Reklama

Chiny zadowolone. Najpopularniejszymi smartfonami z 5G w T-Mobile są te od Xiaomi

Ponieważ coraz więcej smartfonów sprzedawanych u operatorów, łączy się z sieciami 5G, można już pokusić się o statystyki, które z modeli korzystających z modemów nowego typu są wybierane najczęściej. W T-Mobile królują urządzenia Xiaomi.

Reklama

Jak smartfon z 5G, to od Xiaomi

Oczywiście, wbrew tytułowi, Chiny mają kolokwialnie mówiąc w nosie, jakie smartfony są popularne wśród klientów T-Mobile w Polsce, ale skoro magentowy operator pokusił się o opublikowanie garści statystyk, to warto o nich wspomnieć.

Obecnie w T-Mobile dostępnych jest już ponad 30 smartfonów, które wspierają 5G. Pod koniec 2020 roku operator dysponował dość skromnym wyborem w postaci kilku modeli, zatem wzrost jest widoczny. Przekłada się to na mimowolne zainteresowanie klientów urządzeniami z modemem 5G. Obecnie co czwarty sprzedawany w T-Mobile smartfon ma możliwość łączenia się z siecią nowej generacji.

W pierwszym kwartale 2021 roku, najchętniej wybieranym telefonem z 5G w T-Mobile był Redmi Note 9T 5G. Na drugim miejscu znalazł się Samsung Galaxy A42 5G, zaś podium zamykało ponownie Xiaomi z modelem Mi 10T 5G.

Redmi Note 9T 5G

W kategorii smartfonów premium, stawka prezentowała się kolejno: Apple iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, a jeszcze niżej – Galaxy S21 5G, iPhone 12 i iPhone 12 Mini. Jak widać, droższe urządzenia to już klasycznie działka rozdzielana głównie między dwóch najważniejszych graczy.

Sprzedaż smartfonów z 5G rośnie

Podobnie jak w T-Mobile, sytuacja przedstawia się u innych operatorów. Plus przekazał w lutym, że odnotował wyraźny wzrost zainteresowaniem smartfonami z 5G. Pokrywające się z tymi doniesieniami dane płyną także od Orange. W miarę jak urządzenia wyposażone w modem 5G będą sukcesywnie wypierać smartfony z łącznością 4G, tego typu raporty będą coraz bardziej jednoznaczne. W końcu, w sklepach operatorów zdecydowana większość urządzeń będzie mogła łączyć się z sieciami nowej generacji. Wtedy klienci będą musieli bardzo się postarać, żeby nie kupić smartfona z 5G.