Xiaomi Redmi Note 12 Pro
źródło: Redmi Weibo

Redmi Note 12 Pro zrobi miazgę z innych średniaków. Szkoda, że Xiaomi nie pozwoli Ci go kupić

Xiaomi zaprezentuje serię Redmi Note 12 Pro już w najbliższy czwartek, 27 października 2022 roku. Producent przygotowuje superśredniaki z wyśrubowaną specyfikacją, które zrobią miazgę z bezpośredniej konkurencji. Niestety, mimo że brzmi to niezwykle obiecująco, to nie wszystkie informacje są tak pozytywne.

Nowe smartfony Xiaomi z serii Redmi Note 12 Pro będą superśredniakami

Jak zwykle, producent jeszcze przed oficjalną premierą nowych smartfonów udostępnił kilka informacji na ich temat. Spodziewamy się we czwartek zobaczyć w sumie trzy modele: Redmi Note 12 Pro, Redmi Note 12 Pro+ i Redmi Note 12 Explorer Edition. Co ciekawe, według jednego z chińskich informatorów, tym razem nie ma standardowej wersji.

Wszystkie nadchodzące smartfony zostaną wyposażone w najnowszy procesor MediaTek Dimensity 1080 i wszystko wskazuje na to, że będą one pierwszymi urządzeniami na rynku z tym SoC. Ten średniopółkowy układ zapewnia m.in. wsparcie dla aparatów o rozdzielczości do 200 Mpix i producent zamierza to w pełni wykorzystać, ponieważ model Note 12 Pro+ zaoferuje aparat z taką właśnie matrycą, a dokładniej nowo zaprezentowanym sensorem Samsung ISOCELL XPX o rozmiarze 1/1,4″ z pikselami wielkości 2,24 µm (po wykorzystaniu technologii łączenia pikseli).

Model Note 12 Pro zostanie zaś wyposażony w matrycę Sony IMX766 o rozdzielczości 50 Mpix, a także optyczną stabilizację obrazu. To coś nieczęsto spotykanego w smartfonach ze średniej półki, szczególnie w przypadku Xiaomi. To mocny argument dla tego urządzenia, choć niektórych klientów może skuteczniej skusić rozdzielczość aż 200 Mpix w Note 12 Pro+, aczkolwiek ten nie otrzyma już OIS.

Nowe smartfony będą kusiły nie tylko aparatami

Wyraźnie widać, że producent bardzo mocno skupił się na aspekcie zaplecza fotograficznego, ale nie tylko. Udostępnił bowiem również grafikę, która przedstawia nadchodzące nowości. Jak możecie zobaczyć poniżej, panel przedni jest wyraźnie zaokrąglony, co wskazuje na zastosowanie obustronnie zakrzywionego wyświetlacza. Według Mahesh Ahir, otrzyma go jednak wyłącznie Redmi Note 12 Pro+, lecz to też coś niespotykanego w średniakach tej marki (w przeciwieństwie do przystępnych cenowo smartfonów firmy TCL – zob. TCL 20 Pro 5G i TCL 10 Plus).

Co więcej, obustronnie zakrzywiony ekran trafi nie tylko do Redmi Note 12 Pro Plus, ale też realme 10 Pro+ (co potwierdza również informator Ice universe), zatem możemy być świadkami narodzin nowego trendu wśród największych producentów z Chin. Z pewnością pozwoli im to zwrócić uwagę klientów w dobie technologicznego zastoju, gdyż takie wyświetlacze zawsze przykuwają wzrok.

Niestety, ponownie możecie tylko pozazdrościć

Seria Redmi Note 12 Pro zapowiada się niezwykle ciekawie, szczególnie że mówi się też, że wchodzące w jej skład smartfony obsłużą ładowanie przewodowe o mocy 120 W oraz nawet 210 W. Niestety, renomowany informator Sudhanshu Ambhore twierdzi, że globalna wersja serii Note 12 będzie się całkowicie różniła od chińskiej i na pewno nie zaoferuje funkcji ładowania z mocą 210 W.

Jej premiera zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2023 roku i niewykluczone, że jeszcze przed nią dowiemy się, co Xiaomi szykuje dla klientów spoza Chin. Należy się jednak przygotować na to, że smartfony mogą już nie wzbudzić takiego zachwytu jak egzemplarze przeznaczone dla Chińczyków.