Samsung Galaxy A51 / fot. Kacper Żarski
Samsung Galaxy A51

Samsung Galaxy A42 da ci dostęp do sieci 5G i nie zrujnuje portfela

Samsung był jednym z pierwszych producentów, którzy wprowadzili na rynek smartfon obsługujący sieć 5G. Teraz technologia ta staje się dostępna również dla nie-flagowych smart-telefonów i sukcesywnie będą mogli z niej korzystać posiadacze coraz tańszych modeli, jak Samsung Galaxy A42.

Samsung bardzo szybko wziął się za produkcję smartfonów z modemami 5G. Na dodatek nie ograniczał się wyłącznie do high-endów, tylko wprowadzał obsługę sieci piątej generacji także do urządzeń ze średniej półki. Pierwszym był Galaxy A90 5G, a teraz do tego grona można zaliczyć jeszcze Galaxy A71 5G i Galaxy A51 5G (ten ostatni jest już dostępny w Polsce).

W przyszłym roku południowokoreański producent pójdzie o krok dalej i zaoferuje smartfon z modemem 5G w jeszcze niżej pozycjonowanym smartfonie.

Samsung Galaxy A42 zaoferuje obsługę 5G w niewygórowanej cenie

Jak podaje serwis SamMobile, Samsung pracuje nad smartfonem o oznaczeniu kodowym SM-A426B, pod którym – jak twierdzi źródło – ukrywa się Galaxy A42 5G. Oczywiście jego premiery nie ma się co spodziewać w tym roku, a najwcześniej w 2021, ale jest to jasny sygnał, że południowokoreański producent zamierza wprowadzić obsługę sieci piątej generacji do jeszcze tańszych smart-telefonów.

Aktualnie najtańszym smartfonem Samsunga z modemem 5G w Polsce jest wspomniany już Galaxy A51 5G, który kosztuje 2099 złotych. Można oczekiwać, że cena Galaxy A42 5G będzie o kilkaset złotych niższa – ma szanse zbliżyć się do ceny Xiaomi Mi 10 Lite 5G, za którego w kraju nad Wisłą należy zapłacić od 1699 złotych.

Jak podaje serwis SamMobile, Samsung Galaxy A42 5G będzie dostępny w (przynajmniej) trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, szarej i białej. Wiadomo też już, że smartfon zaoferuje 128 GB pamięci wbudowanej, lecz na bardziej szczegółową specyfikację techniczną prawdopodobnie będziemy musieli poczekać kilka miesięcy.

Na razie trudno też przewidzieć, w jakich krajach pojawi się Samsung Galaxy A42 5G. Smartfon powinien mieć też wersję bez modemu 5G, ponieważ jest jeszcze za wcześnie, aby wprowadzać do sprzedaży tylko jeden wariant, ten obsługujący technologię 5G. W wielu krajach sieć 5G wciąż jest w powijakach i producenci zdają sobie z tego sprawę, o czym świadczy m.in. debiut Samsunga Galaxy S20 Ultra 4G w Indiach.