iPhone 12 i 12 Mini (fot. Apple)

Ponad jedna trzecia użytkowników taryfy Orange Flex to ajfoniarze

Zapewne nigdy nie zastanawialiście się nad tym, z jakich smartfonów korzystają subskrybenci usługi Orange Flex, ale na wszelki wypadek rzecznik prasowy pomarańczowego operatora postanowił podzielić się taką statystyką.

Reklama

Masz Orange Flex? To pewnie trzymasz w dłoni iPhone’a

Najpopularniejszymi smartfonami wśród użytkowników Orange Flex są iPhone’y – to fakt, nie opinia. Dokładnie to wynika z krótkiego raportu, jaki znajdujemy na stronie biura prasowego Pomarańczowych, i na które powołuje się Wojtek Jabczyński – rzecznik prasowy sieci w Polsce. Jak przedstawia się TOP 10 modeli wykorzystywanych przez usługobiorców tej taryfy?

Oto kompletna lista:

  1. iPhone 11
  2. iPhone XS
  3. iPhone 7
  4. Xiaomi Redmi Note 8 Pro
  5. iPhone 8
  6. iPhone XR
  7. iPhone 11 Pro
  8. iPhone X
  9. iPhone SE (2nd Gen)
  10. iPhone 6s

Jak widać, przytłaczająca większość klientów z pierwszej dziesiątki modeli, posługuje się smartfonami z logo nagryzionego jabłka. Jedynym rodzynkiem jest tutaj Redmi Note 8 Pro, który znalazł się na 4. miejscu.

Orange dodaje do tego, że urządzenia z systemem iOS posiada ponad 35% użytkowników Orange Flex. To sporo więcej niż średnia rynkowa. Co jest przyczyną takich wyników?

Strzelam, że „winnym” jest eSIM

Orange jako pierwszy operator w Polsce wprowadził możliwość korzystania z eSIM. Długo była to jedyna sieć, w jakiej korzystanie z wirtualnej karty SIM w ogóle było możliwe. Podczas gdy Orange Flex miało już ponad 60 tysięcy aktywnych kart eSIM, inni operatorzy wciąż ociągali się z wprowadzeniem tej technologii. Dopiero niedawno na taki krok zdecydował się T-Mobile.

Ponieważ jednymi z pierwszych smartfonów z obsługą eSIM dostępnych w Polsce były iPhone’y, to właśnie te telefony wybierały osoby chcące przetestować ten wygodny sposób na korzystanie z numeru telefonicznego. Następnie kierowały się do jedynego operatora, który miał w ofercie możliwość aktywacji karty eSIM. Właśnie w tym upatrywałbym stosunkowo wysokiego odsetka użytkowników nowszych iPhone’ów w Orange Flex.