Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC (fot. Tabletowo)

Obietnica dotrzymana. Xiaomi Pay obsługiwane w BNP Paribas

Kilka miesięcy temu BNP Paribas obiecywało, że pod koniec stycznia uruchomi obsługę Xiaomi Pay w Polsce. I udało się!

Xiaomi Pay w BNP Paribas

BNP Paribas pochwaliło się na swoim profilu społecznościowym na Facebooku, że od dziś bank obsługuje zbliżeniowe płatności mobilne Xiaomi Pay. O takiej możliwości mówiło się już od miesięcy.

W Polsce jedyną możliwością, by skorzystać z Xiaomi Pay jest wyposażenie się w opaskę Xiaomi Smart Band 6 NFC. Na smartfonie musimy mieć zainstalowaną aplikację Mi Fit lub Xiaomi Wear. W tym miejscu podpinamy do smartbanda kartę płatniczą Mastercard. Po takiej operacji możliwe jest zbliżeniowe płacenie za zakupy przy kasach wyposażonych terminal z czytnikiem NFC.

BNP Paribas – wzór dla innych banków

W BNP Paribas można aktualnie korzystać niemalże z dowolnego systemu płatniczego, dostępnego w Polsce. Oprócz dodanego dopiero Xiaomi Pay, od dłuższego czasu skorzystamy tu z Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, FitbitPay i SwatchPAY. Zatem niemalże niezależnie z jakiego urządzenia naręcznego korzystamy, możemy liczyć na to, że podczas dokonywania płatności będziemy mogli zapłacić „zegarkiem”.

Xiaomi Pay w Polsce działa już w Banku Pocztowym, bankach spółdzielczej grupy SGB oraz mBanku. Nad wprowadzeniem takiego rozwiązania pracuje już Credit Agricole czy PKO BP. Co ciekawe, standard ten wyląduje tam… wcześniej niż Google Pay.