telewizor Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition 43"
Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition 43" (źródło: Xiaomi)

Oto nowe, „bezramkowe” Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition z Android TV i fajnymi funkcjami

Xiaomi jest jednym z najważniejszych graczy w segmencie telewizorów. Marka nie zamierza jednak spoczywać na laurach i cały czas wprowadza na rynek nowe urządzenia. Dziś oferta producenta wzbogaciła się o dwa modele z serii Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition.

Specyfikacja Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition

Nowe telewizory producenta z Chin dostępne są w dwóch rozmiarach: 32- i 43-calowej. W obu przypadkach jest to matryca odświeżająca obraz z częstotliwością 60 Hz, lecz w pierwszym ma rozdzielczość 1366×768 pikseli, natomiast w drugim już Full HD 1920×1080 pikseli.

Telewizory z serii Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dzięki swoim „bezramkowym” ekranom. Według deklaracji producenta, w przypadku wersji 32-calowej współczynnik screen-to-body ratio wynosi 93%, natomiast w modelu 43-calowym już 95%.

telewizor Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition 43"
Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition 43″ (źródło: Xiaomi)

Nowe telewizory Xiaomi pracują pod kontrolą systemu Android TV 9.0 z PatchWall UI, który oddaje do dyspozycji użytkowników wiele przydatnych na co dzień funkcji. Wśród nich można wymienić m.in. jedną wyszukiwarkę do wyszukiwania materiałów w bibliotekach różnych platform streamingowych, Kids Mode z blokadą rodzicielską oraz system inteligentnych, spersonalizowanych rekomendacji. Dodatkowym udogodnieniem jest Mi Quick Wake, czyli wznawianie programów w czasie maksymalnie 5 sekund.

Jako że telewizory z serii Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition pracują pod kontrolą Android TV, użytkownik ma dostęp do Sklepu Google Play z ponad 5000 dedykowanych aplikacji. Ponadto może też korzystać z wbudowanego Chromecasta i pomocy Asystenta Google na ekranie telewizora.

telewizor Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition 32 inch
Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition 32″ (źródło: Xiaomi)

Nowe telewizory Xiaomi wyposażono w cztererodzeniowe procesory oraz 1 GB RAM i 8 GB wbudowanej pamięci typu eMMC oraz bogaty zestaw złączy, m.in. RJ-45, trzy HDMI i dwa pełnowymiarowe USB. Za odtwarzanie dźwięku odpowiedzialne są z kolei dwa głośniki stereo o mocy 10 W każdy z DTS-HD.

Oba telewizory można zarówno postawić na dwóch nóżkach, jak i powiesić na ścianie.

Cena Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition

Regularna cena Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition 32″ została ustalona w Indiach na 15999 rupii (równowartość ~820 złotych), natomiast Mi TV 4A Horizon Edition 43″ na 25999 rupii (~1330 złotych). Na razie nie wiadomo, czy nowe telewizory Xiaomi trafią do sprzedaży w Polsce.

Polecamy również: