telewizor Xiaomi Mi TV Master 65" OLED
Xiaomi Mi TV Master 65" OLED (źródło: Xiaomi)

Xiaomi zaprezentowało wypasiony telewizor. Jest na co popatrzeć

Xiaomi ma w swojej ofercie bardzo dużo telewizorów z różnych półek cenowych – niektóre modele są nawet oficjalnie dostępne w Polsce. Telewizor Xiaomi Mi TV Master 65″ jest propozycją klasy premium dla bardzo wymagających użytkowników.

Telewizor Xiaomi Mi TV Master 65″ OLED – specyfikacja

Jak informuje już sama nazwa, w tym modelu zastosowano 65-calową matrycę OLED. Ma ona rozdzielczość 4K 3840×2160 pikseli i odświeża obraz z częstotliwością 120 Hz, a na dodatek charakteryzuje się kontrastem 1000000:1 i pokryciem palety barw DCI-P3 na poziomie 98,5%. Według deklaracji producenta, jest ona również w stanie wyświetlić aż 1,07 mld kolorów podstawowych (to znacznie więcej niż potrafi rozpoznać ludzkie oko).

telewizor Xiaomi Mi TV Master 65" OLED
Xiaomi Mi TV Master 65″ OLED. Zwróćcie uwagę na pasek LED-owy pod ekranem (źródło: Xiaomi)

Xiaomi podaje też, że szczytowa wartość jasności to nawet 1000 nitów, zaś samej czerni blisko 0 nitów, więc czerń jest bliska ideałowi. Telewizor obsługuje również treści w standardzie HDR10+.

Telewizor Xiaomi Mi TV Master 65″OLED dysponuje także niezależną jednostką NPU, a do tego oferuje mechanizm dynamicznego rozpoznawania sceny z wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji i wiele algorytmów redukcji szumów, dzięki czemu zapewni wysokiej jakości doświadczenia podczas oglądania różnego rodzaju treści (w czym dodatkowo pomogą technologie Dolby Vision i Atmos).

telewizor Xiaomi Mi TV Master 65" OLED
Xiaomi Mi TV Master 65″ OLED (źródło: Xiaomi)

To jednak jeszcze nie wszystko, co potrafi najnowszy telewizor. Urządzenie to doskonale sprawdzi się również w roli ekranu do gier, bowiem zapewnia opóźnienie na minimalnym poziomie 1 ms, a do tego oferuje profesjonalny tryb gamingowy z automatycznym trybem niskiego opóźnienia i funkcję DC Dimming, dzięki której użytkownik nie zostanie nagle oślepiony podczas rozgrywki.

Dodatkowo Xiaomi zaimplementowało technologię VRR (variable refresh rate; zmienna częstotliwość odświeżania), która zapobiegnie opóźnieniom obrazu i zamrożeniom rozgrywki. Wisienką na torcie dla graczy jest Dynamic HDR.

telewizor Xiaomi Mi TV Master 65" OLED
Xiaomi Mi TV Master 65″ OLED (źródło: Xiaomi)

Co ciekawe, urządzenie to może zostać wykorzystane również w nieco inny sposób – użytkownicy będą mogli włączyć opcję stałego wyświetlania godziny na ekranie, statusu podłączonych do sieci sprzętów z segmentu smart home lub spersonalizowanej sygnatury.

Xiaomi Mi TV Master 65″ OLED ma zapewnić też dźwięk, który dosłownie otoczy użytkownika. Zastosowano tu system dziewięciu głośników o łącznej mocy 65 W oraz technologię, która pozwala dźwiękowi „odbijać się” od sufitu, aby dochodził on także z góry.

Za działanie najnowszego telewizora Xiaomi odpowiada czterodzeniowy (ARM Cortex-A73) procesor z układem graficznym ARM Mali-G52 wraz z 3 GB RAM i system operacyjny MIUI for TV. Pamięć wbudowana ma natomiast pojemność 32 GB.

Telewizor Xiaomi Mi TV Master 65″ OLED – cena

Jak widać, jest to urządzenie z najwyższej półki i cena jest adekwatna do jego możliwości. W Chinach ustalono ją na poziomie 12999 juanów, co jest równowartością blisko 7,5 tys. złotych.

Model ten najprawdopodobniej nie trafi do Polski, a mógłby, bowiem z pewnością spotkałby się z zainteresowaniem bardziej wymagających użytkowników, którzy chcieliby wykorzystać telewizor do różnych celów, w tym do grania.