Control Xbox Game Pass PlayStation Plus
Control (fot. Xbox)

22 stycznia Xbox Game Pass na PC wzbogaci się o kolejny świetny tytuł AAA

Microsoft ciągle dba o poszerzanie swojej biblioteki gier, dostępnych w ramach usługi Xbox Game Pass. Warto tu zaznaczyć, że firma rozbudowuje swój abonament nie tylko na swoich konsolach, ale i również na PC — czego dzisiejsza zapowiedź jest najlepszym przykładem.

Reklama

Control w Xbox Game Pass na PC już od 22 stycznia!

W końcu jest! Control już za 4 dni pojawi się w usłudze Xbox Game Pass w wersji na komputery osobiste. Co ważne, mowa tu o podstawowej wersji gry bez dodatków — te będą dostępne do kupienia oddzielnie w promocyjnych cenach.

Warto tu też wspomnieć, że gra Control w pierwszej kolejności pojawiła się w Xbox Game Pass na konsolach Xbox. Mamy więc tu do czynienia z podobną sytuacją jak z Doom Eternal, które również najpierw zasiliło szereg gier w usłudze na konsoli, a dopiero później na PC.

Control trafiło na PC, PlayStation 4 i Xbox One 27 sierpnia 2019 roku. Kilka miesięcy temu, Remedy Entertainment przygotowało specjalną wersję swojego tytułu na konsole Nintendo Switch, bazującą na grze zdalnej w chmurze. A już na początku lutego, zadebiutuje specjalna wersja gry, stworzona z myślą o konsolach nowej generacji — trzymam kciuki za wsparcie dla ray tracingu!

Niestety – 5 gier wypada z abonamentu

Większość użytkowników, raczej jest już do tego przyzwyczajona, ale warto jednak o takich rzeczach przypominać. Usługa Xbox Game Pass w większości przypadków wykupuje gry tylko na określony czas, co oznacza, że rotacja tytułów dostępnych w abonamencie jest spora. Nie inaczej będzie w najbliższym czasie, bo już 1 lutego z usługi usunięte zostanie 5 następujących gier:

  • Final Fantasy XV (konsole i PC)
  • GRIS (PC)
  • Indivisible (konsole i PC)
  • Sea Salt (konsole i PC)
  • Fishing Sim World: Pro Tour (konsole i PC)

Nie ma co jednak rozpaczać, bo na początku tego miesiąca do usługi trafiło kilka innych świetnych tytułów, m.in. PES 2021, Injustice 2 i Torchlight III. A na tym atrakcje w styczniu się nie kończą, bo już w ciągu najbliższych dni Microsoft opublikuje listę kolejnych nowododanych gier do Xbox Game Pass.

Według potwierdzonych przez firmę plotek, szykuje się również powrót do usługi jednej dużej gry z zeszłego roku. Czyżby Red Dead Redemption 2?