Xiaomi Mi Mix 3 (fot. Bartosz Dul / Tabletowo.pl)

To już pewne: Xiaomi Mi MIX Alpha będzie pierwszym smartfonem z aparatem 108 Mpix

Xiaomi Mi MIX Alpha zadebiutuje już jutro, 24 września 2019 roku, wraz z Xiaomi Mi 9 Pro 5G i MIUI 11. Producent sukcesywnie podgrzewa atmosferę przed premierą swojego nowego, innowacyjnego smartfona i zdradza kolejne szczegóły na jego temat. Na przykład to, że urządzenie zostanie wyposażone w aparat o rozdzielczości 108 Mpix.

Xiaomi Mi MIX Alpha

Ostatnia zapowiedź Xiaomi Mi MIX Alpha wzbudziła ogromne zainteresowanie, ponieważ sugerowała, że może to być składany smartfon, lecz producent dość szybko zdementował te plotki. Nie zmienia to jednak faktu, że wyświetlacz w tym modelu będzie zachodził na niemal całą powierzchnię bocznych krawędzi – niewykluczone, że nawet mocniej niż ma to miejsce w Vivo NEX 3 i Huawei Mate 30 Pro, ponieważ Xiaomi wspomina coś o 100% screen-to-body ratio (pewnie zastosowało taki sam sposób liczenia jak Vivo).

Reklama

Xiaomi bardzo ochoczo używa liczby „100” w przypadku Xiaomi Mi MIX Alpha – producent zdradził, że aparat w tym modelu będzie miał tyle megapikseli, co wskazuje na zastosowanie sensora Samsung ISOCELL Bright HMX o rozmiarze 1/1.33″ z pikselami wielkości 0,8 µm. Firma udostępniła nawet zdjęcie wykonane nadchodzącą nowością (drugie w galerii poniżej – kliknijcie/dotknijcie, aby powiększyć).

Oryginalna fotografia ma rozdzielczość 12032×9024 pikseli i waży aż 40 MB, ale dzięki takiej ilości informacji nawet po ośmiokrotnym przybliżeniu widać mnóstwo szczegółów. Robi wrażenie.

Xiaomi nie poprzestało jednak na tym. Producent opublikował jeszcze jedną grafikę, na której zadaje pytanie, jaki kierunek w przypadku aparatu do selfie powinien obrać w erze 5G. Na liście podanych odpowiedzi znajdują się notch, wycięcie w kształcie kropli wody i umieszczenie kamerki na wysuwanej platformie, aczkolwiek marka najprawdopodobniej nie postawi na żadne z wyżej wymienionych.

Sugeruje to dodanie „or” (ang. „lub”) – możliwe, że Xiaomi zdecyduje się na otwór w ekranie albo nawet ukrycie aparatu pod taflą wyświetlacza, bowiem dysponuje już i taką technologią. Ta druga opcja wydaje się całkiem prawdopodobna, ponieważ Xiaomi Mi MIX Alpha zapowiada się wyjątkowo innowacyjnie i producent może sobie pozwolić na tak odważny krok.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że Xiaomi zdradziło także, z jakich materiałów zostanie wykonana obudowa Xiaomi Mi MIX Alpha – do produkcji producent wykorzysta tytan, ditlenek krzemu i tritlenek diglinu. Brzmi intrygująco i z pewnością będzie wyglądało zjawiskowo.

Obudowa Xiaomi Mi MIX Alpha zostanie wykonana z tytanu, ditlenku krzemu i tritlenku diglinu (fot. Xiaomi Weibo)

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi Mix 3 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Miłosza)

Źródło: Xiaomi przez GizmoChina; @Xiaomi, Xiaomi Weibo