smartfon POCO X3 NFC smartphone
POCO X3 NFC (źródło: POCO Global)

Premiera POCO X3 Pro dopiero 30 marca, a już mamy konkretne info na jego temat

Przed nami dwie duże premiery marki POCO. Już w najbliższy poniedziałek, 22 marca, zadebiutuje najprawdopodobniej POCO F3, oparty na Redmi K40. Kilka dni później, 30 marca, światło dzienne ma natomiast ujrzeć POCO X3 Pro. Mimo że to dopiero za dwa tygodnie, już teraz poznaliśmy jego specyfikację oraz ceny w Europie.

Reklama

Przytoczony przed chwilą scenariusz wydaje się prawdopodobny, aczkolwiek istnieje też możliwość, że POCO X3 Pro zadebiutuje już 22 marca, a 30 marca 2021 roku trafi do Indii, ponieważ jego premiera w tym kraju została oficjalnie zapowiedziana na ten dzień. Jeśli natomiast chodzi o tę w przyszły poniedziałek, to POCO nie dało żadnych wskazówek, jakiego smartfona powinniśmy się spodziewać. Podejrzewamy jednak, że chodzi tu właśnie o POCO F3, bo w ostatnim czasie dość często się o nim mówi.

Jest (nieoficjalna) specyfikacja POCO X3 Pro, a także ceny!

Według nieoficjalnych doniesień, POCO X3 Pro będzie pierwszym smartfonem z niezaprezentowanym jeszcze procesorem Qualcomm Snapdragon 860. Niestety, nie mamy żadnych informacji na jego temat, ale być może to ten układ bez zintegrowanego modemu 5G. Wiadomo natomiast, że smartfon będzie dostępny w dwóch konfiguracjach: z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej oraz z 8 GB RAM i 256 GB przestrzenią na pliki użytkownika.

Jeden z europejskich dystrybutorów ujawnił, że pierwsza ma kosztować 269 euro (równowartość ~1235 złotych), natomiast druga 319 euro (~1465 złotych). Ponadto dowiedzieliśmy się też, że smartfon będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej i brązowej.

POCO X3 Pro cena Europa
źródło: DealNTech

Mówi się też, że specyfikacja POCO X3 Pro obejmować ma również wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz, a także poczwórny aparat na panelu tylnym z głównym o rozdzielczości 48 Mpix, a także ultraszerokokątnym, do zdjęć makro i pomiaru głębi. Smartfon zasili akumulator o pojemności ponad 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania przewodowego o mocy 33 W (zasilacz powinien znaleźć się w pudełku wraz z urządzeniem).

Można się spodziewać, że POCO X3 Pro trafi do sprzedaży również w Polsce, ale nie wiemy jeszcze, kiedy ewentualnie się to stanie. Być może smartfon faktycznie zadebiutuje już 22 marca 2021 roku, a nie dopiero osiem dni później – wówczas szybciej poznamy odpowiedź na to pytanie, jako że konferencja w przyszły poniedziałek dotyczy globalnej premiery.