Xiaomi Mi Smart Band 5 sport smart fitness band
Xiaomi Mi Band 5 (źródło: Xiaomi)

Wstrzymywałeś się z zakupem Xiaomi Mi Band 5? Bardzo dobrze, opłacało się!

Xiaomi Mi Band 5 stosunkowo niedawno trafił do sprzedaży w Polsceopaska jest dostępna w kraju nad Wisłą od 20 lipca 2020 roku. Mimo że minęły dopiero dwa miesiące, już obniżono jej cenę, dzięki czemu w kieszeni klientów pozostanie kilkadziesiąt złotych.

Opaski Xiaomi można kupić właściwie wszędzie

Wiele osób decyduje się kupić opaskę Xiaomi w chińskich sklepach wysyłkowych, ponieważ często pojawiają się promocje, dzięki którym finalna cena jest bardzo niska (zdecydowanie niższa niż w oficjalnej polskiej dystrybucji).

Jednocześnie nie brakuje też osób, które wolą osobiście pójść do sklepu po opaskę Xiaomi lub zamówić ją w polskim sklepie internetowym. Cena Xiaomi Mi Band 5 początkowo była dość wysoka, bowiem wynosiła 179 złotych, choć przez kilkadziesiąt pierwszych godzin dostępności w Polsce dało się ją kupić za 159 złotych.

Xiaomi Mi Band 5 dostępny w nowej, niższej cenie

Startowa cena Xiaomi Mi Band 5 zaskoczyła wiele osób, ponieważ zarówno Xiaomi Mi Band 3, jak i Xiaomi Mi Band 4 kosztowały początkowo 149 złotych. W związku z tym niektórzy mogli wstrzymać się z jej zakupem, czekając na obniżkę ceny.

Nie spodziewaliśmy się jednak, że cena Xiaomi Mi Band 5 zostanie obniżona tak szybko. Jak bowiem wspomniałem, od jej polskiej premiery minęły zaledwie dwa miesiące.

Dla klientów to jednak zdecydowanie dobra wiadomość – Xiaomi Mi Band 5 kosztuje obecnie 149 złotych, a więc o 30 złotych mniej niż do tej pory i jednocześnie tyle samo, co dwie poprzednie generacje na start. W tym momencie zakup tej opaski stał się o wiele bardziej opłacalny. Szczególnie że niedawno producent oficjalnie udostępnił dla niej język polski.

Kup opaskę Xiaomi Mi Band 5

Czy warto kupić Xiaomi Mi Band 5?

Wielu recenzentów jest zdania, że jeśli ktoś posiada Xiaomi Mi Band 4, nie ma zbyt wielu powodów, aby kupować nowszy model. Ja jednak zdecydowałem się na przesiadkę i muszę przyznać, że nie żałuję. Fakt, nie odczułem jakiejś ogromnej zmiany, ale jednocześnie uważam za szalenie wygodny nowy sposób ładowania.

Xiaomi Mi Band 5

Pozytywnie zaskoczył mnie też czas pracy na pojedynczym ładowaniu – opaska działała mniej więcej tyle samo, ile Xiaomi Mi Band 4 (niecały miesiąc). Oczywiście zależeć jednak będzie on od intensywności użytkowania smart banda – ja używam go jedynie poza domem, w mieszkaniu nie czuję takiej potrzeby (jest to dla mnie po prostu niewygodne, szczególnie podczas pracy przy komputerze).

Xiaomi Mi Band 4 aktualnie kosztuje 119 złotych, więc o 30 złotych mniej niż Xiaomi Mi Band 5. Ja osobiście optuję za wyborem nowszego modelu, przede wszystkim ze względu na wygodniejszy sposób ładowania, ale też z uwagi na większy wyświetlacz. Najbardziej zaś ubolewam nad brakiem NFC i obsługą płatności zbliżeniowych (nie Google Pay!), szczególnie że Xiaomi Mi Band 4 jest dostępny w takiej wersji (tylko w Rosji).

Recenzja Xiaomi Mi Band 5 i porównanie do Xiaomi Mi Band 4