Xiaomi Mi 6

Już za kilka dni każdy z Was będzie mógł kupić Xiaomi Mi 6 w polskich sklepach z elektroniką

Autoryzowany dystrybutor urządzeń Xiaomi w Polsce, ABC Data, ani razu nie podał daty premiery Mi 6 na polskim rynku. Wiedzieliśmy tylko, że zaplanowano ją na trzeci kwartał 2017 roku. Jednak na podstawie informacji z jednego z naszych rodzimych sklepów z elektroniką wywnioskowaliśmy, że smartfon trafi do sprzedaży 1 września. Tymczasem okazuje się, że klienci będą go mogli kupić znacznie wcześniej, a dokładniej już za kilka dni!

Tym razem naprawdę warto zainteresować się Mi 6 z oficjalnej, polskiej dystrybucji, realizowanej przez ABC Data. Smartfon ma bowiem mieć bardzo atrakcyjną cenę na poziomie 1999 złotych. Fakt, w Chinach da się go kupić taniej, jednak nie zawsze taki interes okaże się opłacalny. Mowa tu o przypadkach, w których Urząd Celny „złapie” paczkę na granicy i zobowiąże użytkownika do zapłaty podatku VAT (nie cła!) w wysokości 23% wartości zamówienia, przez co ostateczna cena urządzenia znacznie wzrośnie. Czasami warto też dopłacić nawet jeszcze te dodatkowe ~200 złotych i nie martwić się kwestiami, związanymi z gwarancją – klient po prostu zaniesie sprzęt do sklepu, w którym go nabył i tyle go interesuje.

No dobrze, ale kiedy będzie można to w ogóle zrobić? Xiaomi Mi 6 fizycznie pojawi się na półkach sklepowych już w najbliższy poniedziałek, 14 sierpnia. Co ciekawe, x-kom, który uruchomił przedsprzedaż w połowie lipca, zmienił datę wysyłki zamówionych smartfonów właśnie na 14.08, podczas gdy wcześniej informował, że urządzenia zaczną trafiać do klientów począwszy od 1 września. Zamawiający będą więc mieli miłą niespodziankę.

https://twitter.com/Xiaomi_Polska/status/896015521489014784

Specyfikacji Xiaomi Mi 6 nie będę tu przytaczał (znajdziecie ją m.in. >tutaj<), ale muszę dodać, że do Polski trafi wyłącznie konfiguracja z 6 GB RAM i 64 GB (nierozszerzalnej!) pamięci wewnętrznej. Smartfon dostępny ma być również tylko w jednej, czarnej wersji kolorystycznej, ze szklanymi pleckami. Na obecną chwilę nie wiadomo, czy ABC Data zdecyduje się wprowadzić na nasz rynek również pozostałe (chodzi przede wszystkim o białą i niebieską).

Przy okazji zachęcam Was do lektury >porównania Xiaomi Mi 6 z Honorem 9< oraz >wielkiego porównania 11 flagowców z 2017 roku<, w którym Kasia uwzględniła również mi-szóstkę.

Źródło: @Xiaomi_Polska