(fot. Miłosz Starzewski/Tabletowo.pl)

Dobra wiadomość: Xiaomi Mi MIX 3 doczeka się „normalnego” następcy

Premiera Xiaomi Mi MIX Alpha w miniony wtorek wprawiła w osłupienie cały technologiczny świat, ponieważ do tej pory żaden producent nie zaprezentował takiego smartfona. Wiele osób bardziej jednak interesuje, czy Xiaomi wypuści na rynek pełnoprawnego następcę Mi MIX 3. Odpowiedź brzmi: tak.

Niemal do ostatniej chwili byliśmy przekonani, że w miniony wtorek Xiaomi zaprezentuje nowy smartfon z serii Mi MIX, który będzie bezpośrednim następcą Mi MIX 3 i dostępnego na wybranych rynkach Mi MIX 3 5G. Na kilka dni przed konferencją pojawiły się jednak informacje o Mi MIX Alpha i prawdopodobnie nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw.

Reklama
smartfon Xiaomi Mi MIX Alpha
Xiaomi Mi MIX Alpha (fot. @Xiaomi)

Oto bowiem Xiaomi zaprezentowało tylko jeden smartfon z serii Mi MIX, właśnie wspomniany przed chwilą model. I chociaż za sprawą swojego niecodziennego designu zrobił on na większości osób ogromne wrażenie, to niemal od razu pojawiły się pytania, co z bezpośrednim następcą Mi MIX 3.

Xiaomi Mi MIX 4

Producent ani słowem o nim nie wspomina, ale z nieoficjalnych informacji, którymi podzielił się z nami bardzo wiarygodny leakster Ice Universe wynika, iż Xiaomi pracuje nad Mi MIX 4. Co więcej, informator od razu sugeruje, że nadchodzący smartfon również zostanie wyposażony w aparat z 1/1.33″ sensorem Samsung ISOCELL Bright HMX o rozdzielczości 108 Mpix z pikselami wielkości 0,8 µm.

Nie wiadomo jednak, kiedy zadebiutuje Xiaomi Mi MIX 4. Poprzednik, Mi MIX 3, został zaprezentowany w październiku 2018 roku, więc być może premiera bezpośredniego następcy również odbędzie się w podobnym terminie. Należy bowiem pamiętać, że Xiaomi Mi MIX Alpha jest „dodatkowym” modelem w tej serii, w dodatku dostępnym dla bardzo ograniczonego grona użytkowników.

Xiaomi Mi MIX 4 wciąż pozostaje mimo wszystko wielką niewiadomą – jedynym pewnikiem jest wspomniany już aparat o rozdzielczości 108 Mpix. Wang Teng z Xiaomi zasugerował też swego czasu, że smartfon może zostać wyposażony w aparat o budowie peryskopowej. Oprócz tego, patrząc na Mi 9 Pro 5G, urządzenie powinno zaoferować wsparcie dla Mi Charge Turbo (szybkiego ładowania przewodowego 40 W i indukcyjnego 30 W) oraz zwrotnego ładowania bezprzewodowego.

Źródło: Ice Universe Weibo