Waze android aplikacja nawigacja
Aplikacja Waze w Google Play (fot. Tabletowo.pl)

Nawigacja Waze otrzymała funkcję wyczekiwaną przez słuchaczy Apple Music

Wśród najlepszych nawigacji samochodowych z pewnością znajduje się aplikacja Waze. Co więcej, teraz stała się ona jeszcze lepszym wyborem dla osób korzystających z Apple Music.

Szybki i wygodny dostęp do sterowania muzyką

Waze, podobnie jak Mapy Google, od dłuższego czasu oferuje możliwość integracji z popularnymi aplikacjami muzycznymi. Dzięki temu nie musimy wychodzić z ekranu nawigacji, aby wstrzymać/wznowić odtwarzanie czy przeskoczyć do następnego/poprzedniego utworu. W naszym poradniku, krok po kroku, przedstawiliśmy jak rozpocząć korzystanie z tej przydatnej funkcji.

Niestety, dotychczas użytkownicy jednej z najpopularniejszych usług nie mieli dostępu do mini-odtwarzacza zintegrowanego z Waze. Najbardziej mogło irytować to właścicieli iPhone’ów, na których Apple Music cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem. Na szczęście, zespół Google odpowiedzialny za rozwój tej nawigacji wreszcie wysłuchał próśb społeczności i wprowadził długo wyczekiwane wsparcie.

Dostęp do sterowania Apple Music w Waze

Jak przed chwilą wspomniałem, Waze otrzymał długo wyczekiwaną integrację z Apple Music. Nie będziemy już musieli wychodzić z ekranu nawigacji, aby – na przykład – wybrać następny utwór z aktualnie odtwarzanej playlisty.

Apple Music w Wazę
(fot. Tabletowo.pl)

W celu skorzystania z nowej funkcji wystarczy kliknąć na ikonę odtwarzacza muzyki (symbol nuty) i następnie z listy dostępnych aplikacji wybrać Apple Music. Niewykluczone, że konieczne będzie udzielenie Waze dostępu do usługi z Cupertino. Po zatwierdzeniu otrzymamy już dostęp do niewielkiego odtwarzacza, który wyświetla się na górze ekranu.

Jeśli jednak nie widzicie ikony nuty na głównym ekranie nawigacji, to najpewniej funkcja jest całkowicie wyłączona w ustawieniach. Można ją aktywować przechodząc do ustawień Waze, następnie wybierając „Odtwarzacz audio” i na koniec klikając na pozycję „Pokaż na mapie”.

Z poziomu odtwarzacza możemy wstrzymywać/wznawiać odtwarzaną muzykę, sprawdzić nazwę aktualnego utworu, a także przejść do widoku sugerowanych playlist, w których znajdziemy m.in. ostatnio odtwarzane playlisty.

Nowość jest już wprowadzona u wszystkich użytkowników. Od siebie dodam, że mogę z niej korzystać od kilku godzin – wszystko działa poprawnie, nie zauważyłem żadnych problemów.