Mi Robot Vacuum E5 (źródło: Xiaomi)
Mi Robot Vacuum E5 (źródło: Xiaomi)

Nowy robot Xiaomi odkurza i mopuje, a kosztuje… mniej niż 400 złotych

Na polski rynek wjechał nowy robot sprzątający Xiaomi. Mi Robot Vacuum E5, bo o nim mowa, odkurzy i umyje podłogi. Jest niewielki, dzięki czemu zmieści się pod meblami, może być sterowany głosowo, a w jednym ze sklepów kosztuje tylko 399 złotych.

Robot, który sprzątnie za Ciebie

Podstawą utrzymania czystości w domowych wnętrzach jest regularne sprzątanie, jednak czasami zwyczajnie szkoda nam czasu na ciągłe bieganie po domu z ręcznym odkurzaczem. Technologia pozwala pozbyć się tego przykrego obowiązku za pomocą robota sprzątającego, który możemy uruchomić za pomocą aplikacji na smartfony nawet wtedy, gdy jesteśmy poza domem.

Dziedzina automatycznych odkurzaczy rośnie w oczach. Producenci chwalą się kolejnymi rozwiązaniami, mającymi zapewnić nam – użytkownikom – nie tylko czystość i wygodę, ale i sprawić, żebyśmy zapomnieli o sprzątaniu nawet na trzy miesiące. Jednak za ten komfort trzeba dość sporo zapłacić. Jeśli więc regularne opróżnianie zbiornika na kurz nie jest nam straszne, możemy zdecydować się na te tańsze, ale również wydajne wersje.

Marka Xiaomi wprowadziła na polski rynek nowego robota sprzątającego. Model Mi Robot Vacuum E5 to urządzenie, które zarówno odkurzy, jak i umyje podłogi. Moc ssania na poziomie 2000 Paskali powinna wystarczyć, aby zwalczyć codzienny kurz i okruszki. Uzbrojony w liczne czujniki sprzęt samodzielnie unika przeszkód, odnajduje się w mieszkaniu, równomiernie pokrywa całą jego powierzchnię i wykrywa schody.

Xiaomi z nowym sprzętem na polskim rynku

Nowy odkurzacz automatyczny dostępny jest w kolorze białym oraz czarnym i osiągnął dość niewielkie rozmiary – jego średnica wynosi tylko 30 centymetrów, a wysokość 7 centymetrów. Dzięki temu sprzęt może zmieścić się pod meblami czy sprzątnąć kurz zgromadzony pod krzesłami. Robot został wyposażony w łatwo zdejmowalny pojemnik na odpady o pojemności 400 mililitrów. Według informacji producenta, akumulator 2600 mAh pozwoli na sprzątanie przez maksymalnie 110 minut.

Sprzęt został wyposażony w trzystopniowy system filtracji oraz podwójne szczotki boczne, które zbiorą kurz wzdłuż ścian, mebli i listew przypodłogowych.

Xiaomi Mi Robot Vacuum E5 łączy się z aplikacją Mi Home, gdzie w intuicyjny sposób można zlecać urządzeniu konkretne zadania, takie jak sprzątnięcie danego pomieszczenia, sprawdzać poziom baterii czy monitorować postęp sprzątania. Użytkownik może też ustalić harmonogram odkurzania i mycia podłóg. Wydawanie poleceń może odbywać się głosowo za pomocą Asystenta Google oraz Amazon Alexa.

Mi Robot Vacuum E5 (źródło: Xiaomi)
Mi Robot Vacuum E5 (źródło: Xiaomi)

Nowy Xiaomi Mi Robot Vacuum E5 jest już dostępny na polskim rynku w sugerowanej cenie 449 złotych – w wersji białej. Czarną wersję kolorystyczną można kupić w promocji za 399 złotych – akcja obowiązuje w sklepie RTV euro AGD w dniach od 30 maja do 5 czerwca (to linki afiliacyjne).