Takie smartfony naprawdę przyciągają wzrok: premiera Vivo NEX 3

Są urządzenia, przy których warto się zatrzymać, nawet jeśli nie mają szansy na to, by zaistnieć na naszym rynku. Takim sprzętem jest Vivo NEX 3, który zaprezentowano dziś w Chinach. To nowy przedstawiciel linii, już od samego początku będącej wzorem projektowania dla innych producentów smartfonów.

Reklama

Smartfony Vivo z serii NEX nie muszą reklamować się jako telefony bezramkowe – to po prostu widać na pierwszy rzut oka. Wyjątkowo wysokie wartości współczynnika powierzchni wyświetlacza do całego przedniego panelu sprawiają, że ma się wrażenie, jakbyśmy patrzyli na prawie sam ekran. Oczywiście ramki są widoczne, ale nawet w porównaniu do najnowszych flagowców konkurencji, wydają się być mniejsze. Nie powinno to dziwić, skoro zdaniem Vivo, na opracowanie takiego efektu wydano w poniższym modelu ponad 200 milionów dolarów.

Specyfikacja Vivo NEX 3

Oprócz dość solidnych walorów wizualnych, Vivo NEX 3 nie może powstydzić się także specyfikacji. W ekran wbudowany jest szybki czytnik linii papilarnych, a z górnej części obudowy wysuwa się 16-megapikselowa kamera. Na tyle znajduje się potrójny aparat, z główną matrycą 64 Mpix (f/1.7), wspieraną przez dwa kolejne sensory: 13 Mpix z obiektywem szerokokątnym 120º oraz 13 Mpix z teleobiektywem (przybliżenie 2x).

Aparat obsługuje coś, co nazwano Super Night View – funkcję, która polega na szybkim wykonaniu 12-16 zdjęć, co pozwala później na połączenie wszystkich obrazów w jeden, w celu usunięcia szumów ze zdjęcia robionego w słabych warunkach oświetleniowych.

Nawet ramki NEX 3 skrywają ciekawostki, bo przyciski są wirtualne i rozpoznają siłę, jaka jest na nie wywierana, co pozwala na dodanie im dodatkowych funkcji, wychodzących poza zwykłe „włącz” czy „zwiększ głośność”.

W środku znajduje się procesor Snapdragon 855+, czyli najszybszy chip oferowany obecnie przez Qualcomma, do 12 GB RAM (podstawowa wersja ma 8 GB) i system komór parowych, pozwalających na schłodzenie najbardziej nagrzewających się partii urządzenia nawet o 10 stopni Celsjusza. Całość zasila bateria 4500 mAH z szybkim ładowaniem 44W. Dostępna będzie także wersja z modemem 5G.

Nie można też zapomnieć o dwóch istotnych detalach: smartfon ma port słuchawkowy z DAC AK4377A i wyposażono go w NFC. Bryła zamyka się w wymiarach 67.44×76.18×9.4 mm, zaś wszystko waży 218 g.

Poszczególne wersje kosztują:

  • 8 GB/128 GB 4G – 4998 juanów (~2770 zł)
  • 8 GB/256 GB 5G – 5698 juanów (~3160 zł)
  • 12 GB/256 GB 5G – 6198 juanów (~3440 zł)

Muszę przyznać, że powierzchowność nowego NEX-a naprawdę mnie przekonuje. Bo Huawei Mate 30, choć podobny, jakoś nie wywołuje u mnie takiego efektu wow.

Chcecie to zobaczyć: tak będą wyglądać Huawei Mate 30 i Mate 30 Lite

źródło: fonearena