Aparat w Galaxy S7 już nie będzie tak bardzo wystawał ponad obudowę

Jak zapewne część z Was, długo zastanawiałem się, czym może zaskoczyć Samsung w kwestii designu w Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, biorąc pod uwagę informację, że nie będą się one zbytnio różnić wyglądem od swoich poprzedników. Dopiero kolejne przecieki udowadniały, że mimo wszystko możemy spodziewać się naprawdę sporej liczby zmian.

Oczywiście nie ma tu mowy o żadnej rewolucji, a raczej o ewolucji widocznej w szczegółach. Wśród nich można wymienić nieco inny kształt klawisza Home oraz zaokrąglone krawędzie boczne na pleckach. Zwłaszcza to ostatnie, jak wspominał Albert, sprawi, że Galaxy S7 będzie pewniej leżał w dłoni (taki zabieg pomógł w przypadku Galaxy Note 5), chociaż – jeśli wierzyć plotkom – ewentualny upadek i związane z nim szkody Samsung powinien naprawić w ramach dodatkowej gwarancji.

Jednak kwestią, która wywoływała liczne spory, był wystający obiektyw aparatu głównego. Koreańczycy chwalili się, że Galaxy S6 ma zaledwie 6,80 mm grubości. Szkoda tylko, że nie doliczali do tego dodatkowych 1,7 mm, które dodawał ww. aparat. Takie rozwiązanie przeszkadzało też wielu użytkownikom, ponieważ jeśli nie zapakowało się smartfona w odpowiednie etui, to wystająca część dosłownie ryła po każdej powierzchni, na której się go położyło, a to nie jest zbyt fajne. Konkurencja (patrz Huawei i model P8) potrafiła “upakować” cały aparat w obudowie tak, aby nie wychylał się z niej nawet na jedną dziesiątą milimetra, udowadniając, że jest to możliwe.

Podobnie zresztą Samsung postąpił w przypadku pierwszej generacji linii Galaxy A – każdy jej przedstawiciel również miał pokaźny “garb” na plecach. Na szczęście druga odsłona może pochwalić się prawie całkowicie płaskim panelem tylnym. Jednak w jej przypadku zminimalizowanie wypukłości było dużo łatwiejsze, bowiem matryce aparatów nie są tak zaawansowane jak we flagowcach.

Tu z pomocą przyszła technologia BRITECELL. Dzięki niej udało się zmniejszyć rozdzielczość aparatu, a tym samym (prawdopodobnie) jego rozmiary (nie tracąc oczywiście na jakości). Przez to Galaxy S7 nie będzie można zarzucić, że posiada tak wydatny “garb”, jak jego poprzednik.

Nie ma jednak pewności, że to BRITECELL przyczyniło się do zminimalizowania wypukłości, bowiem okazuje się, że tegoroczny flagowiec będzie nieco grubszy od Galaxy S6. Niewiele, bo tylko o 1,1 mm (biorąc pod uwagę “podstawowy” wymiar), ale możliwe, że właśnie dzięki temu udało się ukryć większą część aparatu i dlatego nie wystaje on tak bardzo ponad obudowę.

Samsung Galaxy S7

Źródło: @OnLeaks

Komentarze

 • Digins

  Znowu robią mydelniczkę.

  • s7

   A co mają robić innego ? trójkąt ?

   Ostre rogi – źle, zaokrąglone – źle.

   Narzekacie , że wygląda tak samo. A inne telefony co, też się zmieniają ? Po co zmieniać wygląd jak SG6 był najlepszym tel z calej serii (w końcu).

   • Digins

    Trochę Cię poniosło z tą teorią. Mam S6 Edge Plus, nie jest ani kwadratowy, ani nie jest mydelniczką. Ten za to wygląda jak powrót do starych, brzydkich modeli.

 • Silber

  Według tego rendera S7 będzie mieć jednak microusb a nie USB C?w sumie byłoby to logiczne. Mają w końcu w portfolio niedawno co zaprezentowane gogle, które łączą się ze smartphonem przecież micro. Wątpię żeby mieli ochotę w tym momencie zmieniać wejście;)

 • Mlody

  Nie podobaja mi sie te zaokraglone boki z tylu…

  • m

   MI też. Prawie tak brzydki jak mój S3…

 • Schweiz

  A nie można po prostu zrobić o milimetr grubszego telefonu, dzięki czemu aparat nie będzie wystawał, bateria będzie troszkę pojemniejsza i całość lepiej odprowadzi ciepło? Miałem kiedyś Toshibę g900, która miała 21.5 mm grubości i żyję do dziś…

  • Właśnie przypomniałeś mi, że kiedyś czaiłem się na tę Tośkę – dzięki! :)

 • Norbert

  To jest wizerunek koncepcyjny, prawdziwy SGS7, będzie bardziej kwadratowy. Ja jestem zwolennikiem serii N, Samsunga, więc doniesienia o SGS7, czytam bez emocji. Obiektywnie, zapowiada się dobry sprzęt. Jeśli jednak potwierdzą się doniesienia o zmniejszonej i to mocno matrycy aparatu, to znaczy, że Samsung zrezygnował z koncepcji smartfonów fotograficznych, a szkoda. Oby nie powtórzono tego błędu w Note6.

Przeczytaj następny wpis

Najnowsze statystyki ze świata Androida - Marshmallow w końcu przekroczył próg 1%

Niezmienną pozycję lidera ma 4.4 KitKat z wynikiem 35,5%, ale już traci na rzecz nowszych odsłon

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona