bing firefox
logo Microsoft Bing

Wyszukiwarka Microsoft Bing doczekała się rebrandingu

Microsoft powoli, acz sukcesywnie zmienia wygląd Windowsa 10. Jak na razie, wizualna strona systemu poprawiła się tylko od strony ikonek, i niewiele większe odświeżenie wnosi nowe ogłoszenie odnośnie Binga.

Wyszukiwarka Bing to od teraz Microsoft Bing

Jak donosi Microsoft na blogu, wyszukiwarka internetowa, której strona główna określała ją po prostu „Bing”, zyskała nową nazwę – Microsoft Bing. Różnica jest raczej niewielka. Gigant z Redmond upodobał sobie ostatnio przypominać, kto jest autorem popularnego oprogramowania – na przykład zmienił nazwę Office 365 na Microsoft 365 (choć z tą popularnością Binga to bym nie przesadzał).

Tak wygląda teraz strona główna Microsoft Bing

Microsoft Bing ma nie tylko nowy człon nazwy, ale także odświeżoną ikonę. Płaski, jednokolorowy styl, znany jeszcze z Windowsa 8, dostosowano do współczesnych, barwnych ikonek Microsoft Edge oraz pakietu biurowego Microsoft Office.

Jeden silnik wyszukiwarki, wiele zastosowań

Co prawda użytkowników wyszukiwarki internetowej Bing mamy w Polsce jak kot napłakał, ale mniej lub bardziej świadomie z tego samego silnika wyszukiwania korzystają wszyscy właściciele sprzętów z Windowsem 10.

Microsoft Flight Simulator korzysta z dobrodziejstw silnika wyszukiwania Bing

Microsoft przypomina, że Bing odpowiada za przeszukiwanie sieci w trybie InPrivate w przeglądarce Edge, szybkie wyszukiwanie w pasku zadań systemu Windows, a nawet jest elementem gry Microsoft Flight Simulator.

Ostatecznie, gigant z Redmond dąży do tego, by integrować wiele usług i funkcji w obrębie swoich produktów. Microsoft Bing będzie więc przenikać ich coraz więcej.