procesor Qualcomm Snapdragon 888 processor

Jeszcze więcej mocy! Snapdragon 888+ ma pojawić się w drugiej połowie 2021 roku

Branża mobilna nie znosi stagnacji. Dlatego też niemalże od razu po premierze najnowszego i najmocniejszego procesora Qualcomma, słyszymy plotki o jego następcy.

Snapdragon 888+ naturalnie szybszy

Snapdragon 888 nie ma nawet jeszcze miesiąca, a już pojawiają się pierwsze wieści o jego sukcesorze. Jak się okazuje, będzie on tylko nieznacznie różnił się od aktualnego lidera wydajności. Czym?

procesor Qualcomm Snapdragon 888 processor

Snapdragon 888+ będzie, tak samo jak poprzednik, wytwarzany przy wykorzystaniu procesu produkcyjnego 5 nm. Podobnie jak wcześniej, Qualcomm zamontuje w swojej platformie mobilnej „super rdzeń” Cortex-X1. Całość powinna być więc szybsza od Snapdragona 888 głównie dzięki podkręceniu procesora.

Różnica w częstotliwościach bazowych taktowania między Snapdragonem 865 a Snapdragonem 865+ z ubiegłego (już) roku, nie była zatrważająco wielka, ale jednak widoczna – 2,84 GHz kontra 3,1 GHz.

W Snapdragonie 888+ samo taktowanie zmieni się zapewne podobnie, jako że Snapdragon 888 oferuje także działanie przy 2,84 Ghz. Dokładniejszy proces technologiczny powinien jednak wpłynąć na zwiększenie wydajności całkowitej.

Kiedy?

Jak przekazuje redakcja Digital Chat Station, nowego Snapdragona 888+ możemy spodziewać się w drugiej połowie 2021 roku. Przewiduje się, że chipset powinien być zaprezentowany w okolicach lipca.