Xiaomi Mi Smart Band 5 sport smart fitness band
Xiaomi Mi Band 5 (źródło: Xiaomi)

Globalna premiera Xiaomi Mi Band 5. Nareszcie znamy oficjalną cenę!

Xiaomi Mi Band 5 zadebiutował w Chinach ciutkę ponad miesiąc temu. Xiaomi nie zwlekało zbyt długo z premierą wersji globalnej, dzięki czemu już za dosłownie kilka dni będziecie mogli ją kupić w oficjalnej polskiej dystrybucji!

Xiaomi Mi (Smart) Band 5

Xiaomi po raz kolejny postanowiło jasno rozróżnić wersję opaski przeznaczoną dla Chin i stworzoną z myślą o rynku globalnym. W pierwszym przypadku jej oficjalna nazwa to Xiaomi Mi Band 5, natomiast w drugim Xiaomi Mi Smart Band 5. Analogicznie było z Xiaomi Mi Band 4 (w Polsce sprzedawany jest jako Xiaomi Mi Smart Band 4).

Większość osób prawdopodobnie jednak i tak będzie pomijać słowo „Smart”, więc pozwolicie, że i my tak uczynimy, jednocześnie mając w pamięci, że cały czas jest mowa o wersji globalnej najnowszej opaski sportowej Xiaomi.

Specyfikacja Xiaomi Mi Band 5

Najnowsza generacja oferuje przede wszystkim większy wyświetlacz niż poprzednia, bo o przekątnej 1,1 cala (vs 0,95 cala). Jest to kolorowy ekran AMOLED o rozdzielczości 294×126 pikseli. Jasność podświetlenia można zmieniać (do dyspozycji jest kilka poziomów).

Xiaomi Mi Band 5 oferuje też aż 11 różnych trybów sportowych, a także coś specjalnie dla kobiet, a mianowicie funkcję monitorowania cyklu menstruacyjnego. Na pokładzie opaski naturalnie nie zabrakło również pulsometru (sensor PPG). Dodatkowymi udogodnieniami są opcja sterowania odtwarzaczem muzyki na sparowanym smartfonie i wywoływanie w nim spustu migawki aparatu za pośrednictwem smart banda.

Xiaomi Mi Band 5 Xiaomi Mi Smart Band 5
Xiaomi Mi Band 5 / fot. Kacper Żarski

Specyfikacja Xiaomi Mi Band 5 obejmuje też możliwość obliczenia wartości PAI (Personal Activity Intelligence). Jest to algorytm, który analizuje aktywność fizyczną użytkownika i na podstawie zebranych danych informuje, czy aby nie powinien on podejmować trochę więcej wysiłku, żeby był zdrowszy i dłużej żył. Ponadto opaska oferuje funkcję monitorowania stresu oraz możliwość zasugerowania i przeprowadzenia ćwiczeń oddechowych.

Xiaomi Mi Smart Band 5 zasilany jest przez baterię o pojemności 125 mAh, którą ładuje się za pomocą złącza magnetycznego, więc nie trzeba za każdym razem wyciągać smart banda z gumowej opaski. Niestety, z pierwszych opinii wynika, że Xiaomi Mi Band 5 pracuje na pojedynczym ładowaniu krócej niż poprzednik.

Akumulator w Xiaomi Mi Smart Band 5 ładuje się za pomocą ładowarki ze złączem magnetycznym

Gwoli ścisłości dodam na koniec, że podczas oficjalnej prezentacji Xiaomi Mi Smart Band 5 nic nie wspomniano o NFC, a na dodatek nie jest on też wymieniony na stronie produktu, więc wydaje się jednoznaczne, że brak tego modułu na pokładzie opaski.

Cena Xiaomi Mi Band 5, dostępność

Ceny najnowszej opaski Xiaomi zaczynają się w Chinach od 189 juanów (równowartość ~110 złotych). Cena Xiaomi Mi Band 5 dla rynku globalnego naturalnie jest wyższa, ale jednocześnie nie jest też przesadnie wysoka.

Zatem ile trzeba będzie zapłacić za Xiaomi Mi Smart Band 5? Cena Xiaomi Mi Band 5 to 39,99 euro (równowartość ~180 złotych). Dla przypomnienia, Xiaomi Mi Band 4 kosztował na start 34,99 euro (w Polsce 149 złotych). Xiaomi zapowiedziało jednak, że pierwsze egzemplarze Xiaomi Mi Smart Band 5 (tzw. early birds) sprzeda za 34,99 euro, ale szczegółowa oferta i liczba dostępnych egzemplarzy ma się różnić od rynku.

Sprzedaż najnowszej opaski Xiaomi rozpocznie się w Polsce w najbliższy poniedziałek, 20 lipca 2020 roku o godzinie 9:00. Polską cenę ustalono na 179 złotych. Do 21 lipca do 9:00 rano lub do wyczerpania zapasów tę opaskę będzie można jednak kupić w specjalnej cenie 159 złotych.

Polecamy również pierwsze wrażenia z użytkowania świeżutkiego Mi TV Stick!