whatsapp
(fot. pixabay.com)

Często wysyłasz wiadomości głosowe na WhatsAppie? Nowa funkcja Ci się spodoba

Mamy dwie wiadomości dla użytkowników WhatsAppa. Nie będzie chyba żadnym zaskoczeniem, że jedną dobrą, a drugą złą.

Błędy na iOS

Zacznijmy od złej wiadomości. Wiele osób na całym świecie doświadcza w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin problemów z działaniem komunikatora na iPhonie. W niektórych przypadkach używanie jest wręcz niemożliwe. Niestety, może to oznaczać brak kontaktu z wybranymi osobami.

Jak wynika ze skarg użytkowników, aplikacja WhatsApp ulega awarii tuż po uruchomieniu, bez jakiejkolwiek łatwej do wskazania przyczyny. Poszkodowane osoby nie mają dostępu do listy kontaktów czy opcji wysłania wiadomości.

Niestety, trudno jednoznacznie wskazać przyczynę błędu. Pojawiają się głosy, że może ona leżeć po stronie serwerów. Z drugiej jednak strony, część osób doświadczyła usterki tuż po zainstalowaniu iOS 15.2. Niektórzy zwracają uwagę, że wciąż mogą korzystać z komunikatora na komputerze lub innych urządzeniach, a problem pojawia się tylko na iPhonie, co jest dość zastanawiające.

Dodam, że nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z działaniem WhatsAppa u siebie. Znajomi również twierdzą, że nie doświadczyli błędów. Niewykluczone, że dotyczy on dość ograniczonej grupy osób. Obecnie znamy za mało szczegółów, aby powiedzieć coś więcej.

Jeśli jednak znalazłeś się wśród poszkodowanych i nie możesz korzystać z komunikatora, to warto spróbować przeprowadzić proces ponownej instalacji aplikacji. Nie zapomnij jednak wykonać kopii zapasowej.

Przydatna nowość dla miłośników wiadomości głosowych

WhatsApp, podobnie jak wiele konkurencyjnych komunikatów, umożliwia wysłanie wiadomości w formie nagranego głosu. To wygodna metoda, gdy chociażby musimy przekazać sporo informacji, a nie mamy czasu na pisanie.

WhatsApp
Wiadomość można odsłuchać, a także usunąć przed wysłaniem (fot. TNW)

Twórcy postanowili ułatwić wysłanie wiadomości głosowych takich, jakich faktycznie chcemy. Wdrażana jest właśnie funkcja, która umożliwia podgląd pliku audio tuż przed jego udostępnieniem. Dzięki czemu, o chociażby problemach z dźwiękiem dowiemy się od razu, a nie dopiero od znajomego, który nie mógł odsłuchać nagrania.

Prawdopodobnie funkcja jest wdrażana po stronie serwerów, więc nie wystarczy posiadać najnowszej wersji WhatsAppa, aby mieć do niej dostęp. Jeśli nadal nie możesz odsłuchać wiadomości przed jej wysłaniem, to pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na wprowadzenie zmian.