aplikacja whatsapp android
(fot. Tabletowo.pl)

Ta funkcja WhatsAppa nie spodoba się przesadnie ciekawskim osobom

Twórcy WhatsAppa ogłosili wprowadzenie rozwiązania, które rozbudowuje opcje dotyczące prywatności. Dzięki nowej funkcji będziemy mogli w łatwy sposób ukryć ważne informacje przed wybranymi użytkownikami.

Wyższy poziom prywatności

Mimo kilku dużych wpadek, WhatsApp wciąż pozostaje jednym z najczęściej używanych komunikatorów. Najwidoczniej alternatywne aplikacje niekoniecznie przemawiają do większej grupy osób. W związku z tym, cieszy fakt, że komunikator należący do Facebooka jest rozwijany w dobrym kierunku.

Najnowsza funkcja, która po przeprowadzeniu beta testów jest właśnie udostępniana wszystkim użytkownikom, powinna pozytywnie wpłynąć na poziom bezpieczeństwa i prywatności. Pozwala ona bowiem ukryć zdjęcie profilowe, dane o aktywności i status przed osobami spoza wskazanej listy.

Warto zaznaczyć, że dotychczas użytkownicy mieli dostępne trzy opcje widoczności wyżej wymienionych informacji: Wszyscy, Moje kontakty i Nikt. Natomiast teraz dołącza do nich czwarta opcja „Moje kontakty poza…”. Jak możemy przeczytać na stronie centrum pomocy WhatsAppa, nowa opcja pozwala wskazać, które kontakty będą mogły zobaczyć zdjęcie profilowe czy informacje o aktywności i statusie.

WhatsApp widoczność statusu
(fot. Tabletowo.pl)

W celu skorzystania z opisywanej nowości należy przejść do ustawień aplikacji, następnie wybrać pozycję „Konto” i kliknąć na „Prywatność”. Oczywiście konfigurację tej funkcji można zmieniać w dowolnym momencie, dodając nowe osoby lub usuwając te wcześniej dodane na listę.

Nowości w rozmowach grupowych

Zespół rozwijający WhatsAppa, oprócz nowych opcji związanych z prywatnością, wprowadził również usprawnienia w rozmowach grupowych. Wreszcie dodana została możliwość wyciszenia członków konwersacji, którzy przykładowo jedzą lub głośno oddychają bezpośrednio do mikrofonu. Opcja jest dostępna dla wszystkich członków połączenia.

Dodano jeszcze możliwość wysłania wiadomości do osoby uczestniczącej w połączeniu, bez konieczności opuszczania okna rozmowy grupowej. Ponadto teraz za każdym razem będzie wyświetlony stosowny komunikat, gdy nowa osoba dołączy do konwersacji.

Wszystkie opisane nowości są już udostępnione użytkownikom aplikacji WhatsApp na Androida i iOS. Należy mieć jednak na uwadze, że cały proces przeprowadzany jest stopniowo, więc niektórzy muszą jeszcze trochę poczekać na nowe funkcje.