W skrócie: Remix OS w wersji 32-bitowej, Samsung Galaxy S7 i S7 Edge na nowej grafice

Na rynku urządzeń z Androidem zawsze coś się dzieje. Z jednej strony pojawiają się ciekawe nowości z tym systemem operacyjnym, a z drugiej deweloperzy starają się stworzyć własne oprogramowanie na jego bazie. Tutaj na myśl przychodzą Phoenix OS czy też znany już na całym świecie Remix OS. Niedawno Jide udostępniło jego wersję 32-bitową. Tymczasem do sieci trafiła kolejna grafika z Samsungami Galaxy S7 oraz S7 Edge w roli głównej.

Remix OS udostępniony w wersji 32-bit

Jedną z wad Remix OS był dotychczas brak dostępności wariantu 32-bitowego. Na szczęście chińska firma Jide naprawiła tą niedogodność i oprogramowanie mogą przetestować już wszyscy zainteresowani użytkownicy. Na forach pojawiły się już pierwsze opinie. Cóż, w niektórych przypadkach nie działa łączność WiFi lub Bluetooth, ale zapewne tego typu błędy zostaną naprawione w najbliższej aktualizacji.

Remix OS stanowi niezwykle interesujące rozwinięcie Androida – szczególnie ważne są tu ogromne możliwości wielozadaniowości, całość przypomina Windowsa. Niewątpliwie warto choć chwilę poświęcić na bliższe przyjrzenie się temu systemowi. Do tego niezbędny jest pendrive o pojemności 8GB i większej, ze złączem USB 3.0 oraz o prędkości zapisu na poziomie co najmniej 20 Mb/s. Wersja 32-bitowa jest do pobrania stąd, ale trudno jeszcze napisać coś więcej na temat stabilności jej działania.

Nowa grafika Samsunga Galaxy S7 oraz S7 Edge

Wiemy już oficjalnie, że konferencja Samsunga w Barcelonie odbędzie się 21 lutego 2016 roku. Wszystko wskazuje na to, że główną gwiazdą wieczoru będą flagowe Galaxy S7 oraz S7 Edge, które pojawiły się już dotychczas na dwóch grafikach. Teraz natomiast do sieci, za pośrednictwem Evana Blassa, trafił render przedstawiający tylne obudowy nowych modeli. Ważną zmianą względem S6 będzie barwa obudowy w najciemniejszych wersji kolorystycznej. Koreańczycy powrócą do koloru czarnego, a zrezygnują z ciemnego szafiru stosowanego w zeszłorocznych high-endach.

Trudno niestety zobaczyć, jak “oczka” aparatów wystają znad obudowy. Podobno za sprawą nowego, 12-megapikselowego aparatu głównego z matrycą BRITECELL sytuacja ma ulec poprawie, a garb z tyłu nie będzie już tak irytujący w codziennym użytkowaniu. W dodatku plecki zostaną delikatnie zaokrąglone po bokach. Po raz pierwszy Samsung postawił na to rozwiązanie w Galaxy Note 5 i rzeczywiście odczuwalnie poprawia ono komfort użytkowania.

Po więcej informacji na temat Samsungów Galaxy S7 oraz S7 Edge zapraszam do tego wpisu.

źródło: Jide przez xda-developers; @evleaks

Komentarze

 • sprite1080

  Czyli wersji edge miała by być zaokrąglona jednocześnie z obu stron?

  • sprite1080

   Takie coś

 • Mateusz

  Zbędny jest pendrive 3.0, 2.0 wystarczy tyle że dłużej będzie się ładował system. Można też dzięki pewnej sztuczce przenieść system na dysk twardy a wtedy pendrive zbędny potem będzie. Problem z Wi-Fi i bluetooth występuje ale pomaga np wyłączenie jednego by działało drugie, potem włączyć to drugie i działa razem z tym pierwszym:) Bawie się tym systemem i fajna ciekawostka to jest.

 • GieKa

  Tych systemów jest więcej: PhoenixOS, ConsoleOS.

  • Marcin Wojciechowski

   Zgadza się się póki co tylko Remix OS jest szerzej znany szerszemu gremium pasjonatów branży mobilnej. Osobiście namawiam polskich dystrybutorów chińskiej elektroniki by ci wprowadzili tablety z nim do swojej oferty ale chyba dość sceptycznie są do tego rozwiązania nastawieni. Najpewniej obawiają się kiepskiej sprzedaży urządzeń z tą wydają l wydają zielonego robota.

   • Seb Wk

    Dobra myśl jednak jest pewien problem… aktualny remixOS ciężko nazwać betą. Ja chętnie poczekam na rozwój tego Systemu i tutaj potrzebne są zasoby ludzkie i pieniądze aby to wszystko nabrało tempa. A później kto wie w jakich urządzeniach będziemy się nim cieszyć.

    • Marcin Wojciechowski

     Ja mocno trzymam kciuki za Remix OS i pozostałe zbliżone rozwiązania w świecie Androida.

 • Marcin Wojciechowski

  Cieszy mnie, że Remix OS się ciągle rozwija ale chciałbym go mieć wreszcie na swoim tablecie. Przydałoby się uniwersalne narzędzie do jego instalowania na różnych tabletach.

 • Marcin Wojciechowski

  Moim zdaniem w takich projektach rozwojowych Androida jak Remix OS czy Phoenix albo Console OS tkwi wielki potencjał i powinno się go jak najpełniej wykorzystać! Mam nadzieję, że wreszcie ktoś zauważy te rozwiązania i będzie można kupić tablety z nimi w Polsce. Tego na prawdę brakuje tym bardziej, że to jest coś pomiędzy przebajerowanym Windows a drogim OS X.

 • Remix OS – świetna wiadomość. Testowaliśmy system i jak na betę jest bardzo stabilny. Świetnie sprawdza się w starszych komputerach i o słabszych parametrach. Tam, gdzie Windows 10 nie dawał zupełnie rady, Remix sprawdził się bardzo dobrze. Wersję polską można zainstalować bez problemu, chociaż nie jest to na razie 100% spolszczenie. Jeżeli prace nad Remix będą szły w tempie jak dotychczas – szykuje się ciekawa oferta dla użytkowników.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona