Xiaomi logo

Premiera Xiaomi Mi 10S już za dwa dni! Xiaomi pokazuje, jaki będzie

Mimo że Xiaomi Mi 10 doczekał się już bezpośredniego następcy, producent jeszcze nie skończył tej serii. Już za dwa dni oficjalnie zaprezentuje model Xiaomi Mi 10S, jednak już dziś zdecydował się ujawnić kilka szczegółów na jego temat.

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami prawdziwego wysypu nowych smartfonów Xiaomi. Producent wprowadził już na rynek serię Redmi K40 oraz linię Redmi Note 10, a teraz dowiedzieliśmy się, że lada chwila do oferty dołączy również Xiaomi Mi 10S. Jaki będzie i co zaoferuje? Marka zdradziła kilka szczegółów na jego temat.

Premiera Xiaomi Mi 10S już za dwa dni! Xiaomi pokazuje, jaki będzie

Już w styczniu 2021 roku dowiedzieliśmy się, że Xiaomi Mi 10 doczeka się odświeżenia. Początkowo wydawało się, że producent podmieni jedynie procesor, a resztę zostawi dokładnie taką samą, jak w pierwowzorze, jednak teraz wiemy już, że zmian będzie więcej.

Po pierwsze, Xiaomi udostępniło oficjalne grafiki Xiaomi Mi 10S, na których widać, że smartfon w ogóle nie przypomina Xiaomi Mi 10, a jeśli już, to Xiaomi Mi 10 Ultra, który ma podobnie wyglądający moduł z aparatami na panelu tylnym.

Udostępnione przez Xiaomi grafiki zdradzają też, że Xiaomi Mi 10S będzie dostępny w takich samych kolorach jak Xiaomi Mi 11, czyli czarnym, białym i niebieskim. Do tego, tak samo, jak tegoroczny flagowiec, zaoferuje głośniki stereo z logo harman/kardon.

Wiemy też już, że aparat główny w Xiaomi Mi 10S pochwali się rozdzielczością 108 Mpix, aczkolwiek trudno uznać to za niespodziankę, jako że podobny miał już Xiaomi Mi 10. Nie znamy natomiast specyfikacji pozostałych trzech, które znajdą się na panelu tylnym, ale zapewne można się spodziewać wśród nich aparatu „Super Macro” oraz naturalnie „oczka” z obiektywem ultraszerokokątnym.

Xiaomi potwierdziło również, że Xiaomi Mi 10S zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 870, czyli nieco wydajniejszy układ od tego, który znalazł się w serii Xiaomi Mi 10. Różnica w wydajności nie jest jednak tak duża, jak w porównaniu z chipsetem Qualcomm Snapdragon 888, aczkolwiek użytkownicy na pewno „wykręcą” lepszy wynik w AnTuTu.

Premiera Xiaomi Mi 10S zaplanowana jest w Chinach na 10 marca 2021 roku. Na tę chwilę nie wiadomo, czy można się spodziewać tego smartfona również w innych krajach.