Ważne

Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) napisana na… nim samym (wideo)

Google i Asus – dwie firmy, których współpraca zaowocowała wprowadzeniem na rynek w zeszłym roku najlepszego 7-calowego tabletu. Oferował świetne parametry techniczne za niezłe pieniądze. Konkurencja próbowała dogonić go pod względem stosunku parametrów do ceny, ale wciąż nie powstał sprzęt, który mógłby bezpośrednio konkurować z Nexusem 7. No dobra, powstał jeden, który jest od niego… jeszcze lepszy. Ale znów od Google i Asusa. Mowa oczywiście o tablecie Nexus 7 2013. Z opóźnieniem, za które przepraszam, zapraszam do przeczytania recenzji tego urządzenia. W skrócie: jest świetne!

Parametry techniczne nowego Nexusa 7:
– ekran IPS 7″ 1920 x 1200 pikseli (323 ppi), 10-punktowy multitouch,
– czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro 1,5GHz z Adreno 320,
– 2GB RAM,
– 32GB pamięci wewnętrznej,
– LTE,
– WiFi 802.11 b/g/n (2,4 GHz i 5 GHz),
– akumulator o pojemności 3950 mAh,
– bezprzewodowe ładowanie,
– Android 4.3 Jelly Bean,
– aparat 5 Mpix,
– kamerka 1,2 Mpix,
– Bluetooth .0,
– NFC,
– GPS,
– port microUSB, SlimPort,
– wymiary: 201 x 114 x 8 mm,
– waga: od 290 g (wersja podstawowa).

Wideo (do połowy filmik traktuje o porównaniu Nexusa 7 2013 vs 2012; od 11 minuty przechodzę do samego Nexusa 7 2013)

Pierwsze wrażenia

Producenci zdążyli nas już przyzwyczaić do sytuacji, że jeśli mamy do czynienia z urządzeniem tanim, musimy się liczyć z pewnymi brakami, pójściem na kompromisy i pewnego rodzaju ustępstwami. W przypadku testowanego modelu zaoszczędzono na pudełku i jego zawartości. Podobnie, jak miało to miejsce przy Nexusie 7, także i tutaj pudełko nie zrobiło na mnie piorunującego wrażenia. Jest niewielkich rozmiarów (nieco większe od urządzenia) i zawiera tylko najistotniejsze informacje: nazwę modelu wraz z grafiką go przedstawiającą. W środku również ubogo. Znajdziemy tu jedynie kilka papierków oraz kabel USB z adapterem sieciowym.

Najważniejszy jest jednak i tak sam tablet, którego parametry na papierze prezentują się wyśmienicie. W starym Nexusie 7 narzekałam na szerokie ramki przy krawędziach i nieznacznie na jakość wykonania – elementy obudowy nie były ze sobą idealnie spasowane, przez co konstrukcja przy krawędzi lubiła się czasem uginać przy mocniejszym ściśnięciu. W tegorocznym modelu podobna sytuacja nie ma miejsca. Jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie. Nic się nie ugina, nic nie skrzypi, poszczególne elementy obudowy są ze sobą doskonale spasowane. Pod tym względem nie mam żadnych zastrzeżeń.

recenzja nowego nexusa 7

Mimo że tym razem nie mamy już do czynienia z chropowatą, gumowaną obudową, to jednak wciąż tył modelu robi wrażenie i może się podobać. Ba! Pod względem wzornictwa nowy Nexus 7 podoba mi się bardziej od starego. Mimo, że wspomniana obudowa miała swój urok, gładki tył pokryty bardzo cienką warstwą gumy, według mnie, jest po prostu ładniejszy, choć uwielbia zbierać odciski palców, które są bardziej widoczne niż na poprzedniku. Z przodu, dzięki węższym krawędziom, również prezentuje się ciekawej i lepiej od swojego starszego brata. Choć w dalszym ciągu nad i pod ekranem ramki są dość szerokie. Warto jednak zauważyć, że gdyby ich szerokość znacznie zmniejszono, tablet byłby bardziej kwadratowy, a to negatywnie odbiłoby się zapewne na jego wyglądzie. Trzeba więc znaleźć złoty środek w tej kwestii.

Tablet jest węższy, cieńszy, ale za to minimalnie dłuższy od poprzednika. To sprawia jednak, że świetnie leży w dłoniach. Jest poręczny, a jego wymiary sprawiają, że mieści się do klapy męskiej marynarki, a nawet do spodni – co ciekawe, nawet do przedniej kieszeni moich luźnych spodenek letnich wchodzi bez żadnych problemów i, co jeszcze lepsze, spokojnie mogę z nim chodzić (usiąść się już jednak nie da ;)). Co więcej, w trybie pionowym nie ma żadnego problemu, by wygodnie pisać nawet dłuższe teksty za pomocą kciuków – czy to normalnie klikając w każdy wirtualny klawisz po kolei, czy to przesuwając palcem do klawiaturze, jak w Swype. Dowodem tego niech będzie fakt, że recenzja, którą aktualnie czytasz, napisana została przeze mnie w ten właśnie sposób.

recenzja nowego nexusa 7

Podsumowując: wzornictwo i jakość wykonania nowego Nexusa 7 stoją na najwyższym poziomie. Czuć w dłoniach, że ma się do czynienia z high-endowym sprzętem. I nie można się tu do niczego przyczepić.

Przegląd krawędzi, porty, złącza

Portów i złączy zbyt wiele w tym modelu nie znajdziemy. Lewa krawędź urządzenia jest pusta. Dolna skrywa w sobie port microUSB – a właściwie SlimPort, który dzięki specjalnej przejściówce umożliwia podłączenie tabletu do telewizora (to wynagradza nam brak wyjścia HDMI), górna – 3.5 mm jack audio, natomiast prawa – sensownie umieszczone przyciski: włącznik służący także do usypiania oraz przyciski do regulacji głośności. Dlaczego sensownie? Ano dlatego, że trzymając tablet pionowo mamy je bezpośrednio pod palcami. Ah, jeszcze trzeba wspomnieć o tym, że przyciski do regulacji głośności są również odpowiedzialne za robienie zdjęć.

recenzja nowego nexusa 7 recenzja nowego nexusa 7 recenzja nowego nexusa 7

Z tyłu obudowy, w lewym górnym rogu umieszczony został obiektyw aparatu. W centralnej jej części znajdziemy logo Nexus, z kolei na samym dole – logo Asusa. Z przodu natomiast naszym oczom ukazuje się 7-calowy wyświetlacz, nad którym znalazło się miejsce dla kamerki wideorozmów i czujnika natężenia światła, natomiast pod ekranem – dla diody powiadamiającej, która miga na biało (np. powiadomienia z Facebooka czy o przychodzącym mejlu).

Tablet nie ma osobnego gniazda ładowania, przez co proces ten odbywa się dzięki portowi microUSB (kabel USB z adapterem sieciowym) – zarówno przez USB komputera, jak i normalnie przez podłączenie do gniazdka. Wspomniany port po wyjęciu z pudełka nie oferuje możliwości podłączenia wszystkich akcesoriów peryferyjnych – bez problemu wykrywa myszki i klawiatury, ale już nie pendrive’y. Dopiero po zrootowaniu sprzętu możliwość ta się pojawia. Można również skorzystać z płatnej aplikacji Nexus Media Importer, którą znajdziecie w Google Play.

recenzja nowego nexusa 7

Czego zabrakło we wnętrzu nowego Nexusa 7? Podobnie, jak w przypadku poprzednika: slotu kart microSD. Intensywnie korzystając z niego przez kilka ostatnich dni (na targach również był moim dzielnym kompanem) stwierdzam, że 32GB pamięci wewnętrznej plus konto na Dropbox wystarcza. Ale oczywiście nie każdemu, dlatego brak ten należy zapisać po stronie wad urządzenia.

Wyświetlacz

Nexus 7 2012 był pierwszym 7-calowym tabletem oferującym rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. W tegorocznym modelu Google z Asusem poszli o krok dalej – wsadzili jeszcze lepszą matrycę o tej samej przekątnej. Tym samym mamy do czynienia z pierwszym siedmiocalowym sprzętem, którego ekran ma rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli, co daje zagęszczenie pikseli na cal wynoszące 323 ppi. Już na papierze robi świetne wrażenie. Nie inaczej jest w rzeczywistości.

Chyba każdemu pierwszym sformułowaniem cisnącym się na usta po wzięciu w dłonie nowego Nexusa jest, że jego ekran to żyleta. Jest po prostu doskonały. Zastosowana rozdzielczość sprawia, że czcionki na stronach internetowych i we wszelkiego rodzaju dokumentach są gładkie, bardzo ostre, a dzięki temu bardzo czytelne.

Równie świetne są kąty widzenia. Jeśli konieczność spowodowałaby, że musielibyście oglądać treści multimedialne na ekranie 7-calowego Nexusa 7 w towarzystwie kilku osób, nie musicie się obawiać o to czy będą wszystko widzieć nawet pod kątem. Po prostu będą.

Odwzorowanie kolorów stoi na bardzo dobrym poziomie. Do nasycenia barw i kontrastu również nie można mieć zastrzeżeń. Przebarwienia nie występują, podobnie jak prześwity przy krawędziach ekranu i martwe piksele. Ekran jest jasny, przez co nawet w słoneczne dni bez większego problemu możemy korzystać z niego na świeżym powietrzu – tutaj najbardziej irytujące są odciski palców, które zbiera ekran oraz sam fakt, że ekran jest błyszczący i odbija w sobie wszystko, co znajduje się wokół nas. Bez żadnych skrupułów mogę stwierdzić, że Nexus 7 ma najlepszy ekran pod każdym względem wśród 7-calowych tabletów.

W sieci pojawiało się wiele informacji dotyczących problemów Nexusa 7 z odpowiednią reakcją na polecenia użytkownika. W testowym egzemplarzu nie napotkałam mankamentów w postaci braku posłuszeństwa ekranu. Zawsze jego reakcja była szybka i precyzyjna. Co więcej, wystarczało zawsze delikatne dotknięcie ekranu.

Działanie, oprogramowanie

Nexus 7 2013 to sprzęt z najwyższej półki. Mamy tu czterordzeniową jednostkę centralną w postaci procesora Qualcomm Snapdragon S4 Pro 1,5GHz, 2GB RAM i czysty system operacyjny Android w najnowszej odsłonie, czyli 4.3 Jelly Bean. To połączenie sprawia, że tablet działa doskonale – szybko i wydajnie. Przejścia pomiędzy poszczególnymi ekranami są płynne, aplikacje otwierają się bez zamyśleń, z kolei przeglądanie stron internetowych jest szybkie a treści wczytują się bez opóźnień.

Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7)

Naszym centrum dowodzenia są dwie belki wysuwane z góry. Z lewej strony mamy do czynienia z belką zawierającą powiadomienia, z kolei z prawej – skróty do ustawień (jasność, WiFi, sieć komórkowa, autoobracanie, tryb samolotowy i Bluetooth oraz procentowy stan naładowania baterii i możliwość przejścia do ustawień ogólnych urządzenia.

Jako że mamy do czynienia z najnowszą wersją Androida, w ustawieniach znajdziemy między innymi takie opcje, jak tworzenie kont użytkowników (umożliwia korzystanie z tabletu kilku osobom na różnych ustawieniach) czy Miracast (tzw. wyświetlacz bezprzewodowy, niestety nie miałam możliwości sprawdzenia tej funkcji).

Jako że testowany sprzęt powstał przy współpracy z Google, na jego pokładzie już po wyjęciu z pudełka znajdziemy wiele preinstalowanych aplikacji pochodzących od tego internetowego giganta. Wśród nich: Chrome, Currents, Google Drive, Google Earth, Gmail, Google+, gry Play, Hangouts, Keep, książki Play, Google Maps, muzyka Play, Google Play i YouTube. Poza nimi są również: aparat, galeria, kalendarz, kalkulator i poczta.

Z 32GB pamięci do naszej dyspozycji jest nieco ponad 26GB. Z RAM-em natomiast jest tak, że przez większość czasu w użyciu jest ok. 1GB, natomiast pozostałe 800MB jest wolne.

Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7)

Podczas testów temperatura obudowy tabletu nie przekroczyła 39 stopni. Nigdy nie osiągnęła temperatury, która uniemożliwiała komfortowe korzystanie z niego.

Test pamięci systemowej (AndroBench dla 64/64 MB):
– szybkość ciągłego odczytu danych: 60,45 MB/s
– szybkość ciągłego zapisu danych: 17,99 MB/s
– szybkość losowego odczytu danych: 10.32 MB/s, 2643.95 IOPS(4K)
– szybkość losowego zapisu danych: 1.03 MB/s, 264.35 IOPS(4K)

Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7)

Oczywiście nie obeszło się bez kilku problemów podczas użytkowania modelu, ale występowały sporadycznie i nie były zbyt irytujące – po chwili o nich zapominałam (no dobra, screenshoty w galerii mi o nich przypominały). Co ciekawego mi się przydarzyło podczas niecałych dwóch tygodni intensywnego korzystania z urządzenia:
– przy dużej ilości zdjęć w galerii, po przejściu do niej zdjęcia lubiły się dłużej wczytywać, przez co widocznych było wiele czarnych pól,
– nie można było uruchomić aparatu (komunikat “nie można nawiązać połączenia z aparatem), a galeria nie reagowała,
– podczas korzystania z Twittera komunikat o braku możliwości pobrania tweetów widoczny był na ekranie domowym przez dłuższy czas po zamknięciu aplikacji,
– cały czas nie działa AutoMapa, wkrótce program ma zostać zaktualizowany o wsparcie Androida 4.3.

Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7)

LTE, WiFi, GPS, Bluetooth, NFC

Nowy Nexus 7 w stosunku do poprzednika różni się dość znacznie pod względem oferowanej łączności. W poprzedniku mieliśmy dostępne jedynie 3G. W tegorocznym modelu znajdziemy już LTE, które bez żadnych problemów działa z kartą sieci Plus LTE. Szkoda tylko, że nie wszędzie można liczyć na zasięg LTE… Aero2 również jest wspierane, ale prędkość jest, co oczywiste, o wiele, wiele niższa, ale do przeglądania sieci spokojnie wystarcza. Co ważne, nowy Nexus 7 oferuje możliwość udostępniania internetu (tethering), czego nie uświadczyliśmy w Nexusie z ubiegłego roku.

Z WiFi nie uświadczyłam żadnych problemów. Siła sygnału była przyzwoita (metr od routera: -40 dB, 10 metrów: -68 dB). Połączenie zawsze było stabilne i nigdy nie zostało przerwane samoistnie. NFC pozwoliło mi na szybkie i sprawne przesłanie zdjęcia z tabletu do telefonu poprzez zbliżenie obu urządzeń do siebie, z kolei Bluetooth bez zająknięcia umożliwił przesłanie multimediów z jednego telefonu na drugi, który nie obsługiwał NFC (plik ważący 100MB przesyłał się przez dziesięć minut).

GPS po prostu działa. Bardzo szybko wyszukuje satelitów i łapie fixa. Nawet w pomieszczeniach ponad metr od okna widzi 20-30 satelitów. Z nawigacją offline również nie ma żadnych problemów – trasa wyznaczana jest szybko, a jeśli z niej zjedziemy, po chwili wyznaczana jest nowa. Sprawdzane na przykładzie aplikacji Sygic. Niestety, Automapa nie działa, ale wkrótce ma zostać wydana aktualizacja ze wsparciem dla urządzeń działających pod kontrolą Androida 4.3.

recenzja nowego nexusa 7 recenzja nowego nexusa 7

Aparat

Nexus 7 nie posiadał aparatu w ogóle. Najnowszy produkt Google i Asusa aparat oferuje i to w dodatku o rozdzielczości 5 Mpix. To, jak wyjdzie dane zdjęcie, w dużej mierze zależy od oświetlenia fotografowanego obiektu. Im ciemniejsze, tym gorsza fotka. Tym bardziej, że nie mamy tu do czynienia z diodą doświetlającą. Fotki są poprawnej jakości. Jak na tablet powiedziałabym nawet, że całkiem sympatycznej – w dobrych warunkach oświetleniowych, np. w słoneczne dni. Spójrzcie zresztą poniżej:

Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7)

Bardzo fajna jest możliwość robienia zdjęć sferycznych. Bo o ile zrobienie zwykłej panoramy nikogo nie powali na kolana, tak panorama sferyczna już tak. Jak odbywa się robienie takiego zdjęcia? Wystarczy przełączyć aparat na specjalny tryb “zdjęcia sferyczne” i podążać za wyznaczanymi automatycznie na ekranie punktami. Po chwili zdjęcie jest renderowane i pojawia się końcowy twór. Co prawda widać, że niektóre łączenia są niedokładne, nierówne, itp. ale mimo wszystko świetnie to wygląda.

Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7)

Co do samego aparatu – aplikacja na pierwszy rzut oka jest standardowa. Mamy do dyspozycji trzy przyciski dotykowe: przełączanie się między poszczególnymi trybami aparatu (aparat, kamerka, panorama, zdjęcie sferyczne), spust migawki oraz przejście do bardziej zaawansowanego interfejsu aparatu (to kółko po prawej). Kliknięcie na ostatnie z nich powoduje pokazanie się kolejnych trzech przycisków: ekspozycja, więcej opcji oraz możliwość zmiany aparatu na przednią kamerkę i odwrotnie. Ten sam interfejs możemy wywołać poprzez przytrzymanie palca na ekranie przez dłuższą chwilę – wtedy dostępny jest z wybranego przez nas obszaru ekranu.

Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7)

W opcjach znajdziemy: lokalizacja, samowyzwalacz (czas w sekundach: 1, 2, 3, 4, 5, 10, 15, 20, 30 i 60), rozmiar zdjęcia (5, 3, 2 i 1 Mpix, VGA i QVGA), balans bieli oraz tryb scenerii (akcja, noc, zachód słońca i zabawa). I tyle. Więcej żadnych opcji nie ma. Te bardziej rozbudowane funkcje dostępne są już po zrobieniu zdjęcia, z poziomu galerii.

Swoją drogą, przejście z ekranu widoku aparatu do galerii jest bardzo proste, fajne i przemyślane – wystarczy “wyciągnąć” zdjęcia z prawej strony, przesuwając palec w lewą stronę, w którymkolwiek miejscu ekranu.

Zdjęcia w galerii standardowo można udostępniać w serwisach społecznościowych, przycinać, obracać, a także i nieco bardziej modyfikować. Do naszej dyspozycji mamy: wiele różnych ramek, możliwość dodania efektu: stempel, vintage, czarno-biały, wybielacz, instant, latte, niebieski, litografia oraz cross, jak również innych funkcji: autokolor, ekspozycja, winietowanie, kontrast, cienie, podświetlenie, wibracja, nasycenie, ostrość, lokalne, krzywe, odcień i filtr cz-b (ostatnia funkcja powtórzona dwukrotnie – w obu przypadkach zdjęcia edytowane są tak samo).

Gry, benchmarki

O tym, że lubię grać, już wiecie. O tym, że nie mam na to czasu – również ;) Ale gdy w dłoniach trzymam produkt, który oferuje świetne wrażenia z grania, to ten czas aż trzeba znaleźć. A nowy Nexus 7 niewątpliwie takim jest. I właśnie dlatego nie mogłam doszukać się żadnych niedociągnięć graficznych, a jeśli występowały, to nie były zbytnio widoczne. Wszystkie testowane przeze mnie bardziej wymagające tytuły (Real Racing 3, GTA 3, Apshalt 7: Heat, Need for Speed: Most Wanted) działały płynnie i niosły frajdę z grania. O prostszych grach wspominać chyba nie muszę, bo te Nexus 7 połyka jako przekąskę.

Benchmarki:
NenaMark2: 60,2
NenaMark1: 60,2
Quadrant: 5212
AnTuTu: 20339 (CPU: , GPU: , RAM: , I/O: )
CFBench: 26085, 7727, 15070
An3DBench: 7339
An3DBenchXL: 38353
3D Mark:
Ice Storm: 11775
Ice Storm Extreme: 7118
Sunspider: 1118.7 ms

Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7) Recenzja tabletu Nexus 7 2013 (nowego Nexusa 7)

Spójrzmy jak radzi sobie nowy Nexus 7 z odtwarzaniem poszczególnych formatów wideo:
– Matrix (mkv, 480p, xvid, as l5, 1mbps, he aac, napisy): nie odtworzył (MX Player: płynnie, z dźwiękiem, z napisami),
– Suzumiya (mkv, 720p, h264, 3mbps, vorbis, napisy): płynnie, z dźwiękiem, bez napisów (MX Player: z napisami),
– Harry Potter (mkv, 720p, h264, hp 3.1, 600kbps, aac/mp3 dual audio): nie odtworzył (MX Player: lekki brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem, dwie ścieżki dźwiękowe dostępne),
– Planet (mkv, 720p, h264, hp 5.1, 6mbps, ac3, napisy): nie odtworzył (MX Player: płynnie, z dźwiękiem, z napisami),
– Planet 2 (mp4, 720p, h264, hp 5.1, 6mbps, ac3): płynnie, bez dźwięku (MX Player: płynnie, z dźwiękiem),
– Shrinkage (mp4, 720p, h264, mn 3.1, 3mbps, aac): płynnie, z dźwiękiem,
– Shrinkage 2 (mkv, 720p, h264, hp 3.1, 3mbps, aac): nie odtworzył (MX Player: płynnie, z dźwiękiem),
– Birds (mkv, 1080p, h264, hp 4.1, 40mbps): płynnie,
– hddvd (mkv, 1080p, vc1, ap l3, 18mbps, ac3): nie odtworzył (MX Player: płynnie, z dźwiękiem),
– Monsters (mkv, 1080p, h264, hp 4.1, 10mbps, dts, napisy): płynnie, bez dźwięków, bez napisów (MX Player: z napisami, bez dźwięku).

Głośniki

Rozmieszczenie głośników stereo, biorąc pod uwagę fakt, że w zdecydowanej większości czasu korzystamy z Nexusa 7 w pionie, jest bardzo dobre (znajdują się przy górnej i dolnej krawędzi tylnej obudowy). Dźwięk wydobywający się z nich jest stosunkowo głośny i świetnej jakości. Nawet na najgłośniejszym ustawieniu nie doszukałam się charakterystycznego charczenia czy trzeszczenia.

recenzja nowego nexusa 7 recenzja nowego nexusa 7

Akumulator

Przez ostatnie dni to właśnie Nexus 7 był moim najwierniejszym towarzyszem. Musiał sprostać moim dość wysokim wymaganiom – również w kwestii pracy akumulatora. Najważniejszym sprawdzianem była dla niego podróż do Berlina – wtedy pokazał ile tak naprawdę non stop potrafi działać korzystając z LTE, z jasnością ekranu ustawioną na automatyczną, z włączonymi powiadomieniami o przychodzącej poczcie i powiadomieniami z portali społecznościowych, a jeszcze do tego z działającym od czasu do czasu GPS-em. W takim trybie działał przez siedem godzin. I to jest właśnie średni czas pracy Nexusa 7 w moich rękach.

Jeśli natomiast skupimy się na konkretnych czynnościach – granie na Nexusie 7 z maksymalną jasnością ekranu jest możliwe przez trzy i pół godziny, natomiast oglądanie wideo – przez sześć i pół godziny. Wiadomo, że jeśli jasność wyświetlacza zmniejszymy, automatycznie wpłyniemy na wydłużenie czasu pracy akumulatora.

Nexus 7 2013 w codziennym użytkowaniu…

Nie jest tajemnicą, że prywatnie jestem użytkowniczką 9,7-calowego iPada. To z nim zawsze chodzę na spotkania biznesowe, to on towarzyszy mi na wypadach, podczas których zabieranie laptopa jest najnormalniej w świecie niewygodne, to na nim piszę newsy, gdy nie mam dostępu do komputera. Przed IFA miałam dylemat czy zabrać ze sobą jako główne narzędzie (zaraz za laptopem, który jednak przydaje się miedzy innymi do wgrywania filmów z kamery na YouTube i obróbki zdjęć) właśnie iPada, który w tej roli świetnie się sprawdzał choćby w Barcelonie czy rok temu w Berlinie, czy dać szansę nowemu Nexusowi. Może Was zaskoczę, ale zdecydowałam, że to właśnie Nexus 7 będzie moim głównym towarzyszem. I zdecydowanie nie żałuję! Co więcej, dzięki niemu coraz bardziej przekonuje się do 7-calowych tabletów. Ale jeśli miałabym takowego używać, to – na tą chwilę – byłby to właśnie Nexus 7.

Nexus 7 jest bardzo poręczny i mobilny. Żeby móc napisać tekst na iPadzie, muszę mieć go położonego na jakiejś powierzchni, w dodatku w takiej pozycji, by był oparty pod odpowiednim kątem wygodnym do pisania. W przypadku Nexusa 7 wystarczy, że trzymam go w dłoniach w trybie pionowym – wtedy bez żadnego problemu mogę pisać nawet i dłuższe teksty (standardowa klawiatura z Androida daje radę) stojąc, siedząc czy nawet leżąc, trzymając tablet w górze. A na dodatek dzięki swoim wymiarom mieści mi się do moich aktualnie ulubionych spodenek, a gdy jest chłodniej – spokojnie chowa się w kieszeni bluzy kangurki z kieszenią z przodu. Jasne, na smartfonie też tak mogę, ale tu przeważa większy ekran, a co za tym idzie – wygodniejsza klawiatura i szerszy widok na pisaną treść. Jako że oferuje LTE, przeglądanie sieci jest naprawdę szybkie i trudno później przestawić się na zwykłe 3G. Dobrze leży w dłoniach, pracuje szybko, wydajnie i bez większych problemów (pomijam te czasem występujące, opisane w akapicie o działaniu urządzenia).

Dylematy, dylematy

Cóż, nowy Nexus 7 to dla mnie kwintesencja mobilności. Mówcie, co chcecie, ale to po prostu świetny sprzęt, w dodatku oferowany za przyzwoite pieniądze. Przez to właśnie zaczęłam rozmyślać o kupnie na własny użytek tego urządzenia. 9,7″ teraz wydaje mi się za duże. Oczywiście można się jeszcze zastanawiać nad iPadem mini – tu jednak w grę wchodzi nie dość, że inny system operacyjny (zresztą nigdy nie ukrywałam, że uwielbiam gesty z iOS), inny format ekranu oferujący większą przestrzeń roboczą podczas przeglądania stron (4:3), ale też większe wymiary. Najbardziej mobilny wydaje się aktualnie właśnie Nexus 7. Do tego jakiś podstawowy telefon z baterią trzymającą przez co najmniej kilka dni (zamiast smartfona, bo po co duży ekran w telefonie, skoro ma się 7″ w tablecie?) i zestaw wydaje się idealny. Nie wiem jeszcze co zdecyduję, bo jest to kwestia wymagająca niewątpliwie dłuższego zastanowienia.

recenzja nowego nexusa7

Nexus 7 2012 vs Nexus 7 2013

Na pewno pojawi się wiele pytań czy posiadacze starego Nexusa 7 powinni go wymieniać na nowszy model. To już jest kwestia indywidualna, zależna nie tylko od zawartości portfela, ale przede wszystkim od własnych potrzeb. Jeśli Nexus 7 Ci wystarcza i jesteś z niego zadowolony – nic nie zmieniaj. Musisz jednak wiedzieć, że nowy tablet Google i Asusa jest bardziej poręczny, posiada LTE z tetheringiem i doskonały ekran. To tak naprawdę trzy wyznaczniki, które sprawiają, że mógłbyś zastanowić się nad zmianą.

Nowy Nexus 7Nexus 7
EkranIPS 7″ 1920 x 1200 (323 ppi)IPS 7″ 1280 x 800 (216 ppi)
Procesor4 rdzenie Qualcomm Snapdragon S4 Pro 1,5GHz4 rdzenie Tegra 3 1,3GHz
RAM2GB1GB
Pamięć16GB/32GB8GB/16GB/32GB
Akumulator3950 mAh4325 mAh
OSAndroid 4.3 Jelly BeanAndroid 4.2.2 Jelly Bean
Aparat5 Mpixbrak
Kamerka1,2 Mpix1,2 Mpix
Wymiary201 x 114 x 8 mm198,5 x 120 x 10,45 mm
Waga318 g340 g
DodatkiBluetooth, NFC, GPS, SlimPort, LTEBluetooth, NFC, GPS, microUSB, 3G
Cenaod 999 złotychod 799 złotych
recenzja nowego nexusa7recenzja nowego nexusa 7recenzja nowego nexusa 7recenzja nowego nexusa 7 recenzja nowego nexusa 7recenzja nowego nexusa 7recenzja nowego nexusa 7

Plusy:
– doskonały ekran,
– szybkie i wydajne działanie,
– najnowsza wersja Androida i wsparcie Google,
– bardzo dobra jakość wykonania,
– LTE,
– SlimPort,
– bezproblemowo działający GPS,
– przyzwoity aparat,
– głośniki,
– stosunek parametrów do ceny.

Minusy:
– szerokie ramki nad i pod ekranem,
– brak slotu kart microSD,
– brak obsługi zewnętrznych pamięci typu pendrive,
– nie działa Automapa (wkrótce program ma zostać zaktualizowany o wsparcie Androida 4.3),
– występujące dłuższe wczytywanie zdjęć w galerii i inne pomniejsze problemy.

Ceny:
– 16GB WiFi: 999 złotych,
– 32GB WiFi: 1199 złotych,
– 32GB LTE: 1499 złotych.

_
Jeśli macie jakieś pytania, pozostaję do Waszej dyspozycji.

Komentarze

 • tomekbobi

  no to ładnie zaszaleli wydłużając nowego Nexusa o kilka CENTYMETRÓW :)

  • Tak, tak, wiem, już się wszyscy ze mnie przez to śmieją ;-) Każdy wie, że chodziło o milimetry.

   • John Kofee

    – WiFi 802.11 b/g/n (2,4 GHz i 5 GHz)

    wiem, ze to stara recenzja ale skoro tablet obsługuje 5GHz to powinno być WiFi 802.11abgn :)

 • mały kazio

  Cieszę się, że oprócz mnie jeszcze ktoś inny to dostrzegł :)

  “Żeby móc napisać tekst na iPadzie, muszę mieć go położonego na jakiejś powierzchni, w dodatku w takiej pozycji, by był oparty pod odpowiednim kątem wygodnym do pisania. W przypadku Nexusa 7 wystarczy, że trzymam go w dłoniach w trybie pionowym – wtedy bez żadnego problemu mogę pisać nawet i dłuższe teksty”

  • slv

   @mały kazio
   oraz jak także to zauważyłem :)
   Dlatego też, w zakresie telefonów… mam mały telefon/ekran, ale za to z fizyczną klawiaturą. A’la BlackBerry, tyle, że z Androidem. Do pracy idealnie. 7” jako podręczne coś – też idealnie.

  • Post Mortem (UK) Ipad

   Hehe a ja mam klawiature rozdzielona na kciuki i fakt grabki mam spore (kiedys przydatne do gry w kosza) ale daje sobie jakos rade i w miare plynnie pisze.Ekran dotykowy to jednak nie fizyczna klawiatura i rece sie mecza.Zainwestowaelm w fizyczna klawiature do ipada ale tez z niej sporadycznie korzystam.Poprostu to nie to samo co netbook badz laptop-chocb asusy serii transformer sa najblizej tego idealu.

   • Asus kiedyś zrobił klawiaturę wyświetlaną na stole – mała kostka jak pudełko po zapałkach z rzutnikiem. Nawet działa.

 • Post Mortem (Uk) ipad

  super dzieki za recencje,bardzo przydatna co do wyboru wlasnie wsparcia dla 9,7″ ipada.

  Zaluje tylko ze nie poszli w kierunek (4:3) bo odrobina przestrzeni roboczej by nie zaszkodzila,tym bardziej biorac pod uwage belke w androidzie.

  Napewno calosciowo jest to znaczenie pelniejszy pakiet niz chocby w apple,na dodatek za rozsadne pieniadze i nie jak u konkurencji z przestarzalymi podzespolami.

  Wlasnie kiedy jest ta konferencja apple???chyba nie dzisia?

  pozdrawiam

  • Dzisiaj, dzisiaj. Ale nowego miniaka się nie spodziewam. Raczej zaprezentują dwa iPhone’y.

   Jeśli będzie też nowy iPad mini – będę zaskoczona, ale pozytywnie.

   • Post Mortem (Uk) ipad

    no to dobrze cos kojarzylem:)
    thx

    swoja droga ipada mini to taki minion ipada 9,7″
    troszke glupszy,ale wszyscy go i tak kochaja sadzac po sprzedazy

  • antic604

   Też zawsze myślałem, że w mniejszym tablecie proporcje 4:3 będą lepsze, ale przy dzisiejszej gęstości ekranów (FullHD w 7′) naprawdę można już przeglądać strony trzymając tablet w pionie i wszystko jest doskonale widoczne – a właściwie więcej widać niż na iPad-ie, bo 99.9% stron się przewija w pionie.

   Poza tym, dla mnie tablet to urządzenie do – jak to się ładnie teraz mówi – konsumpcji mediów, czyli Youtube, filmy, itp. i w takiej sytuacji 16:9 to minimum, bo większość filmów już teraz jest w ‘kinowych’ 1.85:1 lub 2.39:1. Na iPadzie w takiej sytuacji można zobaczyć 1/2 obrazu, jeżeli nie chce się mieć ramek.

   Już nawet gra się wygodniej na 16:9 niż 4:3, bo jest większy odstęp między ‘joystickiem’ i ‘przyciskami’, a więc mniej się zasłania pola gry.

   Mam nadzieję, że Apple pójdzie wkrótce po rozum do głowy i wprowadzi 16:9, chociaż to dopiero będzie ból dla developerów, chyba że Apple zapewni na poziomie systemu jakieś natywne skalowanie aplikacji nie dostosowanych do nowych proporcji.

   • TheBlur

    Nie 16:9 tylko 16:10. To jest właśnie złoty środek.

 • Mat

  Oj tam się śmiejesz… przejęzyczenie i tyle

 • gosc

  Pierwszy :p

  • gosc

   cholera…

 • wroblis

  Śmiesznie się słucha jak na filmiku zamiast wymiarów w mm podaje Pani w cm :)

  Fachowa recenzja :) Jak zawsze :P

  • Najgorsze jest to, że sama tego nie wyłapałam – zarówno przy nagrywaniu, jak i później przy montowaniu… Eh, chyba muszę montować w dłuższym odstępie czasu po nagrywaniu, bo wtedy takie kwiatki wychodzą…

   Ale przynajmniej możecie się ze mnie pośmiać, że “nie odróżniam cm od mm” ;)

   • meszach

    A myślałem że to faceci mają problem z przesadzaniem jeśli chodzi o wymiary hi hi

 • kamiltbg

  Niektóre rzeczy są powtórzone. Tzn. jest przejęzyczenie, chwila przerwy, a potem znów to samo w inny sposób. To czasem nie miało być wycięte? :D

  • Montowałam to dwa razy, bo program za pierwszym zgłupiał. Widocznie z pośpiechu czegoś nie wyłapałam. A później jeszcze yt nie chciał poprawnie wgrać filmiku i wyszło, jak wyszło.

   Widocznie to wideo wybitnie miało mi nie wyjść. I nie wyszło.

   Wychodzę jednak z założenia, że człowiek uczy się na błędach.

 • Z tego ci widać to w gta nadal są lagi na tych pseudo lepszych rdzeniach od Snapdragona ))
  Octa Samsunga i tak jest lepsza ;)

  • Jj

   Zgadzam się :D

 • mały kazio

  W kwestii przeglądania stron w pionie (nawet na starym Nexusie lub nawet telefonie) Wujek Dobra Rada poleca:
  W Chromie wejdź w ustawienia, potem w ułatwienia dostępu i wybierz skalowanie tekstu na np 130%.
  O ile główne strony portali przeważnie wyświetlają się jak wcześniej to już konkretne artykuły daje się bardzo wygodnie czytać nawet na malutkich ekranikach.
  Wiem, że wiele osób o tym wie, ale zazwyczaj komu bym tego nie pokazał, to jest zdziwiony, że tak można.

  • Fedurrr

   Używam skalowanie 125%, znika prawy margines tabletowo i zostaje tylko treść artykułów itp. Polecam.

   • Sethemar

    podwójne kliknięcie w ekran smakuje tekst do szerokości ekranu

 • mT

  114 CM ……solidny ten nowy Nexus ;)

 • Robert

  Warto by dodać że to nie jest jakiś tam S4Pro tylko trochę lepszy odpowiednik Snapdragona 600
  http://en.wikipedia.org/wiki/Snapdragon_%28system_on_chip%29

  • I co z tego? Pomijając nic nie mówiące testy z AnTuTuTuTuTu i pobocznych, gdzie wynik jest zawsze w stylu – nowszy sprzet więcej – zobacz na test Sun Spidera – wg mnie – jedyny obecnie sensowny. Masz tam czas 1118 ms przy zegarze 1,5GHz.
   .
   Proste obliczenie:
   1118* 1,5 = 1,677 – i dokładnie tyle potrzebuje wiekowa już Tegra 2 (słownie: DWA!) do tego samego testu przy zegarze 1.0GHz. Podejrzewam też, że kości pamięci w omawianym sprzęcie też są szybsze niż w moim starym A501.
   .
   A tak poza tym to cieszę się, że Sun Spider wszedł do kanonu testów.

 • tomix

  mam takie pytanie

  czy biorac pod uwage ze uzywam nexa tylko do internetu,
  czy warto wymiemic n2012 na n2013?

  czy szybkosc wczytywania stron jest lepsza?

  no i 2 pyt jak sie ma sprawa z wifi?, bo musze przyznac ze
  sygnal na n2012 jest bardzo slaby w odleglosci np 7 m od routera, ale pp drodze sa 2 dosyc grube sciany

  moj stary laptop dell nie ma z tym problemu

  • Post Mortem (Uk) ipad

   wiesz co pewnie bym sie na Twoim miejcu powaznie zastanowil ,bo stary N7 to wciaz bardzo funkcjonalny tablet.Nie wiem tez ile bys ewntualnie na tym stracil ale do celu w jakim go uzywasz to chyba nie warto.
   nie wiem moje zdanie ,choc rodzielczosc byla dla mnie podstawa abym nie wchodzil w czesniejsze (przed retina) ipady.
   Na ile tez wykorzystasz gadzety nowego N7 to pewnie wiesz sam tez najlepiej.
   Ja sie nad nim zastanawiam ale w przypadku jak wpelni zastapi nawigacje w samochodzie,plus bedzie z niego doskonaly budzetowy maly tablet.

   Napewno brak paru funkcji nowego N7(bezprzewodowe ladowanie itp) bym nawet nie odczul przyzwyczajony juz do rutyny.

  • Może mozesz przestawic A-Poina w inne miejsce? Natomiast co do zmiany – to wg mnie zupełnie bez sensu.

 • Jaa

  brak slotu SD. No i dalej gó… a nie najlepszy tablet.

  • Post Mortem (Uk) ipad

   SD to raczej sie nie doczekamy w tabletach ani googla ani apple…juz przedzej spodziewam sie dopracowania i tak juz najbardziej wszechstronnych (najblizszych PC) tabletow PC.

   Swoja droga szkoda ze nikt nie poprawia produktow ani jednego ani drugiego,bo chetnie wsadzilbym w ipada conajmniej taki slot :P

 • gearek

  “Nawet w pomieszczeniach ponad metr od okna widzi 20-30 satelitów.”

  Pytanie do recenzenta: Ile jest wszystkich satelitów gps na orbicie?

  • Nlev

   Nexus 7 (2013) korzysta zarówno z systemu GPS jak i GLONASS, co daje łącznie prawie 50 satelit.

   • Post Mortem (Uk) ipad

    moment ale czy to nie temu GLONASS spadly z 3 niedoszle nowe satelity nie tak dawno ?:)

    ruscy sie nawet nie ubezpieczyli

  • @gearek:
   .
   Czemu pytasz recenzenta a nie sam sprawdzisz?
   .
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_GPS_satellite_launches
   .
   GPS – ilość zmienna – jedne zdejmują, inne dodają = 64szt max
   GLONASS = 24szt – chyba tyle obecnie jest na orbicie.

 • Mihau

  Tak z ciekawości: ile trwało pisanie recenzji na tym tycim ekranie? Ja bym się nie pokusił o pisanie czegoś dłuższego niż pół strony na jakimkolwiek ekranie dotykowym, bo to dla mnie skrajnie niewygodne, ale ciekaw jestem, ile schodzi osobie wprawnej w używaniu klawiatury ekranowej :>.

  A recenzja bardzo w porządku. Gdybym potrzebował 7-calowego tableta, pewnie wybrałbym nowego Nexusa. Na całe szczęście jednak nie potrzebuję :D.

  • No właśnie problem w tym, że aktualnie szybciej piszę na Nexie 7 niż na iPadzie. Na tym pierwszym trzymam go w trybie pionowym i piszę jak na telefonie (tyle że wygodnie) – niezależnie czy stoję, siedzę czy leżę. Drugi natomiast wymaga ode mnie przybrania odpowiedniej pozycji, która umożliwi mi oparcie go i dopiero wtedy stukanie w wirtualne klawisze.

   • Mihau

    Rozumiem, ale mnie nie chodzi o porównanie do iPada, tylko do fizycznej klawiatury ;). Po prostu sam na tablecie, choć mam go ponad pół roku, piszę powoli, nawet używając pisania ciągłego (“swype’a”) z rysikiem, podczas gdy sporo osób radzi sobie z tym bardzo sprawnie.

    • To ja do nich niewątpliwie należę ;-)

     Klawiatura ekranowa nie zastąpi mi fizycznej i pisania na laptopie, ale gdy nie mam do niego dostępu, ta z Nexa jest naprawdę dobra i wygodna. Przynajmniej dla mnie.

 • To Sem Ja

  Przeczytałem…. oglądać mi się nie chciało…. ale jak przeczytałem to stwierdziłem jednak że obejrzę, przepraszam wiem że leżącego się nie kopie ale faktycznie jak się już wie o tych centymetrach to można się popłakać ze śmiechu :-D Ale nie przejmuj się, nie mylą się tylko ci co nic nie robią ;-) Oby tak dalej, Fajna recencja.

  BTW. Jedno pytanie w sumie mam, w przypadku połączeń głosowych kiedy wsadzimy kartę SIM dźwięk rozmówcy jest na głośniku zewnętrznym tak jak w SG czy trzeba używać słuchawki?
  Jaka wchodzi karta SIM czy MicroSIM?

 • BRENT

  ” – brak obsługi zewnętrznych pamięci typu pendrive” – a Stickmount lub inny tego typu programik nie zalatwia sprawy? Tak, wiem, potrzebny root, ale pytam z ciekawosci, bo mysle o przesiadce ze starego N7, a to funkcjonalnosc dla mnie niezbedna…

  • Powinno działać. Nie rootowałam testowego egzemplarza.

 • Marek

  Jaki kabel MHL obsługuje ten tablet? Taki od Samsunga S3 będzie ok?

 • Fedurrr

  Android 4.3 tez na starym n7 jest dostępny, tethering również to nie problem, o braku obsługi pamięci zew. nie wspominając.
  Osobiście do zmiany zachęcają lepsze głośniki i możliwość przesyłu materiału wideo po slimporcie. Pytanie czy są na tych głośnikach na max głośność da się usłyszeć dobrze dźwięki jadąc średniej klasy samochodem np oglądany film?

 • lukasz

  szkoda,że puki co nie ma w sprzedaży internetowej wersji 32GB wifi… Dzwoniłem do x-kom i mają 32GB LTE, 16GB Wifi,ale o 32GB wifi jeszcze nic nie wiedzą… :/

  • maja? bo wszyscy przedsprzedaz ustawili na allegro, mowie o tych z LTE. Niby sferis mial miec jutro, ale wlasnie napisali ze nie beda miec, dopiero za tydzien

   • lukasz

    tak, w sklepie w Krakowie jest 32GB LTE dostępny… a ja czekam na mojego 32GB wifi ale ani słychu ani widu :/

    • komoornik

     u kogo jest LTE dostępny?
     z tego co mi wiadomo to jeszcze do Polski nie dotarły i mają być w przyszły poniedziałek dopiero.
     tak chyba pisał jakiś sklep na noteboocheck.pl

     • lukasz

      sklep x-kom.pl na chopina 33 już ma nowego nexusa :)

 • janko

  Już raz pisałem, ale powtórzę, to będzie zabójca Kianów, Yarvików, Ainoli, Modecomów i innych Overmaxów :)

  • Bucz

   Nie bedzie, bo ci co maja do wydania 500 czy 600 zl na ogol nie potrzebuja tych wszystkich bajerow jakie oferuje Nexus, a raczej nadal beda woleli wydac mniej.
   Powinien byc za to zabojca malych Galaxy Tabow, ale przynajmniej w Polsce ciezko sie mierzyc z wieksza dostepnoscia i marketingiem Samsunga.

   • @Bucz:
    .
    Ta granica jest nawet na poziomie 300-400 zł. Za tyle mozna upolować iRiver z Tegrą i gwarancja na Alle Drogo.

 • vanziom

  Posiadam owy tablet od 2 tyg i co do “minusów” to napewno się nie zgodzę z jakimś opóźnionym działaniem galerii , kompletna bzudra . A co do zaliczenia dużej ramki po bokach to kwestia sporna ponieważ według mnie jest przynajmniej za co złapać ten tablet np przy graniu czy oglądaniu ;)

  • Pisałam, że problem występuje sporadycznie, a nie ciągle – to różnica.

   Co do ramek – imo kwestia gustu ;)

 • Fedurrr

  Żaden zabójca, to inny target. Jak w pracy się pytali za ile kupiłem n7 3g, to łapali się za głowę bo ich dzieci używają takie za 400zl z sieciowek lub wciskanie wraz z abonamentem tel.

 • luc

  Jaka karta sim wchodzi do n7?

  Może dosyć oczywiste pytanie dla pewnie coniektórych niektórych ale model z LTE, działa w sieciach 2/3G gdy nie ma zasięgu LTE?

 • asdds

  jednak moim zdaniem lepiej poczekać na jakiś 8 calowy tablet z Windows 8 i Intel Bay Trail, powinny być niewiele droższe, a przy tym o wiele bardziej funkcjonalne i kompatybilne z peryferiami (np. drukarki WiFi).

  • Bucz

   Klopot w tym, ze na Windows 8 jest tyle oprogramowania pod Metro co kot naplakal. A drukowanie to jednak marginalne zastosowanie tabletow (w porownaniu z grami, filmami i przegladaniem intenretu)

   • asdds

    Wiesz szczerze, to nie potrzebuję tych wszystkich aplikacji, na telefonie mam zainstalowane tylko kilka najważniejszych, takich jak np.: filmweb, pogoda, z dwie gry, graficzny kalkulator i pare innych.
    A na Windows RT te podstawowe programy też są dostepne i z czasem będzie na pewno z tym coraz lepiej.
    Ważniejsze jest dla mnie, że na tablecie z Windows 8.1 i Intelem można instalować zwykłe programy kompilowane pod x86, posiada najobszerniejszą bazę sterowników i przeglądarka obsługuje takie standardy jak Flash czy Silverlight.

    • Bucz

     Tylko do czego te zwykle programy? Obsluga dotykiem na malym ekranie to katorga, a i przeznaczenie wiekszosci wykracza poza normalne zastosowanie tabletu. Fakt, ze niektorych rzeczy sie nie przeskoczy (np. chcac podlaczyc kabelek diagnostyczny do samochodu) ale wiekszosc ludzi ma teraz takze laptopa w winda (komputer stacjonarny staje sie rzadkoscia poza graczami)

    • 1. Nie mam flasha na stacionarce, po co mi na tablecie? Podobnie Silverlight.
     2. Mogę z tabletu drukować na każdej drukarce z którą się do tej pory spotkałem.
     3. Mogę sobie dowolnie modyfikować system.
     4. Nexus jest mały, lekki i nie grzeje się mocno.
     5. Jak bym kupił tablet z x86 to na pewno nie na Windowsa :)

   • Tilt

    W Windows 8 przynajmniej jest wsparcie dla flash playera, czego w nowych Androidach nie użyczysz. Kombinowanie z chałupniczym dogrywaniem flasha stwarza coraz więcej problemów. Nie dla wszystkich świat się kończy na YT, gdzie flasha można zastąpić widgetem.

    • Cały świat rezygnuje z Flasha, nawet Adobe zaczyna przestawać go wspierać, nie jest to żaden argument przy wyborze tabletu ;)
     Aktywnie na tablecie korzystam z internetu, na PC jeszcze aktywniej a flasha od ponad roku mi nie brakowało

     • Post Mortem (Uk,ROI) ipad

      To sie usmialem bo jak zyje ,a opisuje faktyczna rzeczysiwstosc to owszem wszedzie sie czyta ze flash w odrwocie a normalny smiertelnik nie moze nawet ulubionego serialu online obejrzec bo…..
      wszsytko we flashu!!

      Tyle w temacie Kolego

      Propaganda swoje a i tak wieszosc serwisow goni na flashu i to mnie niejednokrotnie chocby w ipadzie irytuje!!

      Mam nadzieje ze przynajmniej nowe serie Homeland znajde na ipada:P

     • slv

      @Post Mortem (Uk,ROI) ipad
      No z tym Flaschem, jako wróg jego od lat… :D Tak, bo we flashu prościej i łatwiej, ale sam z premedytacją przestawiłem się na YT na html5, wyłączyłem plugin flasha w przeglądarce, żeby wiedzieć kiedy w rzeczywistości go trzeba odpalać Zresztą…. widać jak się załaduje parę rzeczy we flashu – laptop ‘klęka’ od razu – przynajmniej na parę chwil.
      Wniosek ? Kwestia czasu. Tak jak wydaje się IPv6. Niby wszyscy wiedzą, że lepsze, ale zmiana trwa latami. No ale duzi idą w tym kierunku i słusznie – wg mnie :) ot i tak :)

  • Miałem drukarkę Brothera – jest apka do druku – działa, mam HP – tez jest apka, co więcej – nowe HPki mają funkcję ePrint – czyli zakładasz im konto nastronie HP, konfigurujesz je przeglądarką w drukarce i możesz sobie drukować na drukarce w domu siedząc na rybach, grzybach i itd.
   .
   Czyli z drukowaniem obecnie niema już problemu i wręcz robi się niezależne od systemu, sprzętu a nawet miejsca przebywania.

 • fan_Kasi

  Kasiu kupisz sobie takiego tableta?

  • Być może.

   • lukasz

    jak myślicie, kiedy się pojawi w sprzedaży wersja 32Gb wifi? :)

    • kamiltbg

     Jest na redcoon za 1150 zł.

     • 3deals

      na redcoonie można kupić nawet za 1093zł (a wcześnie dało się za 1057 ;)) http://mamokazje.pl/okazja/127/nowy-nexus-7-32gb-za-1076-99-zl-z-wysylka-normalna-cena

     • lukasz

      dzięki za info…ale on “jest”… dostępny za trzy tygodnie… chyba trzeba czekać jeszcze niestety na 32GB wifi :/ a już nie mogę się doczekać

     • już za 3 dni i ciągle można mieć taniej :) ci, co zamówili 2tyg temu są na wygranej pozycji – mają wtedy co wszyscy i jeszcze na dodatek taniej :)

    • Czym zapychacie te Giga Bajty? Filmy pomijam. Ja mam 16GB i połowa jest wolna a programów mam ponad setke.

 • Bucz

  Jak zwykle fajna recka. Polemizowalbym tylko z zaliczaniem Slimport do plusow – mniej to wygodne od zwyklego HDMi w tanszych tabletach, a dodatkowo niezgodne ze standardem MHL i wymaga specjalnych, dosc drogich adapterow. Nie przemawia do mnie tez argument za unikaniem “kwadratowosci” ze wzgledow estetycznych – jakos nikt nie zarzuca iPadom, ze sa brzydkie.

 • dzik

  hmm, właśnie szukam tabletu.
  zastanawiałem się nad xperia tablet z, choć trochę obawiałem się jego gabarytów, zwłaszcza, że miałyby z nim do czynienia moje dzieci.
  taki nexus wydaje się chyba idealnym rozwiązaniem…

  nie siedzę w temacie i się głośno zastanawiam – czy warto dać za niego te 1600 zł (z etui)

  • Marek

   Jeżeli mają go używać dzieci to zastanów się czy potrzebny jest im internet poza domem.

   • slv

    @ Marek
    właśnie to jest zaskakujące… ale jest szereg gier, które niestety potrzebują internetu. Byle jakiego ale jednak. I od razu wiadomo, że takiego internetu nie ma/brak zasięgu – niektóre gry się nie odpalają. I ja jako nie do końca przekonany, czy w tablecie powinien być gsm, teraz widzę, że dla dziecka… przynajmniej takiego, które już się przyzwyczaiło że internet ma – tak. Taka przewrotność.

  • dzik

   ma służyć również mnie poza domem
   a dzieci w domu.

   • Marek

    No to musisz się zastanowić. Jak masz więcej urządzeń z dostępem do netu to możesz się zastanowić nad kupnem wersji bez 4G a oszczędzone pieniądze przeznaczyć na zakup MiFi. Może nie ma w nim LTE ale możesz włożyć kartę z internetem (także aero) i korzystać z neta w kilku urządzeniach.

 • Glee

  Jeśli z 32 GB zostaje 25 to przy 16 Gb zostaje 10 ?

  • Glee

   * 26

   • Mihau

    Z tego co czytałem, ok. 12GB.

 • MarcoPolo

  Dobra recenzja jak na pisaną na kolanie, vel Nexusie 7. Czasami zabawna! Np. ta “gęstość zagęszczenia pikseli”. Wielkie dzięki!

 • AS

  Pani Kasiu, wiem, “Tabletowo” zobowiązuje, ale może jednak na zwykłej klawiaturze byłoby łatwiej? Ja przynajmniej tak wolę…

  • Łatwiej by było, ale najnormalniej w świecie nie było to możliwe.

   Tu nie chodziło o udowadnianie sobie czy komukolwiek, że można napisać tak długi tekst na tablecie. Po prostu sytuacja wymagała ode mnie tego, by właśnie na takim sprzęcie powstała. Korzystanie z tabletu w samochodzie czy innych środkach transportu jest o wiele wygodniejsze niż z laptopa.

   • AS

    Jasne. Ja bardzo rzadko korzystam ze sprzętu poza domem i pracą. Może stąd mylna ocena sytuacji…

 • komoornik

  przepraszam, czy ja dobrze rozumiem, że wadą tego taba jest fakt niedziałania na nim AutoMapy, która nie uruchamia się na A4.3?

  czy ja czegoś nie rozumiem?

  • Została na ten fakt zwrócona uwaga. W przygotowaniu jest wersja Automapy, która obsługuje Androida 4.3. Niemniej aktualnie znajduje się w wersji beta.

 • Fedurrr

  Swoją drogą ciekawe jaki będzie Nexus 7 v. 2014?

 • kszychooo

  Dlaczego nikt nie pomyślał ze tablet to świetny sprzęt do podpiecia projektora i prezentacji :-\

 • andy

  czy wyświetlacz jest pokryty corning gorilla glass ?

  • Patrząc po wieściach w sieci wiele na to wskazuje. Choć nie próbowałam mechanicznie uszkodzić ekranu, by sprawdzić czy jest na takowe odporny.

 • pawel

  Mam pytanie co do czytania pdfów. Czy mimo niedużego wyświetlacza da się czytać książki w pozycji pionowej? Czy czcionka nie jest za mała?
  Ciekawi mnie ten fakt w porównaniu do Nexusa 2012, którego rozdzielczość była znacznie niższa.

  • Zerknij proszę na wideo (16:25) – tam jest o PDF-ach.

   To jeszcze zależy od naszych oczu. Ale da się czytać pdf-y w pionie.

 • bawarka

  czy Asus Google Nexus 7 32GB LTE jest gdzies dostepny w miarę od-ręki = czyt. chodzi o wysylki w 1-2-3dni, a nie na 2 tygodnie czekania jak w Redcoonie??

 • Zyga

  Czy próbowałaś go ładować bezprzewodowo? Jak to się odbywa?

 • axim

  moze warto zapytac asusa dlaczego zrobil takie szerokie ramki a nie dopatrywac sie przez to smuklej linii,moim zdaniem dali ciala ,ani bateria nie jest specjalnie duza ani plytka z elektronika ,gdyby byl krotszy na wysokosc bylby poreczniejszy oraz lzejszy

 • barwniak

  Taki super mobilny, to on nie jest. Dużo lepszy będzie w tym zadaniu Note III.
  Liczę na recenzję :)

 • KL

  Wyrazówka:
  Przejścia pomiędzy poszczególnymi ekranami _jest są_ płynne,

 • Właśnie wygrałem jednego w promocji kitkat z androidem:)

 • asdf

  do pierwszego nexusa nie bylem przekonany, tutaj jestem juz bardziej

  tylko ta polityka Google ograniczania o karty microsd

  LG G Pad 8.3 chyba jednak posiada microSD, pomimo wielu sprzecznych informacji na internetach, wiec dla mnie ten tablet jest lepszym wyborem.

 • grzes

  Ja zamówiłem na EURO. Napisałem dziś maila bo nie otrzymywałem informacji o dacie odbioru i oto co mi napisali:
  “Otrzymałem informację z działu handlowego, że producent przesunął premierę tego modelu o dwa tygodnie. Model bez 3G został dostarczony do naszego magazynu w dniu dzisiejszym.”

  Niestety będę musiał poczekać jeszcze parę dni. Kto zamawiał wersje bez 4g/lte pewnie już w piątek będzie mógł się nią cieszyć. Na przełomie październik/listopad pojawi się nowsza wersja Androida to może wtedy słabsze sprzęty będą płynniej pracować.

  • Sferis to samo, przesuniete do 17go z powodu ASUSa POLSKA. Trzeba więc czekać na LTE :)

   • tomek

    X-Kom.pl to samo ale na 20 września

 • applemaniak

  “Gęstość zagęszczenia” rządzi bezapelacyjnie :-D

 • crevan

  z nowego nexusa mozna korzystac jak z normalnego telefonu? tzn dzowonienie, sms.

 • JACO

  Pani Kasiu co by Pani bardziej poleciła note 8.0 cz nexusa 7 2013?

  • Mihau

   Ja nie pani Kasia, ale o ile Ci nie zależy na bajerach z Samsunga (czyli rysik, aplikacje w oknach i inny samsungowy soft) i slocie microSD, to Nexus wygrywa lepszymi podzespołami, lepszą matrycą i znacznie częstszymi i szybszymi aktualizacjami. I przy okazji jest tańszy.

 • Bodek34a

  A jak nasz bohater współpracuje z AERO 2
  A tak poza tym spoko recenzja nie przejmuj się krytyką zazdrośników.

  • współpracuje podobnie jak poprzednik :), znaczy się łączy się i nie ma problemów.

 • Nazir

  Fajna recenzja i przydatny materiał aby się zdecydować :)
  Jak dla mnie cena 1500 zł za wersję 4G/Lte trochę za wysoka tym bardziej że w tym sprzęcie brakuje mi slotu kart sd i możliwości odbierania i wykonywania połączeń

 • SeBoLeX

  @Nazir
  ZTCP to starszy brat N7 obsługiwał wysyłanie/odbieranie SMSów po zainstalowaniu jakiegoś programu do SMSów. Było chyba nawet o tym w recenzji p. Kasi dot. poprzedniego N7.

  • Nazir

   Program Go Sms nic nie załatwia , jak nie można w pełni wykorzystać karty sim .

   Kupiłem w poniedziałek 23 września Goclever Aries70 z 3G za 600 zł. i powiem uczciwie że dzwoni , net śmiga a pocztę mam dostępną w każdej chwili jak w smartfonie .

   Idąc do kasy z Nexus7 (32GB) za 1200 zł. w saturn nagle mnie coś olśniło i zrezygnowałem , zamiast tego N7 kupiłem w Komputronik właśnie ten Aries70

 • Szuri21

  Mam szybkie pytanie uzupełniające do recenzji (tej i nie tylko). Co jest rozumiane pod pojęciem “działał/pracował”. Tyczy się to informacji, że tablet “działał” przez siedem godzin. Mam rozumieć, że jest to efektywny czas pracy, czas aktywności tabletu, czas wyświetlacza? No i jak tablet sprawuje się/ sprawował po powrocie z Berlina w nieco mniej ekstremalnych warunkach. W moim przypadku jestem w stanie wyciągnąć z Nowego NExusa 7 LTE około 9 godzin wyświetlacza (2 dni działania) w trybie mieszanym (tj. Internet po WiFi, gierki, synchronizacja, społecznościówki).

 • Kajtek

  Mam pytanie czy sprawdził juz ktoś na nowym nexusie czy da się podlaczyc pendriva i przerzucic z niego film po kablu otg ?

 • qonio

  Nexus nie mógł “widzieć” 20 satelit w pomieszczeniu, a powiem więcej nie widział żadnego satelity.

  Jak jest z minimalną jasnością ekranu w porównaniu do innych tabletów? czy nie będzie wypalać oczu nocą ?

 • Jarek

  Kupiłem właśnie nexusa i po około godzinie zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Gry zaczęły się wyłączać komunikat aplikacja została zamknięta i to na wszystkich grach nie mogę nic pobrać ze sklepu play komunikat błędny pakiet.
  Pozdrawiam

 • stanptr

  Witajcie czy to możliwe aby nexus z lte byl w mediamarkt za 1199?
  Na wszelki wypadek złożyłem zamówienia z możliwością rezygnacji.
  Specyfikacja jak z lte a zdjęcie starego nexsa.

 • stanptr

  Słuchajcie ja tego nie kupiłem, zarezerwowałem to chyba poprawna nazwa. Ktoś coś pomieszał w tej ofercie dając stare zdjęcie. Pojadę zobaczyć co to będzie z ciekawości, Jeżeli bez lte to na pewno nie biorę.

 • shamtu

  Też zarezerwowałem jeden. W komenatrzu napisałem że jak będzie niezgodny z opisem to podziękuje. Zaznaczyłem im że pewnie ze zdjęciem się pomylili bo tam jest stara N7

 • Oskarian

  Mam od miesiąca pewien dylemat dotyczący wyboru tabletu. Waham się miedzy androidem a windowsem 8. Za ok. 1300 zł można dostać wypasiony sprzęt z androidem lub coś z windowsem np. Acer W3 lub za miesiąc Toshibę Encore z win 8.1. Co byście doradzili studentowi, który dzień w dzień będzie dużo podróżował komunikacją miejską i w weekendy zamieniał się w kinomaniaka pociągowego :D Jak dla mnie wielkim + androidów jest miażdżąca przewaga aplikacji w porównaniu do W8 i 3G, którego niestety brakuje przy W8 lecz zawsze można podpiąć modem pod mini usb. Pani Katarzyno, czekam z niecierpliwością na obiecany test Acera W3 i opinie jak W8 sprawuje się na mniejszych tabletach, pozdrawiam.

 • Mariusz

  Pani Kasiu, bądź inny Użytkowniku Nexusa, zwracam się z kilkoma pytaniami. Ponumeruję je, żeby ułatwić nawigację.

  1. Poczytałem dość sporo o możliwości podłączenia pendrive. Nie będę ukrywał, że zależy mi na tej funkcji. Czy został już odkryty sposób jak tego dokonać? Czy po ewentualnym rootowaniu jest możliwość do powrotu na stare ścieżki (na wypadek gwarancji)?

  2. Jak sprawuje się GPS w praktyce? Sporo pisali swojego czasu, że pierwszy sort, który dotarł miał problem po 15 minutach z nawigowaniem do celu. GPS miał się wieszać i nie dało rady połączyć się podobnie.

  3. Pytanie o oglądanie filmów (było w komentarzach, ale nie tak szczegółowe) – zależy mi na tym, by tabletu używać w podróży. Jak wiadomo – nikt nie lubi przerywać seansu. Zależy mi na informacji pt. ile wytrzyma bateria Nexusa przy ciągłym oglądaniu filmów (niekoniecznie na pełnej jasności ekranu).

  Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

 • nex

  Jedyne co można powiedzieć po ok 4 godzinach użytkowania, i przesiadce z n7 na na nowego n7 to Rewelacja,
  Ppd każdym względem,

  Jak ktoś się zastanawia czy warto, to śmiało można polecić ten tablet

  • Mariusz

   Ok, dziękuję za opinię. Nie będę ukrywać, że nastawiłem się na ten tablet. Mam nadzieję, że wersja 32GB pójdzie jeszcze nieco w dół (chyba, że znacie źródło z sensownymi cenami – będę wdzięczny).

   Czy mógłbym jeszcze prosić o ewentualną bardziej szczegółową odpowiedź na moje powyższe pytania?

   • lukasz

    podobno nie da się podpiąć pendriva, z tableta wypocisz 9h na pełnych obrotach więc spokojnie obejrzysz 3 filmy pod rząd :)

 • andy

  odnośnie oferty w Saturnie to po konsultacji z serwisem otrzymałem wiadomość że oferta dotyczy N7 II generacji błąd w opisie specyfikacji jak i folderze ,po prostu nie mają aktualnej foty.Tak więc śmiało można zamawiać bo kwota 1199 przy 32gb z lte obowiązuje tylko do 20.09

  • aalvar

   Z tym LTE to Cię chyba trochę poniosło…

   • lukasz

    nie słuchajcie kolesia… bzdura… dzwoniłem do Saturna i wgl jeszcze nie mają w żadnej sprzedaży… premiera 20go

 • andy

  zwracając uwagę gościowi w serwisie że w specyfikacji jest wpisane 3G odpowiedział że to błąd bo powinno być lte , sam zwróciłem uwagę że cena jest jak za model 32 z wifi. zamówiłem pojadę, zobaczę , zweryfikuję ,będzię ok kupię jeślinie płacić nie muszę.

  • stanptr

   Już z opisu jest usunięte 3g w media, coś czułem że to by było zbyt piękne aby było prawdziwe.

 • Od dzisiaj jestem posiadaczem nexus 7 2013 poprzedni mój tablet to Galaxy tab 2.7 .wyświetlacz w nexusie to bajka szybkość i jakość wykonania na najwyższym poziomie ale zauwazylem ze wifi nie pokazuje tak stabilnie jak w g tab 2, raz mam 3 kreski a raz 1 mimo ze strony otwierają się błyskawicznie jednak mnie to nieppkoi czy ktoś z was tez to zauważył?

 • nex

  Z tym wi fi właśnie tak jest, tak samo było w pierwszym nexusie,

 • oczko

  Zamówiłem w MM nexusa7,byłem,sprawdziłem i jak przypuszczałem
  (nie tylko ja) był tylko z wifi 32gb.
  Czekam w eurocom na lte.

 • Jestem w pokoju gdzie jest ruter i mam zasięg na full a za moment 2 kreski czasem jedna czy to normalne w Galaxy tab 2 czegosc takiego nie bylo ,dzisiaj chcialem zrobić kilka zdjęć i po każdym zdjęciu nexus 7 2013 się wyłączał i za chwile włączał ale jak chciałem zrobić następne zdjęcie wyswietlal mi się komunikat ze aparat foto jest teraz niedostepny dopiero za chwile udało się zrobić kilka zdjęć.druga sprawa obudowa ,jeśli się tablet trzyma palcem od dołu to robi się odcisk bo tablet cienki i lekki ale jego krawędzie nie SA tak łagodnie zaokrąglone jak w Galaxy tab 2.7 który uzywalem przez rok.Ekran mam ustawiony na jasność automatyczna i ekran jakby migotal a jak ustawie go ręcznie to ekran jest ok. Od wczoraj się nim nawie ale SA chwile ze mam ochotę go odnieść do sklepu i wziąć Galaxy tab 2 .Pisanie w pozycji pionowej super chyba najlepszy rozmiar .mam nadzieje ze google to wszystko poprawi, bo sam tablet to inna bajkaale kilka denerwujacych drobiazgów mnie zniecheca

 • Mam jeszcze pytanie czy ktos z posiadaczy próbował włączyć GPS mnie się to nie udało porazka

 • nex

  No właśnie niech ktoś napisze jak włączyć GPS?

  • antic604

   Jak w kazdym androidzie – opcje / dostep do lokalizacji

 • Zrobilem ustawienie fabryczne i gps dziala aparat robi zdjecia ale wi-fi dalej sobie faluje chociaz szybkosc wczytywania stron zachwyca,zeby wlaczyc gps musisz ustawic w trybie samolot

 • Wielki brat przywalił w **** z opisem NEXUSA ale jego siostrzeniec zrobił promocję -100zł. Cena w Saturnie 1099zł za NEXUS 7 2013 32 GB. Zamówione

 • milanoa

  Tak się wszyscy podniecają tym tabletem a tu proszę taki zonk

  http://www.tablettest.pl/news/wybitnie-slaba-sprzedaz-nexusow-7-ii/

 • No dzisiaj mój trzeci dzień z nexusem zrobiłem restart aktualizacja się wygrała i muszę przyznać ze nie mam juz ochoty wracać do Galaxy tab 2 ,nexus poprostu strony wczytuje jak szalony. Mam UPC 50 MB internet i Galaxy tab 2 jest stabilny ale do nexusa to jak maluch do porshe,GPS zeby działał ,musi być w trybie samolot,film się ściąga kilkanaście sekunt ,bateria wczoraj praktycznie wczoraj cały dzień ,pisze się na klawiaturze w pozycji pionowej bardzo wygodnie,no i ten wyświetlacz poprostu kosmos,jakość wykonania super moim zdaniem tylko brak karty SD jedyna wada ,sam wygląd to wyższa polka,wczoraj go krytykowalem a dzisiaj poprostu Lubie spędzać z nim czas

  • Xymox

   Czyli po rozpakowaniu robić restart do ustawień fabrycznych?
   Pytam bo dziś mój Nexus ma dotrzeć.

  • “GPS żeby działał, musi być w trybie samolot” – skąd takie stwierdzenie? U mnie GPS nie wymaga przejścia do trybu samolotowego. Testowałem na trasie 200km z Janosikiem i GoogleMaps z ciągle włączonym AERO2- zero problemów.
   Nie mam tez żadnych problemów z ekranem dotykowym. Potwierdzam relatywnie słaby zasięg WiFi (nie przeszkadza- po prosu widzę mniej kresek). Mi Bateria starcza na 2,5-3 dni. NEXUSA LTE kupiłem we Włoskim ASUSTORE 1 września

 • no nie koniecznie ja swoj wlaczylem i zauwazylem problem z aparatem pozniej nie mogl sie wlaczyc gps i dziwne zachowanie wifi po restarcie dostalem aktualizacje i wszystko jest ok tablet smiga moze twoj bedzie inaczej

 • nex

  Właśnie tak z ciekawości dlaczego ten zasięg tak warjuje?

  Niby to nic nie przeszkadza, i w N2012 było dokładnie to samo, ale mimo wszystko, co najmniej dziwnie się to Wifi zachowuje

  Nie zmienia to faktu ze N7 2013 to ogólnie fajny tablet

 • no wlasnie skacze to wifi ale szybkosc jest naprawde dobra film sciagalem kilkanascie sekund z youtube strony otwieraja sie natychmiast

 • Carrramba

  Jakie etui i rysik polecacie do Nexusa 7lte?

  Przeglądam strony w sieci i na forach zagranicznych najbardziej polecają jakiś Poetic Slimline, którego nigdzie w PL nie widzę. Nawet na alle… :( Są inne, ale w sieci widzę filmy, pokazujące że niektóre podstawki to same się składają, albo inne badziewia. :(
  http://www.youtube.com/watch?v=izrEMwOxIyo

  Na rysikach też się nie znam. W Euro AGD, w którym odbieram tablet widzę takie za 10, 40 i za 150zł. Ten ostatni jest naprawdę 15 x lepszy od pierwszego?

  • marian

   maja tam juz 7 z lte? ja chyba kupie w x-kom, bo w saturnie raz mi wcisneli brudny sprzet opakowany oryginalna tasmą (uzywany); a saturn czy rtv-euro-agd to to samo;

 • Marcin

  Ja mojego Nexusa LTE kupiłem za 1509 zł w tej cenie miałem dodatkowo gadżety o wartości 90 zł (chwilowa promocja w przedsprzedaży), a tablet mam w łapkach już od 18.09 i cudo! Co do etui to polecam Nillkin smart cover http://allegro.pl/nillkin-skora-smart-cover-google-nexus-7-0-ii-2gen-i3548906058.html

  • ja

   Tez mam Niklin i potwierdzam ze jest ok. Mam tylko nadzieje ze te załamania szybko nie zwiotczeja

 • witam, posiadam asus prime tf 201 a chce dokupić sobie nexusika 7 16gb i moje pytanie jest następujące
  uda mi się podpiąć do niego pendrive?
  jak tak to jaki kabel jest wyamagany – otg? czy możecie polecić konkretnie który ?
  czy będę mógł korzystać z pendrivów bez zrobienia roota a np za pomocą jakiejś płatnej/bezpłatnej aplikacji
  z góry bardzo dziękuję za pomoc

  • Marcin

   Bez roota nic nie odczytasz z pendrive

   • Hołek

    Ok, to krotkie info dla mnie poprosze bo ma androidzie njc ne robilem tylko na ios
    Root odblkowywuje to co jest zablkowane
    1. Jak go zrobic na naszym nexsie? <- pewny prosty poradnik i sposob odblokowania tej jednej funkcji
    2. Root zawsze dziala do tej funkcji? Moze sie ne udac? Po aktualizacji firmaware robimy na nowo?
    Marcin moge prosic o twoj email?

   • Carrramba

    A może zastosować program “Nexus Media Importer”? Reklamuje się on tekstem: “…DOES NOT REQUIRE ROOT!”. :)
    Program ma dużo pozytywnych ocen.
    W internecie są opinie, że czasami nie działa, ale trudno znaleźć jakąś regułę. Podejrzane są złe kabelki OTG, ale te bardzo tanie działają jakoś poprawnie. :)
    Czy ktoś zna kabelek nie od firmy “krzak”, który działałby poprawnie? Nie chcę żeby kabelek za 5zł spalił mi tablet za 1500zł.

    • Xymox

     Wczoraj użyłem na N7 II 32 LTE Nexus Media Importer plus zwykły kabelek OTG. zawartość pendrive byłą widoczna i dostępna.

     • Mariusz

      1. Czy miałeś przy tym zrootowany tablet?
      2. Czy przykładowo filmy są dostępne z pendrive poprzez użycie kabelka?
      3. W jaki sposób działa ta aplikacja?

     • Xymox

      Na razie używam Nexusa bez root. Może przyjdzie czas. Dlatego chciałem sprawdzić jak się zachowa Nexus Media Importer bez modyfikacji.
      Widzę zawartość pena w aplikacji Nexus Media Importer, która sie otwiera przy podłączeniu pendriva. Filmy chodzą. reszta też.

 • nowy

  Mam nexusa z LTE od kilku dni i jestem po prostu zachwycony!!!! Jakość wykonania jest znakomita, nic nie trzeszczy, wszystko świetnie sparowane. Obraz to czyste szaleństwo: świetny kontrast i ostrość. Nie zauważył em aby wifi płynęło. Czytanie na nim ebookow to przyjemność. Godny polecenia sprzęt. Cieszę się że nie czekalem na nowego ipada mini. Wielkość tabletu jak dla mnie jest idealna. Trochę obawialem się komentarzy że tablet jest brzydki. Moje obawy się rozwiały kiedy wziąłem tablet pierwszy raz w ręce w sklepie.

 • Pytanie do Nowy zawsze masz np. 3 kreski czy raz 3 a raz 2 nie ruszając się z miejsca?

 • nowy

  W pokoju gdzie mam ustawiony futer zawsze są 3 kreski. W innych pomieszczeniach są 2. Szczerze mówiąc nie zauwazylem tego falowania o którym Piszą inni. Potestuje jeszcze i dam znać.

 • marian

  Recenzja nie informuje o wadach wbudowanych. Np. dzwięk szumi ( i kazdemu to przeszkadza) gdy ustawią 1 lub 2 kreski (cicho). Tę wadę posiada każdy egzemplarz.
  W sklepie oglądałem ten tablet i poprzednika. Gdy otworzyłem PDF i bawiłem się zoomem, albo generalnie trzymałem dwa palce na dokumencie – obrazl lata jak szalony, dostaje drgawek, trzęsie się. Tę wadę ma nexus 2012 i 203 – natomiast nie posiadał jej jakis inny tablet budzetowy nowej serii Asus-a. Wersja 2013 wyświetlała, że ma najnowszą aktualizację, sprawdzaną w dniu gdy go oglądałem.

  • marian

   edit, miało być: Tę wadę ma nexus 2012 i 2013. Proszę o komentarz innych w tych sprawach.

   • konradi

    to prawda szum jest na 1,2 poziomie glosnosci ale szczeze to zauważyłem to dopiero jak o tym tu przeczytalem. Wcześniej slyszalem ten szum tylko przy dzwieku dotkniecia ekranu ok 2 sekundy i cisza ale to naprawde trzeba ucho przylozyc do glosnika … mnie bardziej denerwuje syczaca ladowarka chociaz tez trzeba ucho przylozyc :-) raczej blachy problem..

 • marian

  Produkty Asus google zawsze neidopracwane. Sam nie wiem, mialem to kupowac. Moze powinienem kupic 8 cali jakis – ale zalezy mi na dobrym ekranie, wersja 3g. Nie ma chyba wyboru dobrego. Boje sie ze nexus 7 bedzie za maly do czytania pdf do czego ma mi sluzyc i bede sie meczyl.

  • Fedurrr

   Podejdz do najblizszego sklepu i odpal pdf, po co kupowac w ciemno.

 • saaad

  Izamawial ktoś z was nexusa w promocyjnej cenie w saturnie?

  • rubicon

   Zamówiony i zakupiony w wersji 32 Gb bez LTE w Saturnie za 1099 zł. Chodzi doskonale, a porównanie praktyczne w działaniu do Xperii Z wygrał w cuglach.

 • Profil

  Czy ktoś testował jak długo pracuje na baterii tylko w przypadku korzystania z netu (3G, wyłączone wici)? U mnie w 30 min zżera 11%, czyli wychodzi że można serfować max 3 godzinki a to w podróży wiele nie jest :-( . Chyba, że może bateria wymaga dłuższego formatowania? Na razie ładowałem dopiero 2-go raz :-)

  • Ciekawe obliczenia. Jeśli 10% w 30 minut, to 100% w 300, czyli teoretycznie pięć godzin. Zawsze to więcej niż trzy ;-)

   • Profil

    Zgadza się, w prostym przeliczeniu pierwszych 11% wychodzi 30min ale nie można do tego podejść liniowo bo wiadomo, że jednak cały czas tak samo nie pobiera energii :-) Po 3-cim ładowaniu zmierzyłem dokładnie aż do momentu kiedy się wyłaczył. Używałem wyłącznie w celu przeglądania netu za pośrednictwem Aero2 czyli 3G nie LTE oraz odbiór poczty gmail. Zero filmów, gier, czegokolwiek innego, co pochłaniałoby zasoby. Ustawienia jasności ekranu na minimum. Wyszło 6 godzin, 16 minut pracy z przerwami podczas korzystania przez 5 dni (wiadomo jak jest wyłaczony też się rozładowuje. A więc te średnie 7 godzin non stop jest chyba możliwe :-)

 • albert_olaf

  Mam pytanie do Pani recenzent.
  Czy występuje problem z multitouchem?
  Słyszałem niepokojące info i wstrzymuje się z zakupem przez to.
  Może się Pani jakoś odnieść do tego?

  • Nie zaobserwowałam takich problemów. A korzystałam z niego naprawdę bardzo intensywnie.

 • A czy pani Kasia zauwazyla ze zasieg wifi jest nie stabilny?stojac i patrzac na zasieg wifi nie ruszajac sie z miejsca raz jest 3 kreski po jakimsc czasie 2 czasem 1 kreska,dzisiaj dostalem aktualizacje ponoc ma poprawic wydajnosc ,konta itd ale wifi dalej w moim nexusie 7 2013 skacze

 • ARTPOP

  Witam. Planowałem kupić Nexusa 7, ale w związku z premierą nowej wersji mam wątpliwości. Czy teraz warto kupować poprzednią wersje, czy może jednak lepiej postara się dozbierać te 200-300zł?
  Jak Pani uważa? ;)

  • Łukasz

   Recenzje porównawcze zeszłorocznego modelu z nowym mówią zawsze że zdecydowanie warto dołożyć do nowej wersji.

 • saaad

  Ją właśnie testuje nowego nexusa i nie zauwazam żadnych problemów z zasięgiem Wi-Fi’ jakichkolwiek anomalii z multituchrem nie stwierdzam, jak naradzie wszystko płynnie i ładnie

 • ja

  wifi jest slabe w n7 i nie ma co ukrywac ;] 4 letni telefon mi lapie zasieg w miejscu, w ktorym n7 tego nie robi.

 • Xymox

  Nexus 7 II 32 LTE. Nie zauważyłem by mi wskaźnik sygnału WiFi skakał. Stabilnie działa.

 • Wlasnie dzisiaj bylem w sklepie i sprawdzalem na nexusie 7.2 tym na wystawie i wifi pokazywal zawsze 4 kreski a moj 2 kresi czasem 3 i jestem umowiony o gdzo 11 z panem ktory mi to sprzedal

 • Od teraz mam nowy tablet wymieniono mi w sklepie currys zasięg wifi teraz mam cały czas taki sam czyli 4 kreski poza tym nexus 7 2013 zarabisty pozdrawiam

 • Kryxa

  Witam, czy w wersji bez LTE, można podłączyć zewnętrzny modeme 3G…???

  • Post Mortem (UK) Ipad

   Pewnie mozna cos podobnego ale do MiFi podlaczyc ale temu podobny router to okolo 150-200pln.

   Ja wlasnie szukam czegos takiego( MiFI) dla mamy w parze do jej ipada wifi.

 • lukasz

  wie ktoś może gdzie jest dostępna wersja 32Gb wifi?

 • andy

  czy problem wymieniony kilka postów wcześniej (Gdy otworzyłem PDF i bawiłem się zoomem, albo generalnie trzymałem dwa palce na dokumencie – obraz lata jak szalony, dostaje drgawek, trzęsie się) jest seryjny czy tylko w niektórych egzemplarzach tak jak w przypadku wifi?

  • Xymox

   Nie uświadczyłem takiego problemu. PDF otwiera się domyślnie w Quickoffice HD. Działa idealnie. zabrakło mi palców a obraz nie lata :)

 • ARTPOP

  Jaką folie ochronną i etui możecie polecić do kupienia na nowego Nexusa?:)
  Sam sprzęt genialny – z czystym sumieniem mogę polecić :)

 • Kris

  Wada pixela.

  Zakupiłem kilka dni temu nexusa 7 2 gen. z LTE i po po kilku godzinach zauważyłem jeden świecący piksel w kolorze zielonym, który jest najbardziej widoczny na ciemnym tle. W sieci nie znalazłem informacji o podobnym przypadku który występowały w tym tablecie. Zobaczymy co na to servis powie ….. Generalnie jestem bardzo zadowolony z tabletu pomijając irytujący zielony pixel….

 • Kris

  Zasięg wi-fi – dodatkowe 2 ”kreski”

  Moje doświadczenie z lepszym zasięgiem jest następujące : trzymajcie tablet do góry nogami – aparatem do dołu ( trzymając w ten sposób zawsze miałem lepszy zasięg ). Wychodzi na to ze antenę Wi-Fi umieszczono przy porcie micro USB i dlatego trzymając tablet przy tym porcie zakrywamy antenę.

 • zasięg wifi w porownaniu do wczesniejszego chinczyka od modecoma, to niebo a ziema. ale zasieg to kwestia indywidualna kazdego budynku.

  co do samego tabletu to rowniez polecam, bardzo szybki, bardzo sprawny. wersja LTE :)

 • pit

  Ja znalazłem czarny pixel wysylam do serwisu

 • Piotrek

  Pisze ten komentarz z nowego nexusa 7 i muszę powiedzieć ze tablet działa płynnie i ani razu nie zdarzyło mi się przecięcie zdjęcia robi dobrej jakości a co mnie najbardziej zaskoczyło to panoramy które wychodzą bardzo ładnie. Jeśli ktoś nie jest przekonany czy przy wyborze tabletu wybrać właśnie nowego nexusa to naprawdę polecam i zachęcam do kupna

 • Carrramba

  W sieci widziałem info, że transfer jest tylko w jedną stronę, czyli z pena na tablet, ale w drugą już nie. Czy to prawda?

  • Carrramba

   Komentarz dodał się w złym miejscu. :( Pytanie dotyczyło programu “Nexus Media Importer”.

 • dareniu

  Jak wygląda kwestia problemów o jakich pisano?
  – zrywajacy GPS
  – problem z multitouch’em

  • ja

   U mnie brak tych problemów….. Wersja LTE

 • Łuki

  Słuchajcie, mam pytanie w kwestii gwarancji.

  1. Czy oddając tablet wymagany jest dowód zakupu, czy tylko numer produkcyjny?

  2. Zakładając, że tablet byłby ew. skradziony – jest jakakolwiek szansa, żeby go odzyskać, namierzyć lub przynajmniej zablokować jego zawartość?

  3. Czy po okresie gwarancyjnym jest szansa na naprawdę bądź jego wymianę?

  • Post Mortem (UK) Ipad

   AD 3.Czy po okresie gwarancyjnym jest szansa na naprawdę bądź jego wymianę

   takie rzeczy to tylko w Plusie ;P zartuje

   chyba nie zadales tego pytania,prawda?

 • Łuki

  No dobra, może faktycznie trochę śmiesznie zabrzmiało :) Miałem na myśli fakt, czy w ogóle jest sens wysyłania go na serwis na płatną naprawdę po okresie gwarancyjnym.

  PS. Jeśli będzie to możliwe, proszę również o odpowiedź na poprzednie dwa pytania. Dziękuję!

 • pomocy

  Jak myślicie, do oglądanie filmów na serwisie głownie kinomaniak, i przegladania stron www, apple ipad mini czy google nexus 7 II gen? Co poradzicie?

 • oczko

  Czy ktoś zastosował apk media importer,jak to działa,proszę o jakiś link na ten temat.

 • Help me !!!

  Może mi ktoś powiedzieć czy on jest już naładowany bo kupiłem i mam dylemat czy jest naładowany czy nie :(

  Prosze o pomoc :)

  • Sethemar

   jak kupiłeś to sprawdź. Co to za problem? :-)
   Z relacji mojego brata wynika że stan baterii wystarczył na uruchomienie. Tak czy owak kazałem mu go podłączyć do sieci.
   Podejrzewam że baterii starczy na godzinkę :-D

 • Mariusz

  Czy testował ktoś Nexusa pod względem współpracy z Aero2?

  • Xymox

   A czytałeś cokolwiek o tym tablecie?

   • Mariusz

    Owszem, do czego zmierzasz?

    • Xymox

     Bo nawet na tej stronie masz kilka potwierdzeń o poprawnej współpracy.

  • Kris

   Mam Aero2 na tym tablecie. Działa bardzo dobrze.

   • darkkisiel

    przepraszam, jestem zupelnie zielony, czym jest Aero2 ? bo duzo osob o to pyta i zastanawiam sie co to jest i czy patrzec na to wybierajac tablet?

    • poszukaj BDI Aero 2…… darmowy dostep do internetu

 • Marcin

  Bawiłem się nim w MM i zwiesił się na zapisywaniu sferycznej panoramy, późniejsza zabawa była niemożliwa gdy wchodziłem do aparatu było info “Że jest niedostępny”, pewnie reboot załatwi sprawę. Nie sprawdzałem bo czasu nie miałem ;)

 • Kamil

  Jak myślicie; lepiej wybrać Samsung Galaxy Tab 3 8.0 czy właśnie nowego Nexusa ??
  Jestem kompletnie w kropce… Nexus przemawia do mnie parametrami; robi suuuper wrażenie ale coś mnie ciągnie do Samsunga, nakładka TouchWizz jest niesamowicie przyjemna w użyciu i sam tablet wizualnie lepiej się prezentuje od Nexusa

  Bardzo proszę o pomoc :)

  • Chyba wziąłbym Samsunga. XDA było tworzone i długo rozwijane przez deweloperów Samsunga jako hobby więc bardziej jest szansa na to, że jak coś Ci nie bedzie pasowac w “czystym” Andku to custom rom z XDA pomoże.

 • darkkisiel

  WITAM

  mam BARDZO WAŻNE PYTANIE – czy tablet odtwarza filmy z rozszerzeniem .avi?? gdyż słyszałem, że są z tym jakieś problemy, nie chce ich odtwarzac???

  • AVI to kontener – może być zakodowany praktycznie dowolnym kodekiem i to innym dżwięk a innym obraz.
   .
   Innymi słowami – plik z rozszeżeniem *.AVI to film – i nic więcej pewnego nie da się powiedzieć czy da się odpalić.

   • darkkisiel

    pytam, bo sie zdziwilem, ze jest z tym problem, bo normalnie na tabletach odpala sie filmy .avi i myslalem, ze ktos kto ma nexusa 7 2013 odpisalby czy da sie odpalac filmy .avi.

    • Xymox

     Nexus 2 2013 normalnie odtwarza filmy AVI. Dostałeś odpowiedź wcześniej od Praca dla Androida. Przeczytaj jeszcze raz.

 • darkkisiel

  ehhh, jestem w czarnej kropie, nie mam pomyslu co zrobic. od kilku dni siedze i czytam, ogladam, czytam, ogladam, i nie moge wybrac tabletu dla siebie. w nexusie pociagaja mnie podzespoly, ale brak slotu na karty pamieci i 7 calowy wyswietlacz odrzucaja. w samsungu galaxy tab 3 8.0 odrzuca procesor i 1,5GB RAMU dlaczego nie 2??? zaczalem myslec nad asusem vivo tab z windowsem 8, ze stacja dokujaca, co o nim myslicie?

  • Żadnego Windowsa na tablecie. Mnie wystarczy dostatecznie dużo problemów na desktopie z tym systemem.

   • Post Mortem (UK) Ipad

    wiesz co a wskaz mi OS bez wad?Kazdy na cos innego.
    Bolaczka windowsa bylo zbieranie syfu i nieustannego o niego dbanie(zaleta bezserwisowego uzytkowania iOS okupiona zblokowaniem) Gdzies pomiedzy tymi dwoma android.Dwa systemy mobilne wywodzace sie ze smartphonow, jeden odwrotnie pelny OS system odchudzany celem dostosowania na tablety.

    Jestem bardzo ciekawy jak W8.1 bedzie dzialal na takim sprzecie jak Asus T100 i kolejno po nim nadchodzacym tabom na windowsa.Poki co bardzo sie to ciekawie zapowiada x86 w koncu w wydajnej i oszczedzajacej baterie formie, plus nie okastrowane z rozszerzen.Czyzby powrot netbookow w tabletowej formie?

    • No właśnie – już samo pojecie OS jest znaczące – co to ma robić?
     .
     Ja czekam aż będzie normalnie działający “normalny” Linux czyli np. Debian dostępny na tablety. Wtedy sam decyduję co i jak mam i jak działa.
     .
     Jak ktoś potrzebuje sprzętu bez kombinacji – to najpierw trzeba zabrać możliwość czegokolwiek doinstalowania i wtedy będzie działać OK – jak w dniu zakupu – patrz gameboye z 1000 gier @+/-100zł

 • darkkisiel

  mam dylemat miedzy :

  – samsung galaxy tab note 10.1
  – asusem vivo tab smart z windowsem 8
  – asusem memo pad fhd.

  Ktory z tych trzech polecacie najbardziej ? Głownie internet, pdfy i gry. Proszę o pomoc:( siedze juz tyle czasu nie wiem co wybrac..

  • Post Mortem (UK) Ipad

   a nie warto poczekac (tym bardziej ze to juz jest w przedspradazy) na cos typu Asus T100 jakby nie patrzec zjada Vivo plus ma W 8.1.

   cenowo tez ma byc konkurencyjny ( w USA 350$)

   • darkkisiel

    a jak myslicie ile moze potrwac wyjsie tego tableta?

   • darkkisiel

    http://www.x-kom.pl/index.php?news=1512 – przyjmowane sa zamowienia, hmmmmm ciekawie, ciekawie to wyglada, ale opinie juz nie tak kolorowo. ludzie sa niezadowoleni, rzadaja miesa… i po czesci maja racje, co z tego, ze wersja ma 32GB, jak sam W8.1 zajmuje ok 27GB i po dodaniu wszystkich pierdółek zostaje ok. 4GB dla uzytkownika… co prawda jest wersja z karta 64GB, ale 200 zl drozej. nie wiem, potrzebuje laptopa, ktory bedzie smigal na pdfach, internecie, na grach, i bedzie mi tak samo dzialal za rok, dwa, trzy i dalej… nie chce, zeby za rok lednwo lazil caly zamulony…

 • Crith

  Witajcie,

  mnie trapi z kolei problem pomiędzy:

  * Asus Google Nexus 7 2013 32GB LTE
  * Samsung Galaxy Tab 3 8.0 16GB 3G SM-T3110 (biały)

  które to są w jednej cenie obecnie (1499zł)
  a dopłatą (300zł)do:

  * Samsung Galaxy Note 8.0 GT-N5100 3G

  co z tego ma sens przy wyborze… tablet będzie głównie do pracy w terenie, handel mobilny, ale też internet, e-book, czasem film.

  Proszę Was o pomoc.

  • darkkisiel

   nie znam sie, ale mam wrazenie, ze samsung nie powinien sie w ogole zabrac za robienie tabletow. niby wszystko fajnie, tego, ale okazuje sie, ze tablet za 1500zl ma dwa razy mniejsze mozliwosci, niz wszystkie inne za ta sama cen. to sa takie wieksze telefony, jakos mi samsung nie pasuje, doplaca sie chyba full kasy za marke…

   • Crith

    No z tą marką też mi się wydaje, że większość producentów tak ma… mi na naklejce z logo nie zależy… najważniejsza ma być wydajność i bezawaryjność.

    • darkkisiel

     dla mnie tez, chociaz raczej nie chcialbym zadnego colorovo, kiano i innych no-name’ow. sklaniam sie ku dobrej marce, ale zeby tablet byl szybki, nie zacinal sie, byl wydajny. i zeby mial kurcze tego slota na karty pamieci, a nie jak nexus 7 :(

     • Crith

      no slot by się przydał… ale mi te 32GB to i tak nadto na to co będę potrzebował… zawsze PenDrive pozostaje jeszcze w razie awarii…

    • darkkisiel

     a czy mozna podlaczyc pen-drive’a pod tego tableta???

     • Xymox

      Tak. Przez soft Nexus Media Importer. Ale to wszystko jest na tej stronie. Wymieniane kilka razy. Bez oprogramowania jak jest root.

     • Sethemar

      Czy tyczy się to też HDD zewnętrznego? Pytam bo możliwe że 1TB to trochę za dużo by tablet wczytał a dysk tylko do sporadycznego wczytywania jakiś danych, filmów

   • Jacek.P

    Taaaa, Samsung Galaxy Note 8.0 ma dwa razy mniejsze możliwości powiadasz?:->

 • mariusz

  czy da sie podlaczyc tego tableta pod neta za pomoca przejsciowki lan?

  • darkkisiel

   stawiam, ze nie, no bo przez jaki port ??

 • Janek

  Dobry wieczór, mam pytanie czy na tym tablecie Nexus 7 II 2013 jest możliwość odpalenia “wielu okien” z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Janek

  • Sethemar

   Chodzi Ci zapewne o otwieranie dwóch aplikacji obok siebie na ekranie. Niestety nie ma takiej możliwości. Nexus ma czystego Androida który nie ma tej opcji. O ile dobrze kojarzę to tylko parę modeli, bodajże od Samsunga to oferowało. Możliwe że po instalacji jakiegoś loadera będzie taka opcja.

   • Bardzo wiele chińskich z procesorem Rk3188 (poza tymi z iPAD-owym ekranem) to ma jako “multiwindow”.

 • AK

  Czy nowego nexusa mozna ladowac przez usb ?

 • jurek

  Tak, ale tylko w uśpieniu lub gdy jest wyłączony. Trwa to o godzinę dłużej. Można też ładować bezprzewodowo.

 • JacekMF

  Może orientujecie się czy Nexus 7 2 LTE może w jakiś sposób udostępnić internet dla iPada? W internecie znalazłem kilka takich pytań ale bez pewnej odpowiedzi. Jeśli Nexus może udostępniać internet przez WiFi (a chyba może?) to prawdopodobnie iPad powinien to “łyknąć”?

  • Sethemar

   Może. Robisz tethering i wszystko powinno śmigać. Dzięki temu korzystałem z Neta na komórce i latopie.

  • @JacekMF:
   .
   Musi łyknąć – jak Sethemar napisał – ta funkcja nazywa się tethering i daje normalne WiFi. Sprawdź czy wpisujesz poprawnie hasło – moze jakaś literówka?

 • JacekMF

  Dziękuję za odpowiedź. To za jakiś czas potestuję :)

 • Solek

  Czy ja gdzieś to przegapiłem czy pani Kasia zapomniała wspomnieć o “miracast”? W wersji z 2012 nie było wsparcia ale w 2013 już jest i ci co korzystali już na innych urządzeniach powinni być zadowoleni.

 • jdn

  Jaki jest rozmiar ramek, albo samego wyświetlacza(chodzi mi samo lcd bez plastików – ta część podświetlana – aktywna)? Bo piszecie o ramkach wkoło i nikt nie podaje czy to 3cm czy 1cm.

 • marcin

  W tabelce porownawczej lub pod nia warto bylo zaznaczyc ze stary nexus ma zawsze najswiezsze aktualizacje do androida obecnie 4.4 a juz niedlugo 4.4.1 :) bo to nie np galaxy note 2 w ktorym czekam dopiero na andka 4.3 :)

  • I sobie poczekasz – aktualizacja do Galaxy S-3 do wersji 4.3 została cofnięta – bo spowalniała telefon. Może niech ją najpierw poprawią a później dają.

   • marcin

    Wiem :) ale z 4.q.2 jest poki c9 zadowolony. Bateria trzyma super. Gps lapie w 3 sekundy. N8c nie tnie. Wszystko dziala jak powinn9 w8ec w sumie p9 c9 zmien8ac? :)

 • ja

  Witam
  Mam pytanie do posiadaczy tego tabletu.
  Czy pendrive czyta po wgraniu aplikacji “nexus media importer”? Jesli tak to ile % baterii trzeba mieć? (w 1 generacji nie działał pendrive poniżej 70% baterii). Jak to jest w 2 generacji?

  • Sethemar

   Wszystko działa bez względu na stan baterii

 • b

  hej, moze naiwne pytanie ale szukam pomocy – po wyjęciu z pudelka i probie odpalenia mam tylko możliwość podłaczenia sie do wifi / lub przez kartę LTE, na ekranie nie ma innych ikonek, a na belce jest też tylko jeden znak (strzałka powrotu), górna belka lewa to data ale po prawej juz belki nie mogę otwierac. coś nie tak z systemem?

  • Paweł

   Musisz się połączyć z internetem i zalogować na swoje konto Google lub założyć nowe.

 • Krzysiek

  Witam. Kasiu, a co zrobić, żeby wydrukować coś z tego tabletu? Jaki kabelek trzeba?

 • Sławek

  Witam, wracam do starego już wątku, ale właśnie chciałbym kupić tablet 7 calowy i waham się miedzy nexusem II i samsungiem 4.

  Chciałbym się spytać czy w nexusie jest możliwość rozdzielenia klawiatury na 2 części aby była po bokach pod dwoma kciukami jak to jest na większych samsungach?
  Znalazłem informację że system doczekał się aktualizacji problemów z funkcjonowaniem GPS oraz pracy ekranu dotykowego, czy to rzeczywiście prawda?
  Czy wiadomo kiedy będzie premiera nexusa III?

  pozdrawiam

 • eR

  Nexusa 7 LTE 2013 nigdzie nie ma gdzie mogę napisać by się czegoś dowiedzieć np kiedy w sklepach i za ile doradzicie?

  • Postaram się czegoś dowiedzieć na własną rękę. Ale wiele wskazuje na to, że po prostu skończyły się zapasy magazynowe.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona