smartfon Samsung Galaxy S21 smartphone
Samsung Galaxy S21 (źródło: @evleaks)

Samsung oficjalnie ujawnił datę premiery serii Galaxy S21!

Już od dłuższego czasu to wiedzieliśmy, jednak dopiero dziś Samsung oficjalnie to potwierdził – seria Galaxy S21 zadebiutuje już 14 stycznia 2021 roku, czyli dużo wcześniej niż poprzednie generacje high-endów południowokoreańskiego producenta. Czego spodziewamy się na Galaxy Unpacked 2021?

Seria Samsung Galaxy S21 zadebiutuje 14 stycznia 2021 roku

Plotki o wcześniejszej premierze serii Galaxy S21 pojawiły się już w ubiegłym roku. Różne źródła donosiły, że Samsung zaprezentuje swoje nowe flagowce wcześniej niż poprzednie generacje, aby zareagować na problemy Huawei w segmencie smartfonów.

Co ciekawe, niechcący (lub nie) już kilka tygodni temu menadżer indyjskiego, flagowego salonu sprzedaży Samsunga ujawnił, że seria Galaxy S21 zadebiutuje 14 stycznia 2021 roku, podczas gdy centrala trzymała datę premiery nowej generacji flagowców w „ścisłej” tajemnicy.

Dopiero dziś, na dobry początek pierwszego, roboczego tygodnia 2021 roku Samsung poinformował, że Galaxy Unpacked 2021 odbędzie się 14 stycznia. Oczywiście podczas tego wydarzenia spodziewamy się przede wszystkim premiery smartfonów z serii Galaxy S21, ale nie tylko, bo oczekujemy również debiutu nowej, pasującej do flagowców wersji smartwatcha Galaxy Watch Active 2 i nowych słuchawek bezprzewodowych Galaxy Buds Pro, a także akcesorium Samsung Galaxy Smart Tag.

Co zaoferują flagowce z serii Samsung Galaxy S21?

Podobnie jak w zeszłym roku, spodziewamy się premiery trzech smartfonów: podstawowego oraz z „plusem” i dopiskiem „Ultra” w nazwie. Pierwsze dwa będą bardzo do siebie podobne – mają się różnić jedynie przekątną wyświetlaczy (6,2″ i 6,7″) i pojemnością akumulatorów (4000 mAh i 4800 mAh).

Dla najbardziej wymagających (i zamożnych) klientów powstał natomiast Samsung Galaxy S21 Ultra 5G z wyświetlaczem o przekątnej aż 6,8 cala. Warto tu dodać, że będzie to jedyny model z całej trójki z obustronnie zakrzywionym ekranem (i o rozdzielczości wyższej niż Full HD+).

W dodatku z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że smartfon będzie dostępny w Polsce w konfiguracjach 12 GB/256 GB i 16 GB/512 GB. Wszystko wskazuje też na to, że nie obsłuży on kart pamięci microSD, ale tym razem Samsung prawdopodobnie nie zostanie za to tak mocno skrytykowany, jak przy serii Galaxy S6.

Mówi się też, że do żadnego smartfona z serii Galaxy S21, przynajmniej w Europie, nie zostaną dodane słuchawki przewodowe i zasilacz.