Wiedźmin 3 - medalion Geralta

Wiedzmin 3 – kolejne opóźnienie… to nie nowy dodatek, a fakt!

Wiedźmin 3 znów opóźniony! Nie, to nie jest podróż do przeszłości. To rzeczywista informacja, dotycząca wersji gry na konsole nowej generacji. Towarzyszące jej doniesienia są jeszcze ciekawsze, więc połączmy te fakty i mity!

Najpierw fakty

CD Projekt RED poinformowało graczy, iż prace nad Wiedźmin 3: Dziki Gon w wydaniu na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, będą kontynuowane już wewnętrznie. Wcześniej to zadanie zostało powierzone Saber Interactive. Studio to przygotowało port gry na konsolę Nintendo Switch, dlatego był to zaufany partner dla polskiego dewelopera.

Zadaniem polskiej ekipy jest teraz ocenić, ile pracy trzeba jeszcze wykonać, by Wiedźmin 3: Dziki Gon na nowej generacji konsol był kompletny. Dlatego też studio postanowiło przesunąć premierę gry z planowanego drugiego kwartału 2022 roku. Gdy producent będzie gotowy, podzieli się z światem nową datą dla planowanego wydawnictwa. Na razie trudno przewidzieć, kiedy może to nastąpić.

Wiedźmin pełen plotek

Sytuacja robi się ciekawsza, gdy spojrzymy na nieoficjalne doniesienia dotyczące sytuacji z końcówki marca. Oddział Saber Interactive, który pracuje nad next-genowym Wiedźmin 3: Dziki Gon, ma znajdować się w Sankt Petersburgu, jednym z najbardziej prominentnych miast w Federacji Rosyjskiej.

W skutek zbrodniczej inwazji Władimira Putina na niepodległą Ukrainę, CD Projekt RED miało zerwać wszelkie stosunki biznesowe i projektowe z podmiotami działającymi w Federacji Rosyjskiej. Pikanterii dodaje fakt, iż Saber Interactive to amerykańskie studio ze szwedzkim właścicielem – gigantycznym Embracer Group, skupiającym dziesiątki mniejszych firm w branży gier. Jest to więc ciekawe, że tym bardziej studio mogłoby uciąć współpracę z tym konkretnym oddziałem firmy.

CD Projekt RED przestało już sprzedawać swoje produkty w Rosji. Jeżeli informacje są prawdziwe, oznacza to, iż obecny stan gry ma zostać przetransferowany do polskiego studia, które będzie kontynuować pracę nad projektem. W związku z tym premiera może zostać przesunięta znacznie bardziej, niż gracze się tego spodziewają.

Jak do wszystkich plotek powiązanych z Rosją, podchodziłbym jednak z mocną dozą dystansu. Mimo wszystko i tak warto spojrzeć na tę niecodzienną perspektywę w branży gier.