Reklama
The Witcher Monster Slayer - Logo
fot. CD Projekt RED

Rusza rejestracja do The Witcher Monster Slayer! Gra mobilna wystartuje latem

CD Projekt RED za pośrednictwem swojego Twittera poinformował, że ruszają zapisy do wczesnego dostępu gry mobilnej ze świata Wiedźmina. The Witcher Monster Slayer oficjalnie wystartuje już tego lata. Gra ma trafić na urządzenia z systemem Android i iOS.

Reklama

Przyjęta strategia CD Projekt RED

Wielki hit końcówki ubiegłego roku, czyli Cyberpunk 2077, został już chyba odmieniony przez wszystkie przypadki. Mnóstwo błędów, koszmarna optymalizacja na konsolach ubiegłej generacji czy też wielka afera z usunięciem tego tytułu z PS Store to tylko kilka z przykładowych historii wokół tej produkcji.

Kilka tygodni temu CD Projekt RED poinformował o swoich planach na przyszłość – studio zamierza przede wszystkim odbudować zaufanie do firmy. Poznaliśmy też m.in. garść szczegółów dotyczących wykorzystania marek Wiedźmin i Cyberpunk w przyszłości. Konsolowi fani trylogii zapewne czekają na darmową aktualizację, która ma dostosować Wiedźmina 3 do konsol nowej generacji i umożliwić wykorzystanie potencjału nowych maszyn w zdecydowanie większym stopniu.

Maniacy kieszonkowej rozgrywki z pewnością zacierali ręce na wieść, że mobilna odsłona Wiedźmina trafi do nich jeszcze w 2021 roku. Dziś poznaliśmy kolejne szczegóły na temat The Witcher Monster Slayer.

The Witcher Monster Slayer już latem 2021 roku

Na szczęście nie będziemy musieli długo czekać. Jak przekazano na oficjalnym profilu gry na Twitterze, The Witcher Monster Slayer ukaże się już latem bieżącego roku! Co więcej, Androidowi gracze, którzy chcą zagrać jeszcze wcześniej, mogą próbować swojego szczęścia, zapisując się do early accessu. Posiadacze urządzeń z systemem iOS muszą poczekać trochę dłużej, ale finalna wersja ma trafić także na ich urządzenia.

Już od pierwszego wideo, na którym pokazano fragmenty rozgrywki, ciężko było uciec od skojarzenia z Pokemon GO. Gra wykorzystuje elementy alternatywnej rzeczywistości, bowiem walka z przeróżnymi potworami może odbywać się zarówno w mieszkaniu gracza, jak i na podwórku.

The Witcher: Monster Slayer zmierza na smartfony z system Android i iOS
Zapisy do wersji testowej gry na systemy Android już trwają (fot. CD Projekt RED)

Niestety, nie poznaliśmy większej ilości szczegółów na temat samej rozgrywki. Nie dowiedzieliśmy się też, kiedy możemy spodziewać się rozesłania pierwszych zaproszeń do wersji testowych. Te informacje zapewne zostaną jednak przekazane w najbliższym czasie.