Reklama

Xiaomi Mi 9 dokonuje swojego żywota. Wkrótce premiera Xiaomi Mi 10?

Xiaomi Mi 9 na zawsze zapisze się w naszej pamięci jako flagowiec o bezkonkurencyjnym stosunku ceny do oferowanych możliwości. Xiaomi daje jednak do zrozumienia, że czas pozwolić mu odejść na w pełni zasłużoną emeryturę. To może zwiastować rychłą premierę Xiaomi Mi 10.

Reklama

Prawie każdy smartfon Xiaomi zostaje bestsellerem, lecz nie wszystkim udaje się zrobić taką karierę, jak Xiaomi Mi 9. Kiedy bowiem okazało się, że jego ceny mają zaczynać się w Polsce od zaledwie 1899 złotych, oczywiste stało się, że będzie sprzedawał się w naszym kraju jak ciepłe bułeczki. Dla wielu osób wciąż jest to najlepszy wybór, szczególnie że przed premierą Xiaomi Mi 9T Pro ceny tego urządzenia spadły.

Xiaomi Mi 9 dokonuje swojego żywota

Smartfon miał swoją premierę 20 lutego 2019 roku, więc zadebiutował niecały rok po Xiaomi Mi 8, którego zaprezentowano ostatniego dnia maja 2018 roku. Nie wiadomo, skąd wynikał ten pośpiech, ale w mojej subiektywnej opinii dobrze, że tak się stało, ponieważ zeszłoroczny flagowiec nie zachwycał – w Polsce kosztował bowiem na start dość sporo, bo od 2299 złotych w górę. Dla przypomnienia, Xiaomi Mi 6 zadebiutował w naszym kraju z ceną 1999 złotych.

Mimo że Xiaomi Mi 9 wciąż ma całkiem mocną pozycję w Polsce, w Chinach ma bardzo silną konkurencję nawet patrząc na samo portfolio Xiaomi – w ostatnim czasie marka zaprezentowała Xiaomi Mi 9 Pro 5G i Xiaomi CC9 Pro, które dla wielu osób mogą być ciekawszym wyborem (mimo że ten drugi nie ma flagowego procesora). Wygląda na to, że producent zdecydował się więc odesłać mi-dziewiątkę na w pełni zasłużoną emeryturę, ponieważ smartfon nie jest już dostępny do kupienia przez oficjalną stronę marki w Państwie Środka – a to musi coś oznaczać, gdyż sklep internetowy jest dla niej szalenie istotny.

Niewykluczone, że Xiaomi powoli przygotowuje się do premiery Xiaomi Mi 10, której spodziewamy się na początku 2020 roku, mimo że wciąż nie pojawiły się żadne konkretniejsze przecieki na jego temat. Mówi się, że smartfon zapewni wsparcie dla super szybkiego ładowania o mocy 66 W, a także topowy procesor Qualcomm Snapdragon 865. Można się też spodziewać obsługi sieci 5G, ponieważ producent zapowiedział, że większość jego nowych urządzeń będzie miała na pokładzie modem 5G.

Źródło: Xiaomi, GizmoChina