Ważne

[AKTUALIZACJA] Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge zadebiutują 21 lutego!

Stało się! Nareszcie wiemy, kiedy dokładnie nastąpi ta długo przez wszystkich (ok… przez większość) wyczekiwana chwila! Samsung zaprezentuje swoje tegoroczne flagowce 21 lutego, dzień przed oficjalnym rozpoczęciem targów MWC 2016 w Barcelonie.

Do tej pory nie było pewne, kiedy zadebiutują Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. W przeszłości mówiło się o 20 lub 21 lutego, jednak sam Samsung nie potwierdził żadnej z tych dat oficjalnie. Co więcej, nie zrobił tego nawet do dziś. Skąd więc pewność, że oba flagowce ujrzymy na dzień przez rozpoczęciem MWC 2016?

Bardziej wprawni obserwatorzy mogli przy okazji ostatniego przecieku na temat Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge zobaczyć na ich wyświetlaczach datę Sun, February 21 (dokładnie chodzi o powyższą grafikę). To była pierwsza wskazówka, że właśnie tego dnia zadebiutują oba flagowce (podobny zabieg Koreańczycy poczynili przy okazji Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge). Dziś otrzymaliśmy kolejną i – co ciekawe – z tego samego, bardzo wiarygodnego źródła (mowa oczywiście o @evleaks). Są to dwie grafiki przedstawiające pudełko: na jednej z nich widnieje napis opatrzony hashtagiem #TheNextGalaxy, zaś na drugiej Feb 21, 2016. Czy potrzeba czegoś więcej na potwierdzenie, że dokładnie za 21 dni zobaczymy Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge?

Jeśli jednak jeszcze Wam mało dowodów, to przypomnę, że ptaszki wyćwierkały Kasi (szukajcie w komentarzach), że przedsprzedaż obu modeli (również w Polsce) rozpocznie się 22 lutego. Przypadek? Nie sądzę.

Samsung Galaxy S7 Samsung Galaxy S7 Edge

Co ciekawe, na 21 lutego swoje konferencje zapowiedzieli również LG oraz Huawei. O ile nie mamy pojęcia, co przygotował drugi z producentów, to po pierwszym spodziewamy się, że pokaże wówczas swojego flagowca – niekoniecznie-G5. Przy takim scenariuszu już teraz można spokojnie założyć, że będzie to najgorętszy dzień 2016 roku. Może być bowiem coś bardziej ekscytującego niż pokaz sił trzech gigantów na rynku urządzeń mobilnych w tym samym czasie? Osobiście wątpię, żeby jakakolwiek premiera dostarczyła nam w przyszłości tyle emocji.

AKTUALIZACJA, 01.02.2016, godz. 11:52

Samsung opublikował na swoim kanale na YouTube wideo-zaproszenie na Galaxy Unpacked 2016, które odbędzie się – zgodnie z naszymi oczekiwaniami – 21 lutego:

https://youtu.be/3g3O94WALV8

Źródło: @evleaks

Komentarze

 • Jan

  A co z serią Note? :(

  • Marcossik

   A co ma być? Kolejne generacje smartfonów z serii Note są prezentowane zazwyczaj w okolicach targów IFA, które odbywają się we wrześniu. Od dłuższego czasu Samsung lubi organizować swoje konferencje kilka dni/tygodni wcześniej, tym samym poprzedzając tego typu targi. Tak więc Note’a 6 spodziewaj się właśnie w tym okresie. Oczywiście mówię o oficjalnej prezentacji, bo nie wiadomo czy słuchawka ta trafi w ogóle poza granicę USA.

 • Tomasz Salich

  Jestem pod wielkim wrażeniem Samsunga. Naprawdę. Umieć sprzedać za takie pieniądze tak ograniczony nakładką i systemem telefon który dodatkowo przestanie być wspierany aktualizacjami po półtora roku to prawdziwy sukces marketingowy. Inna sprawa że po SGS5 nie dotknę Samsunga kijem przez szmatę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona