Xiaomi Mi Mix 3 5G (fot. @xiaomi)

Xiaomi będzie produkować flagowca z modemem 5G co minutę

Jeszcze trochę i 5G stanie się standardem, dlatego Xiaomi zamierza zająć się produkcją flagowych smartfonów z modemami 5G na poważnie. W tym celu buduje fabrykę, która będzie przeznaczona do produkcji takich właśnie urządzeń.

Niedawno Lei Jun, CEO Xiaomi ogłosił, że wszystkie nowe smartfony kosztujące powyżej 2000 CNY (równowartość ~1100 zł) będą obsługiwały sieć 5G – i to począwszy już od 2020 roku. Chęć wprowadzenia 5G nawet do modeli ze średniej półki nie kończy się jedynie na krótkodystansowych planach. Xiaomi ma zamiar w przyszłym roku wprowadzić aż 70 milionów użytkowników do nowej technologii mobilnej. Plany wyglądają następująco: w 2019 roku Xiaomi chce dołączyć do swojej oferty minimum 10 smartfonów obsługujących 5G. Powinno to zauważalnie przyczynić się do popularyzacji tej technologii.

Reklama

Podczas The World 5G Conference Lei Jun oświadczył, że Xiaomi jest na ostatnim etapie budowania „fabryki 5G”. Koniec budowy zakładu przewidywany jest na grudzień bieżącego roku. Możemy w takim razie spodziewać się rozpoczęcia produkcji już na początku 2020 roku.

Fabryka zlokalizowana jest w strefie Beijing Economic and Technologic Development Zone (Yizhuang), znajdującej się w Pekinie. Ma się ona zajmować składaniem wyłącznie smartfonów z najwyższej półki. Zakład będzie się cechować zautomatyzowaną produkcją na dużą skalę. W celu zwiększeniu wydajności, fabryka zostanie wyposażona w laboratoria 5G oraz dostęp do chmur danych.

Obszar znajdujący się w Strefie Rozwoju Technicznego i Gospodarczego, który należy do Xiaomi, ma powierzchnię około 187000 metrów kwadratowych. Wydajność omawianego zakładu będzie wynosić około 60 smartfonów na minutę. Prędkość produkcji urządzeń wynosząca aż jedno na sekundę sprawia, że powstający projekt chińskiego giganta jest o ponad 60% wydajniejszy niż tradycyjne fabryki.

Jak wiele zmieni obecność 5G na rynku smartfonów? O tym przekonamy się już w przyszłym roku.

Źródło: GSM Arena; GSM Arena; GizmoChina;