smartfon Xiaomi Mi 11 smartphone
Xiaomi Mi 11 (źródło: Xiaomi)

Może chociaż to pozwoli Wam łatwiej przełknąć wysoką cenę Xiaomi Mi 11

W miniony poniedziałek Xiaomi Mi 11 zadebiutował na arenie międzynarodowej i już za kilkanaście dni oficjalnie wejdzie też do Polski. Niestety, pojawiła się możliwość, że będzie kosztował więcej niż się spodziewaliśmy. Być może to nieco ułatwi Wam przełknąć wysoką cenę nowego flagowca Xiaomi.

Xiaomi Mi 11 ponownie króluje w AnTuTu – znów jest Numerem 1

Xiaomi Mi 11 był pierwszym na świecie smartfonem z procesorem Qualcomm Snapdragon 888 i momentalnie wskoczył na fotel lidera w rankingu najwydajniejszych smartfonów z Androidem według AnTuTu. Niedługo jednak zagrzał na nim miejsce, ponieważ już w następnym miesiącu został zepchnięty na drugie miejsce przez… Vivo iQOO 7.

Jak to jednak mówią: fortuna kołem się toczy, dzięki czemu Xiaomi Mi 11 ponownie może pochwalić się mianem najwydajniejszego smartfona z Androidem, tym razem w ujęciu globalnym. Co więcej, mocno odjechał konkurencji, bo od Huawei Mate 40 Pro z drugiego miejsca dzieli go ponad 58 tysięcy punktów!

najwydajniejsze flagowe smartfony z Androidem na świecie - styczeń 2021 roku AnTuTu; Xiaomi Mi 11
źródło: AnTuTu

Warto też zauważyć, że w TOP 10 najwydajniejszych smartfonów z Androidem według AnTuTu znalazły się również wszystkie trzy smartfony z serii Galaxy S21. I to na całkiem wysokich pozycjach, bo zaraz za podium. Zastanawiające jednak, że benchmark uwzględnił jedynie wersje z procesorem Exynos 2100, a pominął te z układem Qualcomm Snapdragon 888, które sprzedawane są m.in. w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Niestety, nie znamy odpowiedzi na to pytanie, a z pewnością byłaby interesująca, bo być może wtedy Xiaomi Mi 11 wcale nie znalazłby się na pierwszym miejscu, tylko ustąpił je Galaxy S21 Ultra? Niewykluczone, że tak właśnie by się stało.

Mimo wszystko widać, że podczas testów w AnTuTu Exynos 2100 wypadał zauważalnie słabiej od Snapdragona 888. Z dostępnych w sieci informacji można wywnioskować, że winna jest tu grafika ARM Mali-G78, która zostaje trochę w tyle za Adreno 660, gdyż wydajność samego CPU jest na porównywalnym poziomie (oba procesory mają bowiem podobną konstrukcję na tej płaszczyźnie).

Bardzo możliwe, że wkrótce układ graficzny przestanie być piętą achillesową, ponieważ Samsung tworzy aż dwa procesory Exynos z GPU od AMD. Nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawią się one na rynku, ale niektórzy uważają, że być może nawet już w tym roku (na przykład na pokładzie Galaxy Z Fold 3).