Wiedźmin 3 Xbox Game Pass

Wiedźmin 3 wyleci z Xbox Game Pass. Ulepszona wersja z ray tracingiem bliżej niż myślimy?

Szykuje się spory cios dla abonamentu Xbox Game Pass — Wiedźmin 3 już niebawem zostanie usunięty z usługi Microsoftu. Kiedy i co go zastąpi? Tego dowiemy się już wkrótce.

Wiedźmin 3 zostanie usunięty z Xbox Game Pass

Końcem 2019 roku Wiedźmin 3: Dziki Gon zasilił szeregi gier biblioteki Xbox Game Pass, znacząco wzbogacając usługę Microsoftu — w końcu tytuł ten, to jedna z najlepszych gier zeszłej generacji konsol. Niestety, nic nie trwa wiecznie, przez co hit CD Projekt RED wkrótce zostanie usunięty z popularnego abonamentu Microsoftu.

Przygody Geralta to jednak nie jedyne gry, jakie w najbliższym czasie opuszczą Xbox Game Pass. Z usługi wyleci także Bloodstained: Ritual of the Night, Kona, Alvastia Chronicles i Astrologaster. Kiedy? Tego dokładnie nie wiemy, ale stanie się to już na dniach (prawdopodobnie 16 marca) – tak samo, jak opublikowanie nowej listy gier, które w marcu pojawią się w Xbox Game Pass.

Wiedźmin 3 z ray tracingiem coraz bliżej?

W zniknięciu Wiedźmina 3 z Xbox Game Pass nie ma niczego dziwnego. Na stałe do usługi Microsoftu dołączają tylko niektóre produkcje, głównie te od studiów Xboksa. Reszta tytułów jest jedynie wypożyczana na jakiś czas, co przypomina nieco sposób dystrybucji filmów i seriali na platformie Netflix.

Możemy jednak doszukać się w usunięciu Wiedźmina 3 jeszcze jednego powodu — rychłego nadejścia ulepszonej wersji gry z ray tracingiem i innymi usprawnieniami graficznymi, którą twórcy jakiś czas temu zapowiedzieli.

Z finansowego punktu widzenia miałoby to sens, ponieważ „Wiedźmin 3 RTX”, ma być dostępny za darmo dla każdego posiadacza gry, która ma ostatnie przygody Geralta na PC, PlayStation 4 i właśnie Xbox One.