Apex Legends - wydanie na konsole nowej generacji
Apex Legends - wydanie na konsole nowej generacji

Apex Legends na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S

Fani Apex Legends nie mogą ostatnio narzekać na brak informacji. Tym razem najbardziej zadowoleni będą posiadacze konsol nowej generacji. Brak natywnych portów tego battle-royale na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S był jednym z największych nieporozumień, jeśli mówimy o start tych platform na rynku. Na szczęście to już przeszłość.

Nowości w Apex Legends

Apex Legends w wersji na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S zaliczy wiele udoskonaleń, jakie zobaczyliśmy w innych, darmowych aktualizacjach tego typu. Mówimy więc o zwiększeniu rozdzielczości gry do 4K, rozgrywce w stałych 60 kl/s, a także wsparciu dla technologii HDR i poprawie jakości cieni i detali. Oczywiście, poprawią się też czasy ładowania kolejnych meczy. Jest to możliwe dzięki obecności dysków SSD, które całkowicie zmieniają doświadczenie grania na konsoli.

Tak jak w przypadku Cyberpunk 2077, proces aktualizacji będzie nieco utrudniony na PlayStation 5. Należy bowiem udać się do biblioteki gier, wybrać Apex Legends, a następnie zainstalować aplet z logo PS5. W przypadku konsol Microsoftu gra automatycznie zaktualizuje się do natywnej wersji na Xbox Series S|X. Jest to możliwe dzięki Smart Delivery, które z łatwością weryfikuje sprzęt, na którym uruchamiany jest dany produkt.

To nie koniec zmian

Respawn Entertainment sugeruje, że w najbliższych aktualizacjach zostanie dodana obsługa trybu 120 kl/s, z uwzględnieniem kompatybilnych telewizorów. W przypadku konsol PlayStation 5 mówi się również o wsparciu dla haptycznych wibracji kontrolera Dual Sense. Niewątpliwie konieczny dodatek przy tak dynamicznej rozgrywce, jak w Apex Legends.

Należy pamiętać, że odkąd popularność tytułu wybuchła w 2019 roku, Electronic Arts otworzyło dla Respawn Entertainment drugie studio w Vancouver. Jego zadaniem jest pomoc przy aktualizacjach dla Apex Legends, mająca zoptymalizować proces i tempo wypuszczania ich na rynek. W ostatnim raporcie finansowym przyznano, że pozycja zwiększyła swoją liczbę graczy o 30% względem poprzedniego roku.

Czy planujecie wrócić do Apex Legends na nowych konsolach? Czy może ten pociąg już odjechał i zajmujecie się innymi produkcjami? Niemniej jednak aktywni gracze powinni być zadowoleni.