smartfon Xiaomi Mi 11 Lite 4G smartphone
Xiaomi Mi 11 Lite 4G (fot. Alessandro Bruno Facebook)

Xiaomi Mi 11 Lite to tak gorący towar, że we Włoszech już go sprzedają

Na rynku elektroniki użytkowej dzieje się tak wiele, że niektóre rzeczy mogą umknąć nawet najbardziej uważnym obserwatorom. Trudno by było jednak przegapić premierę Xiaomi Mi 11 Lite w Europie. Tymczasem smartfon można już kupić we Włoszech.

Reklama

O „lżejszej” wersji flagowego Xiaomi Mi 11 mówi się od dłuższego czasu, ale producent nadal oficjalnie nie zapowiedział jej premiery. W najbliższy czwartek, 25 marca 2021 roku, w Polsce zadebiutuje seria Redmi Note 10, lecz nie spodziewamy się wówczas debiutu Xiaomi Mi 11 Lite w kraju nad Wisłą. Okazuje się jednak, że smartfon można już kupić we Włoszech!

Xiaomi Mi 11 Lite już dostępny w sprzedaży we Włoszech

To zaskakujące, że smartfon takiego kalibru, który nie miał jeszcze oficjalnej premiery, jest już dostępny w sprzedaży. Oczywiście, nie mówimy tu o autoryzowanych kanałach dystrybucji, bo Xiaomi Mi 11 Lite nie pojawił się w sklepie producenta (jak POCO X3 Pro), ale model ten oferowany jest przez licznych sprzedawców we Włoszech.

Cena Xiaomi Mi 11 Lite waha się od 280 do 339 euro, zatem trudno powiedzieć, jaka będzie sugerowana przez producenta cena detaliczna tego smartfona. Jest jednak pewne, że do sprzedaży w Europie trafi przynajmniej konfiguracja z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, aczkolwiek z dużym prawdopodobieństwem można spodziewać się jeszcze co najmniej jednej.

Z umieszczonych w sieci ogłoszeń wynika, że specyfikacja Xiaomi Mi 11 Lite obejmować będzie wyświetlacz OLED z 10-bitową głębią koloru, funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz oraz okrągłym otworem na aparat do selfie i rozmów wideo, a także procesor Qualcomm Snapdragon 732G. Ten ostatni nie ma modemu 5G, ale nieoficjalnie mówi się, że na rynku pojawi się też wersja obsługująca sieć piątej generacji.

Ponadto wiadomo również, że specyfikacja Xiaomi Mi 11 Lite obejmie także potrójny aparat na panelu tylnym z głównym o rozdzielczości 64 Mpix. Można się spodziewać, że obok niego znajdzie się aparat z obiektywem ultraszerokokątnym (8 Mpix) oraz dedykowany do zdjęć makro (5 Mpix), podobny do tego, jaki oferuje flagowy Xiaomi Mi 11 (tzw. tele-makro).

Na szczęście, na pokładzie Xiaomi Mi 11 Lite 4G nie zabraknie też modułu NFC. Ponadto spodziewamy się również akumulatora o pojemności 4250 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 33 W. Mówi się także, że ekran ma mieć przekątną 6,55 cala i rozdzielczość Full HD+, a aparat na przodzie 16 Mpix. Sudhanshu dodaje do tego wymiary i wagę – mają one wynosić (odpowiednio) 164x74x6 mm i zaledwie 150 gramów!