telewizor Xiaomi Redmi Smart TV A55
Redmi Smart TV A55 (źródło: Xiaomi)

Xiaomi ma w ofercie nowy, tani telewizor 4K i od razu w promocji

Xiaomi ma bardzo bogatą ofertę telewizorów. Znajdują się w niej zarówno tanie konstrukcje, jak i high-endowe. Portfolio dodatkowo uzupełniają urządzenia marki Redmi. Właśnie na rynek trafiło kolejne, model Redmi Smart TV A55, który od razu dostępny jest w obniżonej cenie.

Reklama

Xiaomi to poważny gracz w segmencie TV

Xiaomi ma w swojej ofercie od groma telewizorów – nawet nie będę próbował ich wszystkich zliczyć, choć jest kilka wyjątkowo ciekawych pozycji, jak ta z przezroczystym ekranem. Zaledwie garstka z nich jest dostępna w Polsce, ale w ujęciu globalnym marka ta jest jednym z pięciu największych producentów TV (i największym w Chinach, niezmiennie od kilku kwartałów).

Od jakiegoś czasu Xiaomi wprowadza na rynek nowe telewizory zarówno pod własną marką, jak i marką-córką Redmi. Najnowszym członkiem oferty jest model Redmi Smart TV A55, który kosztuje niewiele, a oferuje satysfakcjonującą dla dużej części klientów specyfikację.

Specyfikacja Redmi Smart TV A55

Jak wskazuje już sama nazwa, telewizor ten oferuje ekran o przekątnej 55 cali. Ponadto ma on rozdzielczość 4K 3840×2160 pikseli, odświeża obraz z częstototliwością 60 Hz i obsługuje technologię HDR, więc nie odstaje pod tym względem od aktualnych standardów rynkowych. Podobnie, jeśli chodzi o ramki dookoła wyświetlacza – są one bardzo wąskie i z czasem można nawet przestać je zauważać.

Xiaomi chwali się też, że zastosowało w tym modelu „nową generację silnika jakości obrazu, która zapewnia oszałamiającą jakość obrazu”. Do tego jest też tryb ochrony wzroku, dzięki któremu nawet dłuższe sesje przez telewizorem będą bezpieczne dla oczu oglądających.

telewizor Xiaomi Redmi Smart TV A55
Redmi Smart TV A55 (źródło: Xiaomi)

Telewizor ten wyposażono także w dwa głośniki o mocy 8 W każdy, które dozbrojono w najnowszy, autorski algorytm audio. Ponadto zapewniono też obsługę DTS-HD.

Specyfikacja Redmi Smart TV A55 obejmuje również czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53) procesor z grafiką ARM Mali-G52 oraz 1,5 GB RAM i 8 GB pamięci wbudowanej, a także WiFi 2,4 GHz i m.in. złącza Ethernet, 2x HDMI z ARC i 2x USB.

telewizor Xiaomi Redmi Smart TV A55
Redmi Smart TV A55 można zarówno postawić na nóżkach, jak i powiesić na ścianie (źródło: Xiaomi)

Telewizor działa pod kontrolą systemu MIUI For TV i steruje się nim pilotem na podczerwień (brak Bluetooth).

Cena Redmi Smart TV A55, promocja

Regularna cena Redmi Smart TV A55 została ustalona w Chinach na 1999 juanów (równowartość ~1150 złotych) – tyle samo kosztuje Redmi K30 Extreme Edition. W przedsprzedaży klienci mogą go jednak kupić za 1777 juanów (~1020 złotych). Sprzedaż regularna rozpocznie się zaś 30 września 2020 roku.