Xiaomi Mi Band 5 / fot. Kacper Żarski
Xiaomi Mi Band 5 / fot. Kacper Żarski

Nareszcie! Xiaomi Mi Band 5 z językiem polskim

Xiaomi Mi Band 5, na rynku międzynarodowym oficjalnie sprzedawany jako Xiaomi Mi Smart Band 5, jest dostępny w Polsce od ponad miesiąca i dopiero teraz otrzymuje aktualizację, która (nareszcie!) dodaje język polski do opaski.

Xiaomi Mi Smart Band 5 jest dostępny w Polsce od ponad miesiąca

Nowe opaski Xiaomi zawsze są bardzo ciepło przyjmowane przez klientów na całym świecie, w tym także w Polsce. Wiele osób, w tym ja, nie mogło doczekać się oficjalnej premiery Xiaomi Mi Band 5 oraz jej globalnej wersji Xiaomi Mi Smart Band 5 (dopisek „Smart” jest charakterystyczny dla wariantu międzynarodowego już od poprzedniej generacji).

Xiaomi Mi Band 5 zadebiutował 11 czerwca 2020 roku, natomiast Xiaomi Mi Smart Band 5 nieco ponad miesiąc później, 15 lipca. Kilka dni później, 20 lipca, ruszyła sprzedaż w Polsce. Niektórzy mogli się jednak zdziwić, że opaska nie oferuje dostępu do języka polskiego, mimo że jest już dostępna w oficjalnej polskiej dystrybucji (aczkolwiek z tą dostępnością wciąż są problemy).

Xiaomi Mi Band 5 Xiaomi Mi Smart Band 5
Xiaomi Mi (Smart) Band 5 / fot. Kacper Żarski

Xiaomi Mi Band 5 nareszcie z językiem polskim

Producent nie deklarował, kiedy udostępni język polski dla Xiaomi Mi Smart Band 5, ale pojawiały się nieoficjalne informacje, że będzie on dostępny „po 28 sierpnia 2020 roku”.

Okazuje się jednak, że niektórzy użytkownicy mogą już pobrać aktualizację dla swojego Xiaomi Mi Smart Band 5, która dodaje język polski do opaski. Adrian, który dał o tym znać za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze, posiada wersję global z AliExpress.

Nie wszyscy użytkownicy mogą jednak pobrać już aktualizację, która dodaje język polski do opaski. Zarówno ja, jak i mój redakcyjny Kolega, Kacper Żarski, nie mamy informacji o jej dostępności, mimo ręcznego sprawdzenia w aplikacji Mi Fit, czy można ją ściągnąć.

Prawdopodobnie aktualizacja udostępniana jest etapami i za jakiś czas będą ją mogli pobrać kolejni posiadaczy opasek z serii Xiaomi Mi Band 5. Ja cierpliwie czekam, choć prawdę mówiąc, język angielski nie jest jakoś szczególnie uciążliwy, ponieważ w powiadomieniach z aplikacji normalnie pojawiają się polskie znaki, więc nie ma problemu z ich czytelnością.

Mimo wszystko wypadałoby, aby dostępna w Polsce opaska miała język polski, dlatego miejmy nadzieję, że aktualizacja szybko trafi do wszystkich użytkowników.