Xbox Series X i Xbox Series S

Xbox Series X|S to prawdziwy hit! Do tego abonament Xbox Game Pass posiada już 18 milionów graczy!

Od premiery nowych konsol minęło już trochę czasu, więc naturalnie „kurz bitewny opada” – teraz zarówno Sony, jak i Microsoft szacują ostatnie zyski. A te w przypadku Amerykanów robią wrażenie, bo potwierdzają się plotki dotyczące sprzedaży nowych Xboksów!

Konsole Xbox Series X|S z najlepszym startem w historii marki

Chwilę po premierze nowych konsol Microsoftu do sieci trafiły niepotwierdzone informacje o świetnej sprzedaży niepozornego Xbox Series S. Teraz Microsoft sam potwierdził spekulacje o świetnej sprzedaży – konsole Xbox Series X|S zaliczyły najlepszy start w historii marki, bowiem sprzedano najwięcej sztuk urządzeń w pierwszym miesiącu od premiery.

Xbox Series X i Xbox Series S

Puste półki sklepowe zdaje się to potwierdzały. Nowe Xboksy może nie były aż tak trudno dostępne jak PlayStation 5, ale bywały momenty, że kupno Xboksa Series X i Series S było po prostu niemożliwe.

Microsoft w ostatnim czasie zwiększył jednak produkcję konsol, dzięki czemu problemy z dostępnością powinny już zniknąć. Firma niestety nie podała żadnej konkretnej liczby sprzedanych urządzeń, ale za to podzieliła się informacjami na temat subskrypcji Xbox Game Pass.

Abonament Xbox Game Pass ma już 18 milionów graczy!

Ta liczba robi naprawdę ogromne wrażenie! Osiemnaście milionów aktywnych subskrybentów Xbox Game Pass tylko potwierdza, że Microsoft obrał dobrą strategię na najbliższe lata. Warto tu zauważyć, że liczba użytkowników abonamentu Microsoftu skutecznie się powiększa – cały czas ich przybywa. To jednak jakoś szczególnie nie dziwi, patrząc na ciągle rosnącą bibliotekę gier Xbox Game Pass.

Start nowej generacji konsol i ogromna popularność subskrypcji Xbox Game Pass (zarówno na konsolach, jak i PC), zagwarantował Microsoftowi wzrost przychodów z gałęzi gier wideo o aż 51%!

Jak więc widać, marka Xbox – po dość kiepskiej ósmej generacji – w końcu nabrała odpowiedniego tempa i wkroczyła w nową generację konsol z przytupem! Wykupywanie dużych zespołów deweloperskich (w tym nawet Bethesdy!), połączone z przemyślanym sprzętem i marketingiem, powoli przynoszą pożądane efekty.

Chyba największym sukcesem trzeba jednak nazwać abonament Xbox Game Pass, który z miesiąca na miesiąc staje się nie tylko coraz większy pod względem użytkowników, ale również lepszy w aspekcie jakościowej zawartości.