Właśnie pojawiły się pierwsze kompilacje nightly Cyanogenmoda 13 | Tabletowo.pl

Właśnie pojawiły się pierwsze kompilacje nightly Cyanogenmoda 13

Dołącz do dyskusji 0

Miłośnicy Cyanogenmoda mogą dzisiaj mieć powody do radości, ponieważ już teraz mogą pobierać pierwsze kompilacje jego najnowszej edycji oznaczonej numerem 13, opartej o kod źródłowy Androida 6.0 Marshmallow.

Żeby nie było zbyt kolorowo już dodaję, że warunkiem zabawy z najnowszą odsłoną CM13 jest posiadanie jednego z 7 wybranych urządzeń. Są to OnePlus One, Nexus 7 2013, LG G4, Samsung Galaxy Tab Pro 8.4, LG GPad 7.0, Moto X 2014 oraz LG G3 Verizon (ten ostatni chyba akurat nikogo tutaj nie interesuje).

Kompilacje nightly są czymś pomiędzy wersją beta a edycją stabilną gotową w 100 procentach. Na ogół są one dość sprawne by używać ich na co dzień. Pojawiają się w nich pomniejsze błędy (czasami nawet niezauważalne gołym okiem), które są sukcesywnie eliminowane. Ich dodatkową cechą jest to, że kolejne buildy pojawiają się zazwyczaj co drugi dzień lub nawet codziennie.

Dlaczego akurat te urządzenia? Znając zwyczaje jakie panują w ekipie Cyanogenmoda zdecydowała tutaj dostępność kodów źródłowych procesorów i innych części SoC urządzeń. Oczywiście pojawienie się wsparcia dla kolejnych smartfonów i tabletów jest kwestią czasu. Z pewnością do końca roku najnowszego Cyanogena będzie można wrzucić już na kilkadziesiąt modeli urządzeń z zielonym systemem.

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem jednego z powyższych urządzeń, możesz pobrać kompilację bezpośrednio z sekcji download na stronie Cyanogenmoda.

Źródło: Cyanogenmod

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona