Samsung Galaxy A51 5G smartphone
Samsung Galaxy A51 5G (źródło: Samsung)

Orange – TOP 3 najlepiej sprzedających się smartfonów 2020 roku w Polsce

Czas przyjrzeć się, jakich wyborów dokonywali Polacy, kupując smartfon u operatora. Pierwsze dane dotyczące najczęściej wybieranych modeli urządzeń, podaje sieć Orange.

Reklama

Orange podaje trójkę najlepszych z najlepszych

Życie zdążyło nas już przyzwyczaić do tego, że czołówki list najlepiej sprzedających się smartfonów wcale nie są zajmowane przez urządzenia najdroższe czy najbardziej zaawansowane. Wcale nie jest dziwnym, że zwykle pierwsze miejsca – zwłaszcza w zestawieniach operatorskich – okupują średniopółkowce i budżetowce. Nie inaczej sprawa przedstawia się w informacji podanej przez Wojtka Jabczyńskiego, rzecznika prasowego sieci Orange w Polsce.

Pierwsza trójka najlepiej sprzedających się smartfonów 2020 roku w Orange została kompletnie zdominowana przez Samsunga:

  1. Samsung Galaxy A51
  2. Samsung Galaxy A20e
  3. Samsung Galaxy A40

Żaden z tych smartfonów nie jest przedstawicielem nawet mocniejszej (a więc i droższej) średniej półki. Najwyraźniej są to modele, które można dostać za 1 zł na start, przy wyborze jednego z niższych abonamentów.

Samsung Galaxy A51 / fot. Kacper Żarski
Samsung Galaxy A51 / fot. Kacper Żarski

Samsunga Galaxy A51 mieliśmy okazję testować – Kacper w swojej recenzji chwalił jego estetyczny wygląd i ładny ekran AMOLED, choć ewidentnie smartfonowi brakowało polotu w fotografii i cierpiał z powodu zbyt małej pamięci RAM.

smartfon Samsung Galaxy A20e
Samsung Galaxy A20e (fot. Samsung)

Drugi i trzeci najbardziej popularny smartfon w Orange, to sprzęty o słabszej konfiguracji – Galaxy A20e ma 3 GB RAM, co nawet jak na 2020 rok, było raczej kiepskim wyborem, nie obiecującym wybitnie płynnej obsługi systemu Android.

Samsung Galaxy A40 (fot. Samsung)

Xiaomi poza podium

Co ciekawe, gdyby wziąć pod uwagę tylko drugie półrocze 2020 roku, to pod względem liczby sprzedanych smartfonów, trzecie miejsce zająłby nie telefon Samsunga, a Redmi Note 9 Pro. To zdecydowanie lider wydajności spośród wszystkich urządzeń wymienionych przez rzecznika Orange – z 6 GB RAM i znakomitą baterią, bije pod wieloma względami samsungową „topkę”.

To niewielkie zestawienie potwierdza znaną od dawna prawdę – przynajmniej u operatorów, polski rynek mobile Samsungami stoi, choć Xiaomi wytrwale depcze Koreańczykom po piętach. Ciekawe, jak przedstawiają się podobne statystyki w innych sieciach.

  1. A40 zawdzięczał swoją popularność także umiarkowanej wielkości. Był to chyba ostatni w miarę kompaktowy smartfon tej firmy.

    1. Jeszcze był S10e, który miał premierę w podobnym czasie, co A40. Ale cena była już znacząco wyższa.

  2. A po co takiemu kowalskiemu który nie interesuje się sprzętem lepszy telefon. Śreniopółkowce są już na tyle dobre że nawet nie zauważy różnicy

      1. Co ci nie chodzi? mam 3 letniego xiaomi 5plus i nie widzę sensu wymiany choć szukam powodu bo czytam codziennie każdy news o nowościach i już mnie „pieniądze świerzbią”. XD Chodzi bez przycinki, zdjęcia w dziennym świetle na stronę firmową robi dobre. No nie ma po co chociaż się staram wymyślić powód.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama