Gamingowy smartfon Xiaomi dostanie najszybszy procesor Qualcomma

Na kolejną generację gamingowego smartfona Xiaomi czekamy już od długich miesięcy. Black Shark 5 w końcu pojawił się w oficjalnej zapowiedzi producenta.

Black Shark 5 nadal bez premiery

Wydawało się, że Xiaomi zdecyduje się na prezentację swojego najnowszego smartfona dla graczy na początku stycznia. Tak się jednak nie stało. Rozpoczął się trzeci tydzień miesiąca i wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie będzie nam dane przyjrzeć się bliżej gamingowej maszynie Black Shark 5.

Na szczęście Xiaomi nie zapomniało o swoim produkcie. Na chińskim profilu Black Shark na Weibo pojawiła się zapowiedź nowego urządzenia. Na opublikowanym plakacie zabrakło daty premiery, ale przynajmniej potwierdzono jeden z kluczowych elementów specyfikacji – użycie topowego procesora Qualcomma. Snapdragon 8 Gen 1 będzie sercem gamingowego Black Shark 5. Nic nie wskazuje na to, by układ był dodatkowo modyfikowany, więc sprzęt będzie korzystał z dobrodziejstw podstawowej konfiguracji.

Kilka dodatkowych szczegółów

Już od miesięcy w sieci można znaleźć prawdopodobną specyfikację Xiaomi Black Shark 5. Smartfon zostanie wyposażony w dwukomorową baterię 4600 mAh, ładowaną z maksymalną mocą 100 W. Spodziewamy się prezentacji także wersji Pro, w której producent zmieści pojemniejsze ogniwo 5000 mAh, obsługujące ładowarkę 120 W.

Oprócz tego, liczymy na ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania (być może 144 Hz) i Androida 12, działającego bezpośrednio po wyjęciu smartfona z pudełka. Oczywiście trzeba będzie liczyć się z tym, że system zostanie opatrzony nakładką MIUI od Xiaomi, z dodatkowymi funkcjami właściwymi dla gamingowej serii Black Shark.

Ciekawe, czy podczas premiery Xiaomi wspomni coś na temat przejęcia marki Black Shark przez Tencent. Właściciele League of Legends oraz innych wartościowych franczyz ze świata gier mogą sporo zyskać na wykupieniu działu gamingowego Xiaomi.