Vectra ma świetną ofertę na abonament komórkowy, ale z haczykiem

Niejednokrotnie zdarzało mi się informować Was o tym, że Vectra przygotowała bardzo atrakcyjną ofertę abonamentu telefonicznego. Teraz mam okazję ponownie o tym napisać, choć niestety jednocześnie muszę Was lojalnie uprzedzić, że ta oferta ma dość istotny haczyk.

Vectra przygotowała kuszącą ofertę na abonament komórkowy

Do tej pory najtańszym abonamentem telefonicznym w Vectrze była oferta BEZLIMIT 10GB za 19,99 złotych miesięcznie, którą kilkukrotnie dało się kupić w cenie 14,99 złotych miesięcznie, zarówno z umową na 24 miesiące, jak i na czas nieokreślony. Teraz jednak operator przygotował jeszcze ciekawszą propozycję.

Mianowicie teraz, w ramach promocji, trwającej do 30 czerwca 2023 roku, możecie kupić ofertę BEZLIMIT 30GB w cenie 19,99 złotych miesięcznie z umową na czas nieokreślony. Oznacza to, że możecie ją w każdym momencie wypowiedzieć bez konsekwencji – a to ważny przywilej, za chwilę wyjaśnię dlaczego. Do pierwszej faktury zostanie doliczona jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości 1 złotówki.

W ofercie BEZLIMIT 30GB otrzymacie nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne oraz nielimitowane SMS-y i MMS-y w Polsce i roamingu w Unii Europejskiej, a także de facto nielimitowany internet, aczkolwiek 30 GB będziecie mogli wykorzystać z pełną prędkością, bo później włączy się tzw. lejek, ograniczający prędkość transmisji do maksymalnie 1 Mbit/s.

W razie potrzeby można dokupić dodatkowe pakiety internetu z pełną prędkością: 1 GB za 3 złote, 2 GB za 5 złotych i 10 GB za 15 złotych. Warto też wspomnieć, że Vectra umożliwia korzystanie z technologii 5G, a swoje usługi komórkowe świadczy za pośrednictwem infrastruktury sieci Play.

Vectra oferta abonament komórkowy BEZLIMIT 30GB promocja fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Niniejsza oferta jest jednak dostępna wyłącznie dla nowych klientów.

Gdzie jest ten tytułowy haczyk?

Jak już zasygnalizowałem w tytule, promocja Vectry ma jeden, dość istotny haczyk. Otóż Vectra zawiera w swoich umowach tzw. klauzulę inflacyjną, która upoważnia ją do waloryzacji ceny abonamentu o wskaźnik inflacji. Co ważne: nawet dwa razy w ciągu roku, w oparciu o średnioroczny i półroczny wskaźnik inflacji, podawany przez Główny Urząd Statystyczny.

Chociaż Vectra nie jest jedynym operatorem w Polsce, który wprowadził tzw. klauzule waloryzacyjne w swoich umowach, to jednocześnie jest jedynym, który do tej pory zdecydował się wykorzystać ten przywilej. Spotkało się to z ostrą krytyką klientów, ale nie wiemy, czy spowodowało masowy odpływ do konkurencji.

Należy zatem mieć z tyłu głowy, że Vectra może podnieść cenę abonamentu po podpisaniu umowy, ale w przypadku wybrania oferty BEZLIMIT 30GB możecie ją wówczas wypowiedzieć bez konsekwencji, jako że nie ma w niej okresu zobowiązania. W przypadku umów na czas określony nie można tego zrobić bez kary.

Gwoli ścisłości trzeba dodać, że na mocy klauzuli waloryzacyjnej Vectra zobowiązuje się do obniżenia ceny w sytuacji, gdy GUS ogłosi deflację, lecz nie ma co się oszukiwać, że nastąpi to w najbliższym czasie, więc trzeba być przygotowanym raczej wyłącznie na podwyżki. Oczywiście nigdy nie ma też 100% pewności, że Vectra ponownie zdecyduje się wykorzystać klauzulę inflacyjną do podniesienia cen (bo to możliwość, a nie obowiązek), ale skoro już raz to zrobiła, to nie będzie zaskoczeniem, gdy zrobi to po raz kolejny.