W skrócie: Ceny Galaxy S7/S7 Edge, pierwsze plotki o Galaxy Note 6 oraz nowe tablety Alcatela na MWC 2016

Targi MWC 2016 rozpoczną się w Barcelonie za nieco ponad tydzień. Przez kilka dni zobaczymy bardzo dużo nowości różnych producentów, m.in. Samsunga Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge oraz aż pięć nowych tabletów Alcatela. Na premierę Galaxy Note 6 musimy poczekać jeszcze co najmniej pół roku, ale już teraz pojawiła się pierwsza plotka na jego temat.

Reklama

Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge

Koreańczycy pokażą swoje flagowce pięć godzin po swoim rodzimym konkurencie, czyli LG, który do Barcelony przyjedzie z G5. Informacje o nich pojawiały się na łamach Tabletowo bardzo często (zwłaszcza w ostatnim czasie), że zajęłoby wybitnie dużo miejsca, aby je wszystkie tu przytoczyć. Dlatego też przejdę od razu do sedna i przekażę Wam informacje na temat prawdopodobnych cen Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge.

Otóż ptaszki zaćwierkały niedawno, że smartfony w wersji z 32 GB pamięcią wewnętrzną będą kosztować – odpowiednio – 700 i 800 euro. Przewiduje się również, że za następny z kolei wariant, czyli 64 GB, przyjdzie klientom zapłacić około 70-80 euro więcej. Ciekawostką jest również fakt, że Samsung może rozpocząć przedsprzedaż swoich flagowców już 21 lutego, czyli zaraz po ich premierze.

Alcatel

Kiedyś francuska, a obecnie chińska marka przygotowała na MWC 2016 sporo nowości. W Barcelonie zostanie zaprezentowanych sześć smartfonów – OneTouch Idol 4OneTouch Idol 4S, OneTouch Pop 4S, OneTouch Pop 4 Plus oraz OneTouch Pop 4.

Co ciekawe, do Hiszpanii Chińczycy przyjadą również z pięcioma nowymi tabletami: dwoma z serii Pop 4 z ekranami o przekątnych 8 i 10 cali oraz trzema z budżetowej rodziny Pixi z 7-, 8- oraz 10,1-calowymi wyświetlaczami. Wszystkie ww. mają pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android (ciekawe tylko, w której wersji). Ostatni z wymienionych ma natomiast być sprzedawany w zestawie z klawiaturą.

Samsung Galaxy Note 6

Europejczycy niestety nie mają możliwości zakupu (z oficjalnej dystrybucji) Galaxy Note 5. Teraz jednak przynajmniej wiadomo już, dlaczego tak się stało. Niestety takie posunięcie ze strony Samsunga dość mocno nadszarpnęło dobre imię serii Galaxy Note i być może odbije się to negatywnie na popularności jego następcy – jeśli oczywiście będzie on dostępny na Starym Kontynencie.

Mimo wszystko pierwsze plotki o Galaxy Note 6 wyglądają obiecująco. Według nich, smartfon miałby zostać wyposażony w:

Choć to dopiero pierwsze plotki na temat Galaxy Note 6, to przynajmniej część parametrów powinna się potwierdzić. Obiecujące, choć bardzo niepewne jest 6 GB RAM, bowiem żaden producent nie zdecydował się jeszcze na taki krok. Zastanawiające jest również wskazanie na brak slotu na microSD. Jeśli powróci on w Galaxy S7 i w Galaxy S7 Edge, a mimo to zabraknie go w Galaxy Note 6, to będzie to bardzo dziwne i niekorzystne posunięcie Samsunga.

Źródło: SamMobile, Android Headlines, Tablet-News