uncharted-legacy-of-thieves-pc-grafika-sony-prezentacja
Grafika promująca Uncharted Legacy of Thieves Collection (źródło: blog.playstation.com)

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei na PC – znamy datę premiery!

Sony wreszcie potwierdziło, kiedy Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei trafi na PC. Gracze korzystający z komputerów osobistych długo wyczekiwali sposobności na to, żeby zanurzyć się w ten świat i teraz ją dostaną. Przy okazji poznaliśmy także wymagania sprzętowe!

Co znajdziemy w Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei?

Przygody Nathana Drake’a i Chloe Frazer trafią prosto z konsol Sony na PC. Długo wyczekiwane ogłoszenie wreszcie stało się faktem. Kolekcja Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei obejmuje zremasterowane i odświeżone Uncharted 4: Kres Złodzieja oraz Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Jak twierdzi Sony, przerobione wersje tych gier zawierają „mnóstwo nowych funkcji na komputery, dzięki którym Twoja przygoda będzie epicka i absolutnie oszałamiająca”.

Warto tutaj odnotować także fakt, że grając na komputerach w Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei najwięcej zabawy będziesz miał korzystając z DualSense, które da się podłączyć za pomocą kabla. Sony zapewnia również, że „kinowa narracja” ma być dostępna nawet w rozdzielczości 4K i trzeba przyznać, że na zaprezentowanym screenie krajobraz prezentuje się to bardzo ładnie.

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei / Uncharted 4: Kres Złodzieja
Uncharted 4: Kres Złodzieja (źródło: blog.playstation.com)

Uncharted 4: Kres Złodzieja wyszło na PlayStation 4 w 2016 roku i opowiadało historię, która rozpoczyna się trzy lata po wydarzeniach z Uncharted 3: Oszustwo Drake’a, kiedy to tytułowy Nathan wyrusza na Madagaskar, szukając z bratem zaginionego skarbu. Z kolei w Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, wydanym na PlayStation 4 w 2017 roku, Chloe i Nadine w górach Indii szukają Kła Ganeśi.

Data premiery i wymagania sprzętowe

Zestaw gier Uncharted trafi na PC już w tym roku i gracze wcale nie będą muszą długo czekać. Ci, którzy nie mieli okazji zanurzyć się w ten świat na PlayStation, teraz dostaną taką możliwość na komputerach już 19 października. Do premiery pecetowej wersji pozostał więc mniej niż miesiąc. Sony podzieliło się także z informacją o wymaganiach sprzętowych.

uncharted-wymagania-sprzętowe-na-pc-sony
źródło: blog.playstation.com

Dzięki FSR 2 (AMD Fidelity FX Super Resolution 2) będziemy mogli zwiększyć liczbę klatek na sekundę. System ma także zapewnić wysokiej jakości wrażenia z gry. Jak widzimy po samych wymaganiach sprzętowych, nie są one zbyt wygórowane. 9-letni procesor, 16 GB RAM i GTX 1060 w rekomendowanych ustawieniach nie przyprawiają nas o ból głowy.

Sony poinformowało także, ile oficjalnie będzie kosztować Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei na PC. Aby kupić w przedsprzedaży tę kolekcję należy zapłacić 219 złotych. Dostępna jest zarówno na Steamie, jak i w Epic Games Store.