Ważne

Samsung Galaxy S7 będzie tak odporny jak Moto X Force?

Dzisiejsza elektronika niestety nie należy do najodporniejszych na czynniki zewnętrzne. Użytkownicy starają się więc chronić ją różnymi pokrowcami, foliami i szkłami hartowanymi. Niestety takimi zabiegami (w mojej subiektywnej ocenie) w rzeczywistości robi się “krzywdę” tym sprzętom. Producenci bowiem wkładają ogromną pracę w to, aby cieszyły one nasze oczy, że wręcz zbrodnią jest te ich wysiłki zakrywać.

Jak zawsze, znajdą się fani różnego rodzaju “ozdób”, bo przecież ile osób tyle gustów, a o tych – jak nakazuje kultura – się nie dyskutuje. Nie można odmówić kreatywności producentom wszelkich pokrowców i etui, lecz w tym gąszczu wszechobecnej tandety naprawdę ciężko znaleźć coś ciekawego i oryginalnego. Osobiście bardzo często spotykam się z opiniami, że ktoś używa tych wszystkich zabezpieczeń z konieczności, a nie z własnej, nieprzymuszonej woli i gdyby to tylko było możliwe, bardzo chętnie by je wszystkie wyrzucił do śmieci.

Przełomowe rozwiązanie zastosowała (jeszcze) Motorola w modelu Droid Turbo 2, który w Europie (w tym w Polsce) zadebiutuje jako Lenovo Moto X Force (dla przypomnienia – jego cenę ustalono na 3099 złotych). Smartfon ten wyposażono w nietłukący się wyświetlacz, na który producent udziela dodatkowej gwarancji. Na podobny krok, według najnowszych plotek, może zdecydować się również Samsung w przypadku Galaxy S7.

Jak wiadomo, Galaxy S6 do najwytrzymalszych (niestety) nie należy, dlatego trzeba uważać, aby nie narazić go na bliskie i gwałtowne spotkanie z jakąkolwiek twardą powierzchnią. Jego następca ma być podobno dużo bardziej odporny na czynniki zewnętrzne. Brzmi to dość enigmatycznie, z uwagi, że pod względem designu dwie ostatnie generacje flagowców nie będą się zbytnio różnić od siebie. Skoro jednak Koreańczycy umieli przywrócić slot na kartę microSD oraz wodoszczelność, to może naprawdę udało im się przy okazji wzmocnić całą konstrukcję?

Dodatkowa ochrona trwałaby rok i obejmowała wymianę panelu przedniego, gdyby ten się potłukł – dotyczy to również wyświetlacza. Nie wiadomo natomiast, co z tyłem, na którym także znajdzie się szkło. Źródło podaje, że ww. gwarancja ma być oferowana w Rosji i dotyczyć tylko egzemplarzy zakupionych w autoryzowanych sklepach Samsung Brand Store. Ciekawe czy okaże się to prawdą i jesli tak, to czy Koreańczycy zaoferują takie rozwiązanie również na innych rynkach.

Źródło: phoneArena

Komentarze

  • Adam

    Każdy telefon upada raz na parę miesięcy. Teraz jest pytanie czy lepiej wygląda telefon w silikonie czy bez ale wyglądający jak pogryziona zabawka mojego burka. Zwolennicy nagich telefonów są zwolennikami do pierwszego upadku. Kiedyś wysiadając z samochodu kabel od słuchawek zaplątał się za lewarek zmiany biegów i telefon wypadł na ulicę. Ekran był potłuczony. Telefon miał 4 dni….

  • Mlody

    Podobny mialem przypadek moj S3 mial zaledwie tydzien jak w przymierzalni odkladajac spodnie na krzesełko, delikatnie wysunal sie z kieszonki i spadl na plytki. Tak powstalo pekniecie po przekatnej calego ekranu… Technika idzie w przod, jest masa materialow pierwiastkow dzieki ktorych nasze smartfony byly by wytrzymale, ale to marketing i chec zarobku zmusza producentow do tworzenia bubli by zarobic na sprzecie a dodatkowo jeszcze na serwisie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona