Reklama
Test Xbox Cloud Gaming - fot. Tabletowo.pl

Xbox Cloud Gaming – oficjalny start na kolejnych platformach! Zagramy w przeglądarce i na urządzeniach Apple

Pomimo zakończenia targów E3, Microsoft nie ma zamiaru kończyć swojej ofensywy. Gigant z Redmond pozostaje bardzo aktywny w obszarze grania w chmurze. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Xbox Cloud Gaming staje się dostępny dla wszystkich posiadaczy abonament Ultimate! Od teraz zagramy bez ograniczeń także w przeglądarce i na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu iOS/iPadOS.

Reklama

Znakomity pokaz na E3

Marka Xbox ostatnimi laty przechodzi ogromną transformację. Wszyscy gracze zapewne pamiętają fiasko, jakim początkowo okazała się konsola Xbox One. Pomimo lepszej końcówki generacji (w dużej mierze za sprawą Xbox Game Pass), trzeba powiedzieć, że Microsoft tamtą generację przegrał. Od momentu przejęcia sterów przez Philla Spencera, wszystko odwraca się o 180°.

Konfrencje największych firm zawsze dostarczają mnóstwo emocji na E3
Phill Spencer – „ojciec” marki Xbox (źródło: Xbox)

„Gry, gry i jeszcze raz gry” – tak w dużym skrócie wyglądał tegoroczny pokaz Microsoftu na imprezie E3. Każdy kupujący konsolę nowej generacji decydował się na zakup pewnych obietnic, gdyż z uwagi na trudną światową sytuację, gier na start obu platform było jak na lekarstwo.

Teraz Xbox zdecydowanie dostarczył kolejne argumenty za swoją konsolą. Rychłe premiery Forzy Horizon 5 czy też Microsoft Flight Simulator to bardzo mocne pozycje w portfolio. Dokładając do tego ekskluzywność Starfield i wiele innych tytułów, Microsoft wytycza mocne działa w kierunku konkurencji.

Xbox Cloud Gaming na PC i iOS

Czy przyszłość gamingu to streaming gier na nasze urządzenia? Być może, jednakże na takie deklaracje jest jeszcze za wcześnie. Nasz test bety usługi xCloud na komputery PC pokazał, jak ogromny potencjał drzemie w „platformie Xbox”. Gigantyczna biblioteka gier, świetna synchronizacja czy też przejrzystość i prostota interfejsu to argumenty przemawiające za xCloud.

Teraz Microsoft ogłosił, że Xbox Cloud Gaming (xCloud) staje się dostępny dla wszystkich użytkowników komputerów PC z Windowsem 10 i urządzeń od Apple bez żadnych dodatkowych ograniczeń. Każdy zainteresowany może skorzystać z usługi. Wystarczy posiadanie abonamentu Xbox Game Pass Ultimate. Do tej pory platforma dostępna była bez ograniczeń dla posiadaczy subskrypcji z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Android. Aby rozpocząć rozgrywkę, wystarczy zakupić abonament i wejść na stronę xbox.com/play. Po podłączeniu kontrolera do urządzenia zyskamy dostęp do ponad setki gier.

Microsoft zaznacza, że planuje nieustannie poprawiać działanie usługi xCloud. Jak czytamy w wydanym komunikacie, od teraz Xbox Cloud Gaming działa w pełni na specjalnie przystosowanych Xboksach Series X, co powinno poprawić płynność gier, a przede wszystkim skrócić czasy ładowania, które dawały się mocno we znaki w naszym teście. Twórcy usługi podkreślają, że w tym momencie gry strumieniowane są w jakości 1080p i 60 klatkach na sekundę.