Reklama
Microsoft Flight Simulator

Znamy datę premiery Microsoft Flight Simulator na konsolach Xbox Series X|S!

Xbox & Bethesda Games Showcase 2021 zaskoczyła graczy mnogością zapowiedzianych gier. Jednymz najważniejszych wydarzeń było potwierdzenie daty premiery Microsoft Flight Simulator na konsolach Xbox. Niestety, nie dla wszystkich mam dobre informacje…

Reklama

Microsoft Flight Simulator — data premiery i zwiastun

Już za nieco ponad miesiąc zagramy w Microsoft Flight Simulator na swoich konsolach Xbox! Bestsellerowy symulator pilotowania samolotów Microsoftu zadebiutuje na nowych platformach już 27 lipca 2021 roku!

Jak zauważyć możemy na powyższym zwiastunie, twórcy poszli na zaskakująco mało kompromisów graficznych na konsolach względem wersji PC. Spodziewać się więc możemy zapierających dech w piersiach widoków z całej planety! Nie powinniśmy rozczarować się również sterowaniem – miałem okazję sprawdzić Microsoft Flight Simulator na PC, grając na padzie i miło wspominam to doświadczenie.

Gra trafi oczywiście już na premierę do abonamentu Xbox Game Pass, tak więc zainteresowani subskrybenci usługi Microsoftu będą mogli pobierać Microsoft Flight Simulator w ramach wykupionej już subskrypcji.

Microsoft Flight Simulator jest ciągle wspierany i poszerza się o nową zawartość. Do gry (na wszystkich dostępnych platformach) niebawem trafi również darmowy dodatek, inspirowany filmem Top Gun: Maverick, który będzie towarzyszył kinowej premierze filmu.

Na jakich konsolach zagramy?

Do dziś nie mieliśmy pewności, na jakich konsolach Xbox zagramy w Microsoft Flight Simulator. Twórcy podawali w sieci sprzeczne informacje, publikując zwiastuny i zapowiedzi, z których trudno było jednoznacznie wyczytać, czy w MFS zagramy również na starej generacji konsol.

I niestety potwierdzono czarny scenariusz — Microsoft Flight Simulator nie trafi na konsolę Xbox One. Zagramy tylko na Xbox Series X, a także Xbox Series S, co w sumie nie powinno dziwić, ze względu na bardzo wysokie wymagania gry.

Microsoft Flight Simulator pierwotnie debiutował na PC 18 sierpnia 2020 roku.