Vivo NEX 3 wykręcił prawie pół miliona punktów w AnTuTu. To absolutny rekord!

Tym, co wyróżnia Vivo NEX 3 na tle innych smartfonów, niewątpliwie jest „wodospadowy” wyświetlacz. Producent chwali się nawet, że współczynnik screen-to-body ratio w tym urządzeniu wynosi zawrotne 99,6%! Teraz okazuje się, że model ten wykręcił blisko pół miliona punktów w AnTuTu, co jest absolutnym rekordem w przypadku inteligentnych telefonów z Androidem.

Reklama

Jeszcze tylko do dziś Vivo NEX 3 może się pochwalić mianem jedynego smartfona na rynku z „wodospadowym” ekranem, tzn. zachodzącym niemal na całą powierzchnię bocznej krawędzi. Jutro bowiem zadebiutuje kolejny – Huawei Mate 30 Pro, który (niestety) nie będzie dostępny w Europie Centralnej, tj. m.in. w Polsce (podobnie, jak Mate 30 i Mate 30 Lite).

Vivo NEX 3 – wynik w AnTuTu

I chociaż „wodospadowy” wyświetlacz to największy wyróżnik Vivo NEX 3, to okazuje się, że smartfon może pochwalić się też potężną wydajnością – właściwie jest to aktualnie najwydajniejszy inteligentny telefon z Androidem na rynku. Konfiguracja z 8 GB RAM (i modemem 5G), którą ma w swoich rękach ekipa serwisu GSMArena, wykręciła w AnTuTu zawrotne 497858 punktów – do pół miliona zabrakło zaledwie 2142 punkty.

Vivo NEX 3 – wynik w AnTuTu (fot. GSMArena)

Co prawda próg pół miliona punktów już dawno przekroczyły iPady Pro z 2018 roku (z procesorem Apple A12X Bionic), jednak żaden smartfon z Androidem nie wygenerował jeszcze takiego wyniku (z iOS zresztą też nie). Dotychczasowym rekordzistą był Xiaomi Black Shark 2 Pro – wersja z 12 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej „wykręciła” w sierpniu 2019 roku średnio 469708 punktów. Niewiele mniej – bo 469590 punktów – wyciągnął Asus ROG Phone II w konfiguracji 8 GB/128 GB.

Najwydajniejsze smartfony z Androidem w Chinach – sierpień 2019 roku (fot. AnTuTu)

Nie ukrywam, że wynik Vivo NEX 3 w AnTuTu jest dla mnie zaskoczeniem, bowiem nie jest to typowo gamingowy smartfon, a wykręcił znacznie lepszy rezultat niż smartfony stricte dla graczy, pomimo że cała trójka ma na pokładzie ten sam procesor (Qualcomm Snapdragon 855 Plus z podkręconym Adreno 640 GPU) i pamięć flash typu UFS 3.0. Dopiero w testach okaże się jednak, czy w pozostałych aspektach jest w stanie zapewnić podobnie imponujące osiągi. Oby, gdyż potencjał jest.

Premiera, specyfikacja Vivo NEX 3 (5G)

Takie smartfony naprawdę przyciągają wzrok: premiera Vivo NEX 3

Źródło: GSMArena, AnTuTu, @AnTuTuLabs