dualsense-edge-playstation-ps5-nowy-pad-przyciski
źródło: playstation.com

Poznaj możliwości DualSense Edge – dziś wymienne nakładki

Na Gamescomie dowiedzieliśmy się, że Sony do swojej flagowej konsoli PlayStation 5 przygotowuje nowego pada o wdzięcznej nazwie DualSense Edge. Nie wiadomo jeszcze, kiedy oficjalnie na rynku zadebiutuje nowy kontroler do PS5, ale już poznaliśmy kolejne informacje na jego temat. W zestawie dostępne będą m.in. wymienne nakładki o aż trzech profilach!

DualSense Edge to nowy kontroler do PS5

W ostatnich dniach Sony dostarczyło nam skrajnych emocji. Z jednej strony z pewnością ucieszyć nas mogła prezentacja nowego kontrolera do PlayStation 5, z drugiej jednak – producent zapowiedział podwyżki cen samej konsoli, co z kolei nie spotkało się z euforią wśród fanów PS.

Nowy projekt pada zrobił jednak sporo szumu w społeczności graczy i nie ma w tym nic dziwnego. Pokazany kontroler prezentuje się na renderze okazale, ale jednocześnie swoim designem nie odbiega zbyt mocno od klasycznej wersji, którą mogliśmy dostać m.in. w zestawie z samą konsolą.

Na prezentacji nowego pada Sony nie zdecydowało się na ujawnienie szczegółów i postawiło na dawkowanie informacji. Więcej mamy dowiedzieć się dopiero w najbliższych miesiącach, więc śmiało można zakładać, że finalnie produkt na półkach sklepowych zobaczymy najwcześniej w 2023 roku.

DualSense Edge - grafika promująca kontroler (źródło: PlayStation Blog)
Dual Sense Edge – grafika promująca kontroler (źródło: PlayStation Blog)

Modyfikowane analogi DualSense Edge

Po prezentacji nowego kontrolera nie musieliśmy długo czekać na uruchomienie jego strony internetowej. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, co otrzymamy razem z samym padem. Jak informuje producent, gracze dostaną możliwość wymiany nakładek analogów, które będą miały aż trzy różne profile.

W zestawie dostępne będą nakładki o profilu: zwykłym, wysokim oraz niskim, a sam demontaż jednej i zamontowanie drugiej nie powinien stanowić problemu. Sony twierdzi, że: trzy rodzaje wymiennych nakładek pomagają zachować komfort w grze bez utraty przyczepności lub stabilności.

Tutaj warto wspomnieć, że osobno w sklepie także będzie można kupić nakładki, więc nie musimy ograniczać się do tych otrzymanych już w zestawie. Razem z padem dostaniemy też wymienne przyciski z tyłu kontrolera, a także etui, w które można zapakować pada.

Ile może kosztować nowy DualSense Edge? Oficjalnej informacji na ten temat jeszcze nie ma, ale zakładając wszystkie nowości oraz obecną cenę pada do PS5, śmiało można założyć, że będzie to powyżej 300 złotych.