Xiaomi opublikował wyniki finansowe – wzrosty, wzrosty i jeszcze raz wzrosty

Prawdopodobnie najwięcej emocji wzbudzają wyniki finansowe publikowane przez Apple – to one są najczęściej komentowane, to one pokazują sprzedaż iPhone’ów i to one przedstawiają ogromne zyski. Co jednak słychać u konkurencji? Xiaomi właśnie pochwalił się zarobkami w pierwszym kwartale 2019 roku.

Chiński producent ma powody do zadowolenia

Xiaomi, aby osiągnąć sukces i zdobyć serca klientów nie potrzebuje dużych bilbordów w mieście, głośnych reklam w telewizji i znanych gwiazd udających, że korzystają z ich sprzętu. Wystarczy stosowna polityka, która zakłada dostarczanie dobrych urządzeń w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Działania prowadzone przez Xiaomi przynoszą oczekiwany rezultat. Jak wskazują dane finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku, przychody wyniosły 43,8 mld juanów (6,13 mld dolarów), co stanowi wzrost na poziomie 27,2% rok do roku. Z kolei zysk brutto osiągnął poziom 5,2 mld juanów (0,73 mld dolarów), czyli skok o 21,3% względem poprzedniego roku.

Niespodzianka: w 2018 roku najlepiej sprzedawał się… iPhone X

Xiaomi coraz lepiej radzi sobie poza Chinami, co widać chociażby po rosnącej popularności marki w Europie Zachodniej – wzrost o 115% rok do roku. Łączne przychody z rynków międzynarodowych wyniosły 16,8 mld juanów (2,35 mld dolarów).

Smartfony Xiaomi generują wysokie zyski

Wysokie przychody generuje oczywiście dział smartfonów, co nie powinno być zaskoczeniem – według danych IDC, Xiaomi na rynku smartfonów jest czwartym największym producentem. Cały segment smartfonów przyniósł firmie przychód w wysokości 27 mld juanów (3,78 mld dolarów) – wzrost o 16,2% rok do roku. Wysoką popularnością wśród klientów cieszy się chociażby Redmi Note 7 (4 mln sztuk) oraz Mi 9 (1,5 mln sztuk) – dane na 31 marca 2019 roku.

Xiaomi chwali się ponadto, że do 31 marca powstało 480 autoryzowanych sklepów Mi Home, co stanowi 93,5% wzrost rok do roku. Kolejne sklepy będą oczywiście otwierane w tym roku.

Pozostaje więc pogratulować świetnych wyników i życzyć dalszych sukcesów. Czy będzie lepiej? Patrząc na premiery ostatnich urządzeń, jak chociażby wspomniany Mi 9, to jak najbardziej prawdopodobne, że Xiaomi osiągnie jeszcze większy sukces w 2020 roku.

źródło: Xiaomi